Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Komedie
  • Krimi
  • Krátkometrážní
  • Akční

Poslední recenze (943)

plakát

Prvok, Šampón, Tečka a Karel (2021) 

Na plných pět hvězdiček Prvok asi není, hlavním důvodem je ale jednoduše pouze a jenom to, že knížka je vždycky lepší. Kdybych předlohu Patrika Hartla nikdy nečetla, situace ve filmu by mě rozesmály právě tak jako při čtení knihy, takže věřím, že bych přidala i pomyslnou šestou hvězdičku. Jenže já jsem knížku četla, a to rovnou dvakrát. I přesto, že vím, že celá kniha by se do filmu nevešla, důležité informace a poznámky mi ve filmovém zpracování rozhodně chyběly, nakonec i výsledná pointa s třetím úkolem musela být jasná pouze čtenáři. Spousta vynechaných a občas přeházených dějových linek mě ze začátku vcelku mátla, věřím ale, že s dalším shlédnutím mi to už takový problém dělat nebude. Asi ze všeho nejvíc mi pak ve filmu scházela scéna se Šampónem ve vaně, kdy mu zazvoní telefon, na kterou jsem se vyloženě těšila. Celkově mi film přišel hrozně dějově uspěchaný, ale ve finále mi to požitek nezkazilo. Už jen to herecké obsazení byla naprostá bomba, čtveřice hlavních hrdinů k hercům dokonale seděla, jako by role byly opravdu psány pro všechny čtyři na tělo. Nesmím pak zapomenou vypíchnout Kryštofa Hádka a Jiřího Mádla v roli gayů, což mě velmi příjemně překvapilo a hlavně dokonale pobavilo. A i přesto, že jsem věděla, co se bude ve filmu odehrávat, královsky jsem se bavila po celou dobu. Proto nemůžu jinak než napařit všech pět hvězdiček. Oproti těm "hovnům", co se dnes točí, je to vynikající komedie, ke které se budu velmi ráda vracet.

plakát

Žáby bez jazyka (2020) 

Na Žáby bez jazyka jsem se těšila do té doby, než jsem zjistila, že se jedná o experimentální surrealisticko-impresionistický film. Nemám ráda filmy, které nemají ani hlavu, ani patu, nebo které si divák musí z větší části domýšlet. Čím víc jsem si četla recenze a komentáře zde na ČSFD, tím méň se mě chtělo film vidět. Lockdown byl ale tak dlouhý, že když otevřeli kina, okamžitě a bez váhání jsem si lístek na Žáby bez jazyka koupila, a to dokonce s vědomím, že se budu z kina odcházet naštvaná a absolutně zmatené. Jakým překvapením pro mě ale bylo, že film přece jenom nějaký ten příběh má, a i přes to, že občas logika opravdu letěla komínem a celkově film nedává smysl, Žáby bez jazyka mě zaujaly natolik, že jsem se nestihla nudit. Netvrdím, že film nemá spousty podivných scén, po přečtení některých recenzí jsem je ale očekávala o hodně horší. O nižším hodnocení, než je průměr, jsem začala přemýšlet ve chvíli, kdy - SPOILER!! se z Jaroslava stala žena. Od té chvíle nedávalo logiku opravdu vůbec nic. Nakonec ale proč ne. Žáby bez jazyka jsou opravdu hodně odvážným filmem, který rozhodně není pro každého. Když se to ale docela líbilo i mě, tak náročnému a vybíravému diváku, který surrealismus a jemu podobné experimenty vyloženě nenávidí, myslím, že si film průměrné hodnocení opravdu zaslouží. Možná, že kdybych nečetla všechny ty recenze a kdybych nestrávila skoro rok bez kina, bych hodnotila jinak.V žádném případě ale nesmím opomenout vynikající herecké výkony jak Jardy Plesla, tak Reginy Rázlové i všech ostatních neherců. Jarda znovu předvedl dokonalý herecký koncert, na který nezapomenu ještě hodně dlouho.

plakát

Boží mlýny - Provaz (2021) (epizoda) 

Zatím tři hvězdičky, uvidíme, jak se bude seriál dál vyvíjet. Místy je to trochu vtipné, místy je to ale taky pěkně trapné a nelogické. Kromě Martina Myšičky mě obsazení moc nebavilo, dokonce ani Jiří Lábus mi nijak zvlášť nesedl. Zatím stále tápu, co si o seriálu myslet, zda to mám brát jako parodii, což by šlo, a nebo jestli to tvůrci opravdu mysleli vážně, což by teda opravdu nešlo. Už jen to, jak se naše hlavní trojka dala dohromady bylo tak přitažené za vlasy, že už to víc snad ani nešlo.

Poslední hodnocení (2 126)

Ochránce - Vražda vychovatelky (2021) (epizoda) (E02)

13.09.2021

Ochránce - Slabý kus (2021) (epizoda) (E01)

05.09.2021

Zátopek (2021)

29.08.2021

Jednotka příliš rychlého nasazení (2007)

27.08.2021

V cizí kůži (2011)

27.08.2021

Kobra 11 - Zmrtvýchvstání (2013) (epizoda) (S18E01)

27.08.2021

Zázraky života - Nevím, čí jsem (2010) (epizoda) (S01E12)

21.08.2021

Zázraky života - Maruška (2010) (epizoda) (S01E11)

21.08.2021

Zázraky života - Nové podmínky (2010) (epizoda) (S01E10)

21.08.2021

Reklama

Reklama

Reklama