Grandhotel (2006)

Už jsem si zvykl, že postavy v Ondříčkových filmech řeší pseudoproblémy, ale dokud se vyjadřovaly jako normální, případně lehce vyšinutí lidé, dalo se to snét. Dialogy v Grandhotelu jsou jedna velká křeč.

Deník nymfomanky (2008)

Snůška banalit vydávaných za závažné myšlenky.

Princezna ze mlejna 2 (2000) odpad!

Princezna zeblejna 2, aneb další várka přiblbého pitvoření od nepřítele dobrého vkusu Trošky.

Pánská jízda (2004) odpad!

Jeden z nejhloupějších českých filmů vůbec.

Mrazík (1964) odpad!

Uječený kýč.

Noční hlídka (2004)

Problém je v tom, že nadupaný vizuál je do značné míry samoúčelný, a do už tak zamotaného děje a vztahů jednotlivých postav vnáší ještě větší chaos; alespoň pro ty, co nečetli předlohu. Takže je sice hezké, že se Noční hlídka v druhém plánu stává přehlídkou všemožných filmových triků, ale v momentě, kdy podstatná část z nich není použita k vyprávění příběhu, to nepovažuju za přínos, ale jen za jakousi třešničku na dortu. A ten je bohužel dost průměrný, protože jde jen o další souboj zla a dobra, který navíc předstírá, že je něčím víc, ale ve skutečnosti jde jen o (rádoby) postmoderní bordel - dost pochybně poslepovaný ze scén kopírujících všechno možné od Star Wars až po videoklip od UNCLE.

Den matek (1980)

I Spit On Your Grave od bandy pošuků, kteří většinou bývají vtipnější.

Černá kočka (1981)

Chodí kocour okolo, nedívej se na něho.

Behind the Mask: The Rise of Leslie Vernon (2006)

Skvělá žánrová pocta, která pomocí mockumentary technik diváka provádí po světě slasherů. Největší změna spočívá v tom, že se na klasické slashery neodkazuje prostřednictvím postav debatujících o filmech (jako ve Vřískotu), ale že se snímek odehrává ve světě, kde Michael Myers a spol. skutečně žili. Takže když se reportéři v Behind the Mask snaží rozkrýt motivace a příčiny chování sériových vrahů, jsou nám tak nepřímo vysvětlovány žánrové konvence a pravidla slasherů, tudíž "debata o filmech" se neodehrává mezi postavami, ale mezi divákem a filmem samotným, což je samozřejmě velmi zábavné.