Hřiště snů (1989)

Jak sa dá ohodnotiť niečo, čo je pre svoju naivitu takmer k smiechu, ale čo vás zároveň drží natoľko, že to nedokážete vypnúť? Ťažko. Preto asi tá zlatá stredná cesta. Prišlo mi to príliš pritiahnuté za vlasy - chlapík si niečo zmyslí, žena ho podporí, vymyslí si ešte divnejšiu vec, žena ho takmer okamžite podporí. Keby jej povedal, že sa musí zabiť, tak by mu asi sama podala zbraň. To mi tam vadilo, všetko sa okamžite dialo bez toho, aby sa to dialo na základe nejakého ozajstného, veľkého podnetu. Dialo sa to tak vykalkulovane, čisto len aby to dláždilo cestu k záveru.. V celku je to fajn film, ale divný. Tentokrát nie práve v pozitívnom zmysle. Ale niečo na ňom aj tak je. Asi práve tá podivnosť :)

Zázračná planeta - Série 1 (2006) (série)

Veľká obrazovka, vysoké rozlíšenie a upokojujúci hlas Davida Attenborougha - to je to, čo tým už tak dychberúcim záberom, dodáva dychberúcu úchvatnosť.

Lovci hlav (2011)

Skutočne napínavý, zamotaný a krvavý príbeh o tom, ako sa dokážu veci zvrtnúť. A v severskom štýle - to berme ako bonus, ktorý zaručí, že miestami aj zabudnete dýchať.

Avengers (2012)

Po jednotlivých filmoch boli Avengers predurčení k úspechu. Každá postava dostala dosť filmového času a akcia sa neustále stupňovala. Malo to vtip a štýl. Marvel využil potenciál značky a prvú fázu filmového univerza uzatvoril nad očakávania. Pokračovať s budúcimi tímovkami v nastolenom trende bude ale ťažké.

Americké národní parky - svět vody (2009) (TV film)

Dokumenty, ktoré sú naraz o ľuďoch, zvieratách a krajine majú tú nevýhodu, že do vysielacieho času nemôžu naplno vtesnať všetko, alebo na isté veci pozerajú podrobnejšie a na iné len tak povrchne. Alebo trochu chaoticky skáču od jedného k druhému. Práve toto je ten prípad.

Leon (1994)

Leon je film, ktorý všetko potrebné povie sám.

Vyvolený (2000)

Nebolo to vôbec zlé. Nemá to nijak zbesilé tempo, skôr to vsádza na pokojný priebeh a poctivú atmosféru niečoho v pozadí. Má to snovú atmosféru a vo mne to vyvolalo pocit, ako pri čítaní nejakej knihy. A to je u filmu čo povedať.

30 dní dlouhá noc (2007)

Už sme tu mali všeličo - upíra, ktorý zabíja upírov. Upíra, ktorému nevadí slnko a necucá ludí. Upírov, jak vystrihnutých zo Stokerovej knihy, upíra černocha, upíra Leslieho Nielsena, kreslených upírov, proste upírov na všetky spôsoby, ale takýchto ešte nie. S neustále otvorenými hubami, nechápavým pohľadom a verbálnym prejavom ako 3 sekundy pred grcaním. Síce boli zlí, silní, vysoko skákali, boli krvilační, mali veľkého a najzlejšieho šéfa, ale čo z toho, keď pohľad na nich vyvoláva úsmev. Tiež je to na môj vkus príliš dlhé.

Koupili jsme ZOO (2011)

Taká chuťovka, ktorá na 100% zaujme a tiež na 100% funguje. Zvieratá, ktoré sú v iných filmoch využité (väčšinou k trapným) vsuvkám, tu figurujú ozaj len ako podfarbenie (dôrazné a nie prebytočné) a to aj napriek tomu, že sú v podstate hlavnou kulisou, okolo ktorej sa točí celá dramatická nadstavba. Herci ukázali svoju úroveň a v ich podaní príbeh príjemne utekal... Tých málo mierne prestrelených momentov stíhala ešte uhladiť hudba, ktorá tvorí pre mňa jeden z najlepších soundtrackov... Mňa to dostalo, išiel som do toho s nemalým očakávaním, to sa naplnilo do bodky a dostal som navyše príjemný pocit, ktorý stále pretrváva.

Hugo a jeho velký objev (2011)

Triezvo rozprávaný, rozťahaný príbeh o železnom panákovi, urazenom dedkovi, despotickom strážnikovi a hnusnom psovi. A všetci sú dobrí priatelia, taká rodina z nádražia, len Hugo je nepriateľ, ale samozrejme, je to najlepší človek z celého Paríža... Neprišiel som tomu na chuť, ani ten veľký objav som nepostrehol.