Operace Corned Beef (1991)

Místy přiblblé, ale ne natolik, jak by bylo potřeba. Je vidět, že se celá sestava teprve chystala na Návštěvníky. 60%

Santa je pořád úchyl (2016)

Tak začátek filmu je ještě říznější, než první film. Ale to zdejším hovňousům zřejmě nevoní. 60%

Národní třída (2019)

Film o tom, jak sídlištnímu buranovi rupne v kouli, protože mu chtějí zavřít hospodu, a tedy celý jeho život. Naprosto jsem nepochopil sdělení a tím pádem ani smysl tohoto díla. 30%

Baron Prášil (1961)

Vizuálně i po 60 letech skvělé, ale dějově je to strašná slátanina. V podstatě jsem to přetrpěl. 20%

Poslední skaut (1991)

Poprvé jsem to viděl teď v roce 2021 a s dabingem. Takže co se vulgarit týče, byla to dost patrně dost light verze. Jinak slušná reklama na cigára, ale 93. nejlepší film tohle pasuje do TOP 10 nadhodnocených filmů na ČSFD. Zřejmě dost funguje nostalgie. 60%

Všichni moji blízcí (1999)

V zásadě povedené, ale čekal jsem trochu víc. Problém je, že schéma daného tématu a doby děje je prostě dané a tím do jisté míry předvídatelné. A je na tvůrčím týmu, zda se s tím spokojí, a nebo zkusí něčím překvapit. Tady ta ambice nebyla. 70%

Modelář (2020)

Nejdřív to vypadalo jako reklama na koloběžky lime, pak to s Mádlem celkem odsejpalo, a v druhé půlce už mě Hádkova postava začla celkem slušně srát. 40%

Ve stínu (2012)

Řemeslně povedený rádoby noir. Pak to začalo vypadat jako první díly první série Rapla, protože vraždy se stávají náhodou zrovínka tam, kde se zrovna za chvíli bude vyskytovat hlavní hrdina. Chyběla tomu trochu hutnější atmosféra. Když jsem před pár dny dal Shutter Island tři hvězdy, tak tady teda dvě. Vidět se to dalo, ale jednou stačilo. 50%

Rodinný film (2015)

Rozhodně oceňuju odvážnost jít vlastní cestou a jsem rád za každý český film vybočující z debilních mainstreamových komedií. To drama v druhé půlce filmu bych si ale představoval trochu trochu více "nervydrásající", nebo řekněme hutnější atmosféru. Tohle mě úplně nechytlo, a závěr se psem už byl přes čáru. Jednou stačilo. 50%