Čtvrtá hvězda - Třináct sirotků (2014) (epizoda)

Závěru seriálu jsem se trochu obávala, nakonec ale nezklamal a naopak potěšil. Humor sice zase trochu zeslábl, naopak ale vtipných scén bylo dost. Poslední epizoda sice má pár "mušek", ale ve finále uzavřela seriál vcelku slušně. Vlastně bych se ani nebránila další řadě, pokud by se vedla ve stejném tónu jako doposud.

Čtvrtá hvězda - Hodina H. (2014) (epizoda)

Rozjezd sice pomalejší, ale konec rozhodně stál za to. I humor se zase vrací. Téměř bych tuto epizodu porovnala s těma prvníma, ale přece jenom nejsem fanouškem sporu mezi Štěpánem a Pavlínkou. Na druhou stranu mě ale čím dál víc začíná bavit spor mezi Pavlínkou a Davidem.

Zeměpisná délka (2000) (TV film)

Longitude je vlastně opravdu krásný film, který divákovi zodpoví snad všechny otázky, které by se kolem vynálezu chronometru mohly vyskytnout. Bohužel má ale dvě chyby. Tou první je samotná délka filmu, která sice byla vyplněna souměrně, takže nevznikaly žádné nudné pasáže, ale nakonec stejně filmu ublížila. Chápu, že se tvůrci snažili ukázat, jak dlouho Johnu Harrisonovi trvalo, než dosáhl své vytoužené a hlavně zasloužené odměny, ale právě ten neustále opakující se cyklus tvorba - testování - vědecký ústav - zamítnutí - další tvorba vyústil v monotónní linku, která ve finále měla za následek akorát to, že si z toho divák odnesl míň, než by chtěl. Tomuto filmu by opravdu prospěly spíš "nasekané" informace hned po sobě, než zdlouhavé vyprávění. Další chybou tohoto filmu byla pak druhá dějová linka Ruperta Goulda, která mi přišla naprosto zbytečná. Po celou dobu diváka spíše jen zbytečně mátla a kromě úplně závěrečné scény divákovi vlastně vůbec nic zajímavého neřekla. Jinak se ale jedná o krásně zpracovaný film s nádhernou výpravou, který si rozhodně čtyři hvězdičky zaslouží.

V kruhu koruny - Richard III (2016) (epizoda)

Musím se přiznat, že jsem od Richarda III čekala trochu víc. Možná je to i samotnou předlohou, ale celkově mě zpracování této epizody nijak nenadchlo. Benedict sice stále zářil a postavu Richarda III zahrál absolutně brilantně, ale to jeho nekonečné poklepávání mě lezlo tak na nervy, že jsem si dokonce musela vypínat zvuk, abych se z toho nezbláznila. A znovu si zanadávám na Sophii Okonedo, která mě pokaždé, když se objevila na obrazovce, už tak vytočila, že jsem měla chuť všechny její scény přeskočit. V souvislosti k ostatním komentářům bych ráda podotkla, že to není proto, že je to černoška (což by mě bylo úplně jedno), ale kvůli tomu, že v mých očích jednoduše neumí hrát. Z mého pohledu se až moc snaží, strašně neustále všechno "hraje až moc".

V kruhu koruny - Jindřich IV. (2. díl) (2012) (epizoda)

Pro mě zatím nejslabší díl seriálu. Souhlasím s tím, že už samotná předloha vcelku pokulhává, i když naprosto chápu, proč se tvůrci rozhodli nespojit první a druhou část pouze do jedné. Je pravda, že jsem dějovou linku Falstaffa taky nijak zvlášť nevyhledávala, ale pro pochopení celého díla je i tato linka důležitá. Nejvíc mě ale samozřejmě dostal samotný závěr, který byl naprosto výborně natočený a znovu mě dal silný pocit toho, že se opravdu dívám na Shakespearovo dílo. Herecké výkony dle očekávání úžasné.

V kruhu koruny - Jindřich IV. (1. díl) (2012) (epizoda)

Musím se přiznat, že mě rozdíl mezi prvním a druhým dílem opravdu zarazil. Ze začátku mi přišlo, jako kdybych se dívala na úplně jiný seriál. Díky Tomu Hiddlestonovi jsem si ale na tento styl vcelku rychle zvykla, protože na rozdíl od prvního dílu nebyl Henry IV takového psychologického rázu. A i přes to, že se mi na tento díl dívalo o trošku líp než na Richarda II, přece jenom pěti hvězdičkama hodnotit nebudu. Kromě slabšího příběhu, který ale samozřejmě můžu reklamovat pouze u pana Shakespeara, mi celkově přišla atmosféra o dost slabší. Kdybych nevěděla, na co se dívám, asi bych si to se Shakespearem nespojila ... Přišlo mi, jako by se veršovaný scénář, který mě v prvním díle tak oslovil, v tomto díle téměř vytratil ...

V kruhu koruny - Richard II (2012) (epizoda)

The Hollow Crown je další filmovou perlou, kterou může natočit pouze BBC. Výprava i kostýmy jsou vynikající, veršované texty dodaly hře dokonalou atmosféru (i když mi díky tomu spousta detailů unikla, Shakespearovskou angličtinu jsem se ještě louskat nenaučila) a Ben Whishaw zde předvedl neuvěřitelně geniální herecký výkon. Přece ale jenom nemůžu hodnotit pěti hvězdičkama, a to hned ze dvou důvodů ... Kamera mě vcelku často lezla na nervy, hlavně teda příliš blízké záběry. Druhým, a taky významnějším, důvodem je samotná délka filmu. Ke konci mi přišlo, že už to vyloženě jenom natahovali, aby toho do filmu dostali co nejvíc. Už dvě hodiny mi přijdou jako zbytečné natahování, ale u dvou hodin a půl jsem měla co dělat, abych zvládala udržet pozornost.

Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta (2017)

Samozřejmě jsem čekala, že to půjde s Pirátama z kopce, stejně jako to jde s většinou nově natočených pokračování. Příběhově o dost slabší než předchozí díly, naštěstí si ale tvůrci stále drží stejnou laťku v humoru. Pobavila jsem se úžasně, i když jsem po většinu filmu pouze kroutila hlavou nad přemrštěnýma scénama. Johnny Depp byl jako vždy absolutně úchvatný, a i kdyby celý film stál za úplný prd, stejně by stálo za to se na něj jen kvůli Johnnymu podívat. Původní herecké obsazení nezklamalo, navíc mě uchvátily i herecké výkony Javiera Bardema, Brentona Thwaitese a Adama Browna a taky mě potěšilo, že se Keira Knightley ve filmu neobjevila víc než bylo nutné. Znuvu pro mě bylo ale zklamáním herecký výkon Kaye Scodelario, která mě už ve druhém díle Maze Runnera přesvědčila o tom, že není dobrá herečka a neustále svůj výkon přehrává. Ani její role Cariny mi nijak nesedla, celkově mi přišla hrozně nesympatická a povýšená ... Celkově ale nakonec pátý díl Pirátů z Karibiku hodnotím pozitivně ... Přišla jsem se do kina pobavit, a to se mi taky splnilo :)

Popírání holocaustu (2016)

Po shlédnutí Denial jsem hodně dlouho přemýšlela, jak film ohodnotit. Celkově se mi jeho zpracování opravdu hodně líbilo, atmosféra z filmu sice úplně nesálala tak, jako by měla, ale přece jenom se tento trochu "podivný" styl natáčení hodil k tak "podivnému" sporu ... Herecké výkony byly z větší části brilantní, kromě Toma Wilkinsona zde svou roli opravdu úchvatně ztvárnil Timothy Spall, kterému jsem roli Irvinga opravdu věřila. Samozřejmě taky nesmím opomenout vynikající herecký výkon Andrewa Scotta, který zde dle mého názoru ztvárnil jednu z jeho nejlepších (kladných :)) rolí. Ani herecký výkon Rachel Weisz nebyl tak špatný, jak tu většina uživatelů píše, ale souhlasím, že roli Lipstadtové tvůrci napsali až moc hysterickou a zbytečně emotivní. Protože jsem ale čekala trochu jinak pojaté historické drama s daleko hustší atmosférou, nakonec jsem se rozhodla Denial ohodnotit čtyřma hvězdičkama ... Uvidíme, jestli po dalším shlédnutí nakonec ještě jednu nepřidám :)

Deník princezny (2001)

Film mého dětství. Dodnes si jej téměř dokonale pamatuju, protože mi několik let jel v jednom kuse. Dokonce mám pocit, že právě Anne Hathaway byla první herečkou, kterou jsem opravdu zbožňovala a měla ji za svůj vzor. Ty doby už jsou ale dávno pryč a když se dnes na Deník princezny dívám, už mi nepřijde ani tak vtipný a naprosto úchvatný, jak se mi zdál před lety, ale přece jenom se k němu ráda vracím a stále se u něj dobře bavím. Anne zde opravdu zazářila. Možná že jsem v hodnocení ovlivněná svými vzpomínkami z dětství, ale myslím si, že si čtyři hvězdičky rozhodně zaslouží. Pobaví, potěší i dojme a hlavně má nápad, oproti některým novějším Disneyovkám ...