Foylova válka - Den orla (2002) (epizoda)

Vcelku slabší epizoda, případ sice byl hodně zajímavý, stejně jako jeho rozuzlení, bohužel mě ale přílišné rozebírání osobních záležitostí zas až tak úplně nebavilo. Mrzí mě, že bylo samotné vyšetřování posunuto až na druhou kolej.

Foylova válka - Elise (2015) (epizoda)

Poslední epizody jsou vždycky nejhorší. A to nejenom proto, že to znamená, že už žádné další pokračování nebude, ale hlavně proto, že seriál ne vždy skončí podle představy diváka. I u Foyle's War jsem měla ten zvláštní pocit, že to neskončí tím, že Christopher Foyle konečně od všeho toho vyšetřování v klidu odejde. Přiznám se, že ukončení války v epizodě All Clear mi přišel jako ten nejideálnější závěr, který by seriál uzavřel naprosto dokonale, na druhou stranu jsem ale opravdu moc ráda, že se tvůrci rozhodli ukázat nám cestu, kterou se superintendent Foyle po válce vydal . Přiznám se, že mě otevřený konec trochu mrzí, samotná epizoda se mi ale velmi líbila a uznávám, že "poslední případ" byl opravdu velkolepý. Skvělý seriál, vynikající herecké obsazení, rozhodně řadím do top desítky. Díky, pane Foyle, bylo mi potěšením Vás poznat.

Foylova válka - Invaze (2006) (epizoda)

Čtyři a půl hvězdičky, vyšetřování případu zase přesunuto na druhou kolej. Na můj vkus trochu víc "nudné omáčky" okolo.

Foylova válka - Jeden z hrstky pilotů (2003) (epizoda)

Absolutně parádní epizoda, sice ne zrovna nejakčnější nebo nejzajímavější, zápletka a závěr ale zatím nejlepší. Nikdy by mě nenapadlo, že budu u Foyle's War na konci epizody brečet. Ano, je to z války, ano, lidé umírají, ale ne takovým způsobem. Škoda, že nejde dát šest hvězdiček.

Foylova válka - Němka (2002) (epizoda)

Další parádní anglický detektivní seriál, navíc ještě z druhé světové války, víc bych si snad ani nemohla přát. Skvělá zápletka, výborné herecké výkony, prostě všechno jak má být. Snad jen délka epizody může diváka odradit, každopádně za mě určitě pět hvězdiček.

Foylova válka - Posed (2010) (epizoda)

Epizoda, která mě donutila se podívat na celý seriál. Tím samozřejmě mířím na roli Andrewa Scotta, který mi zase a znovu dokázal, že dle mého žebříčku tím nejlepším a nejtalentovanějším hercem absolutně právem. Přiznám se, že mi epizoda přišla hodně odlišná od ostatních, a to nejenom samotnou kriminální zápletkou, ale i celkovým zpracováním, hlavně tedy z pohledu kamery. Možná jsem si ale podobných úhlů v předchozích dílech jenom nevšimla. Každopádně na mě i taková maličkost jako je záběr kamery udělala obrovský dojem, protože dokonale dodala na atmosféře. Možná je to všechno jenom mým "osobním zájmem" o postavu, kterou Andrew hraje, ale mám pocit, že právě The Hide měl tu nejsilnější atmosféru. Celkově epizodu hodnotím jako jednu z nejlepších, ale znovu zdůrazním, že je dost možné, že za to může právě Andrew. Jeho výkon byl opravdu dechberoucí, asi se ho budu muset někdy zeptat, jak to dělá, že se dokáže tak věrohodně rozbrečet "na povel" :)

Foylova válka - Ruský dům (2010) (epizoda)

Přiznám se, že jsem měla z dílů "po válce" trochu strach. Přece jenom byl děj založen na vyšetřování případů v průběhu války, proto jsem úplně netušila, co od v podstatě uzavřeného děje seriálu čekat. Foyle's War ale jako vždy nezklamal a dokázal naservírovat další pětihvězdičkový případ. Sice je pravda, že mě začíná neustálá Foylova rezignace trochu nudit, a taky mě mrzí, že se původní trojka zase rozpadla, ale na celkový dojem to zatím nemá žádný vliv.

Foylova válka - Sunflower (2013) (epizoda)

A přece jenom jsem se konečně dočkala závěru, na který jsem čekala prakticky už od začátku. Spravedlnost v rukách Christophera Foyleho není nikdy slepá, ať už se jedná o kohokoliv.

Foylova válka - The Cage (2013) (epizoda)

Po dlouhé době zase díl, který se svým případem hodně přibližuje těm válečným. Navíc mě těší, že se tvůrci konečně rozhodli Sam Stewart zase naplno zapojit do případů.

Foylova válka - The Eternity Ring (2013) (epizoda)

S každým dalším dílem se Foyle's War oddaluje svému původnímu námětu, nic to ale nemění na tom, že napětí i dějová linka si stále drží svou úroveň. Ano, chybí mi "staré dobré vraždy" a hlavně "staré dobré trio", a abych pravdu řekla, tak dějová linka Sam Stewart se svým manželem mi taky začíná připadat spíše jako výplň děje než aby k celkovému vyšetřování nějak zapadala, ale i přes to všechno mě Christopher Foyle stále baví a pokud nebudu porovnávat "díly za války" a "díly po válce", Foyle's War má stále ještě co nabídnout.