Číslo 5 žije 2 (1988)

Cítím...že žijůůů!!!...Dovolte mi demonstrovat vám zákony odstředivé síly. Dámy a pánové nastavte svá sedadla a jídelní stolky do kolmé polohy, připoutejte se, nekuřte. A Yupííí....Říká se, že násilí je následkem neřešených traumat z dětství....Zírej na to kámo tohle je nejnovější Johny Pětka koukni na ty ceny zvláštní paměť 5000 mb k dispozici, krom běžného vybavení řada vylepšení pro život v přírodě spousta samolepek greenpeace a reklama na boty firmy Nike...tohle už se dneska bohužel netočí

Číslo 5 žije (1986)

Achoj...co je k fečeři?...A pak Screder a to jeho komando. Je to banda pánských přirození, jsou to blbci....Ale on zničí i ty další roboty! Aha takže místo jedné miliardy přijdeme o tři. Připočítejte něo za benzin....Johny pětka kouká na mraky: Překrásné - nosorožec, želva, Wolkswagen...Stat! Co to slovo znamená. Nemám tušení, ale o to teď nejde....třeba je na nás naštvaný - robt se nemůže smát, ani lhát prostě se řídí programem...tenhle film pro mě ani po více než deseti letech neztrácí kouzlo a je to opět jeden z případů, kdy dabing je lepší než originál

Temný rytíř (2008)

Zhlédnuto během skenování matematických tabulek, což ovšem filmu nijak neubralo. Christian Bale má v očích to samé, co Michael Keaton když na něj v Batman se vrací zasvítí světlo ze signální lampy a pomalu vstane. Nevyumělkované, brutálně syrové, šílené, chaotické...včera jsem se kolegovi zmínil, že už se neobjevují pořádné filmy. Tímto svůj výrok odvolávám, protože TOHLE JE BATMAN takový, jakého jsem ho vždycky cítil a čím pro mě tahle postava vždycky byla, je a ještě hodně dlouho bude. What I do defines me. Hvězda za brilantního Jokera v nemocničních šatech, druhá za stoického Christiana Balea otvírajícího dveře ve zdi, třetí za Morgana Freemana odrážejícího pokus o vydírání, čtvrtá za úvodní bankovní loupež, pátá za podle mě první závěr hodný skutečného Batmana a mít šestou tak za to všechno dohromady. Apropó, tančili jste někdy v měsičním svitu s ďáblem?

Sejmi je všechny (2007)

Ježišku na křižku tohle je tak debilní až je to i trochu krásný

Wanted (2008)

Od dob semestrálního kurzu Percepce filmové tvorby nemám rád sálovou produkci, protože si nemůžu film přetočit, kdyžmě něco zaujme nebo některý pasáže přeskočit. Uvažoval jsem o tom na Wanted zajít, protože jsem na to byl celkem zvědavej, což se často nestává. Pak jsem se koukl na nějakou mizernou verzi s titulkuma a došlo mi jedno. Na tohle bych klidně do kina jít mohl, protože tady nemám důvdo si cokoli přetočit a kouknout se na to znovu. U Sejmi je všechny jsem si říkal, že je to tak debilní až je to krásný. Tady si jen říkám, že je to debilní. Forma není zlá, zhýbání letu kulek má taky dost co do sebe ale nesmí se přehánět. Ale příběh? Moje kočka umí něco lepšího a pak na to nahrne hlínu a věta ,,Já jsem tvůj otec" ksakru kde jsem to už slyšel? Ano, je tu extrémní cool podání, který se v první půlce ještě do konce výcviku a prvních úkolů celkem drží. Ale ono už pod ním nic není, takže ta slupka tomu nepomůže.

Dotek Medúzy (1978)

Tady vidíte mysl, která se rozhodla nezemřít....Najděte mi člověka se schopností způsobovat katastrofy....

Kung Fu: Legenda pokračuje (1993) (seriál)

,,Cermitte, nikdy jsem tě neviděl vstát od počítače." ,,Myslel jsem si že nasaju trochu čerstvho vzduchu a kouknu co je nového. Je Nixon ještě prezident?" Nadávejte, spílejte mu, zatracujte ho...Stejně jako všechny nadávky na Zeměplochu nic nezmění na její kvalitě tak všechny nadávky na Kung-Fu legenda pokračuje nezmění nic na tom, že tohle JE jeden z nejlepších (a možná dokonce nejlepší, protože teď mě fakt žádnej jinej nenapadá) kung-fu seriálů jakej se kdy proháněl po discích a páskách této planety. Na Kwai Chang Canea prostě nedám dopustit. The Very Best.

Postřižiny (1980)

,,Ta jedna měla sedm děti a ta druhá kdyby na ni pad pivovarskej komín tak nic švagrová ty buchty sou hrozně dobrý." Zajímavost: Nevim sice podrobnosti, ale na jakémsi filmovém festivalu byl tento skvost snad Dány nebo Švédy prohlášen za hluboké drama manželského trojúhelníku.LOL

Vražedné pobřeží (1991) (seriál)

Ksáákru...na tomhle jsem vyrůstal a ještě si pamatuju ty chvíle, kdy jsem po škole běžel na první tramvaj, protože jsem měl jen hodinu do začátku týhle věcičky. Znělka se záběrem papouška a na jejím konci Nick vylézající z bedny se škodolibým úsměvem na tváři..sranda, akce a skvělej způsob, jak si tyhle dva lezli na nervy. Ostatně detektivové lezoucí si na nervy jsou základem dobrýho seriálu

Rychlá rota (1989) (seriál)

Kačery mi sice přirostli k srdci, ale Gumídci a Rychlá rota měli prostě ten správný zásah v tu pravou chvíli. A podle mě nelze příliš jednotlivé seriály z Disneyho světa srovnávat, každej má svý kouzlo a nápad.