• Romantický

Taxi 5 (2018)

Byly tam originální a vtipné scény, celkově zábavné a někdy i přirozenější/jednodušší než předchozí díly.

Ledové ostří 2 (2006)

Romantika + krasobruslení, drama. Lepší výběr havního páru než jednička, mělo to více šťávy, emotivnější, zábavnější, modernější, více uvěřitelné.

Ledové ostří (1992)

Romantické, zábavné a konec je happyend, který je dojemný. Dobré.

Kaskadérka (1996)

Příběh je sice originální, ale nezaujalo mě to. Můj dojem je spíše negativní: alkohol, hrubost, uspěchanost, neukotvenost, riziko.

Nově psané dějiny (2019) (seriál)

Docela dobré a místy komické. Zápletky nezkušeného a milého prince se svéráznou písařkou/historičkou byly vtipné i milé. Dialogy nebyly laciné. Na uloz.to je sestřih romantických scén. Celkově seriál hodnotím horší ****. 👍

Lepší pozdě nežli později (2003)

Ne vždy to bylo přesvědčivé, ale celkově nadprůměrná komedie/drama/romantika. Dramatu tam bylo dost. Nebyl to úplně můj styl, takže 4*-.

Z Ruska do Íránu - přes divoké hranice (2017) (seriál)

Ne že by to bylo příliš poučné o konkrétní zemi (k tomu jsou lepší jiné dokumenty) ale trochu se nahlédne do života tamních lidí a atmosféry a to už tolik není vidět. Občas trochu přisprostlé a hurá, ale celkově dobré.

Šógunovi nindžové (1980)

Film by asi neměl uniknout těm, kdo mají rádi dobrodružné akční filmy s bojovým uměním a nevadí jim místy absudrní scény. Má to atmosféru a romatniku, bojově zajímavé. Mladý hrdina, pěkná píseň, kterou zpívá on sám - Hiroyuki Sanada. Název snad "Kaze no Densetsu". Teče tam krev. Anglický dabing je lepší, než český.