Blízko od sebe (2013)

Film ako remeň, s poriadnou dávkou reality, ktorú vynikajúco doplnilo aj celé potmavšie prevedenie snímok, čo výborne doladilo celú atmosféru. Napriek tomu, že ide o dramatickú udalosť podobne ako komentovali iný užívatelia aj vo mne utrusené výroky vzbudili úsmev. Niektoré ženy sú ozaj tvrdé a nezlomné a čím sú staršie tým ich ego rastie. Najlepšou vetou bolo pre mňa " vďaka bohu, že nepoznáme budúcnosť, zošaleli by sme ". Za skvele frázovanie a dobrý herecký výkon dávam 70%.

Bloodshot (2020)

Znova vidieť Diesela bol fajn. Nezabudnuteľný moment bol hneď na začiatku ,keď tancoval ganster v papučiach, už vtedy mi to nejako nešlo do hlavy. Neskôr sa to všetko objasnilo a dalo zmysel. Dej celkom fajn a aj akcia na môj vkus uspokojivá , veď scéna pri bitke na padajúcom výťahu vysoko prekonala Spidermena či iné komiksové postavy. Za mňa 70%.

Bojovníci severu: Sága Vikingů (2014)

Severania - Vikingovia je moja obľúbená tematika, kde sa dá toho veľa pokaziť, ale v tomto prípade som to celkom hladko skúsol. Samozrejme nemá ten film oscarových hercov ani prepracovanú dejovú líniu, ale má nenáročnú a pohodovú jednoduchosť, ktorá mi tento krát padla vhod. Za ponúknutú akčnú stránku sa tiež nemusí hanbiť, škoda len nie práve najlepších momentov ako napríklad to, že skupina vlčích bojovníkov bola podstatne menšia ako skupina vojakov v úvodnej bitke a napriek tomu sa jej nedokázali postaviť hneď od začiatku, alebo stratégia s odseknutou hlavou vikinga. Tak dávam 60%.

Bojovník (2015)

"Creed vs Southpaw" Obe filmy propagujú boxerský úspech, ale víťaz je len jeden. Mojím víťazom sa stáva Southpaw. Southpaw bol silnejší hlavne čo sa týka príbehu a emočného naklonenia k divákovi. Prvým nečakaným zakopnutím bola smrť krásnej manželky, pretože potom koľko krvi stále vypľúval Billy Hope po zápase som myslel, že sa zdramatizuje jeho zdravotný stav a druhým významným pozitívom vo mne vzbudil záverečný boj, keď do drámy bolo zapojené aj malé dievča. Vtedy som držal palce Billimu aj ja. Aj herecká náročnosť a rozdelenie postáv vyznelo lepšie ako u Creeda , len škoda tej krátkej účasti R. McAdams. Našli sa aj malé nedostatky, ale v celku to vidím na 70%.

Bourneův odkaz (2012)

K úspešným a dobre fungujúcim trom "vagónom" plných ohromujúcej akcie s originálnym predstaviteľom M. Damonom, Tony Gilroy pripojil svoj štvrtý, hrdzavý a polofunkčný "vagón", ktorý nestačil udávajúcemu tempu rozbehnutého expresu. Takmer všetko pre mňa vyznelo bezúspešne, čoho sa Gilroy chytil, to akoby dobabral. Myšlienka možno bola dobrá objasniť osud ďalšieho muža pôsobiaceho v podobnej organizácii v akej bol Bourn a ukázať divákovi nový rozmer, jednoducho inovovať, ale Gilroy so svojimi priemernými výsledkami to bohužiaľ nedokázal. Aj keby ten film nemal žiadnu spojitosť s Bournom aj tak úroveň tohto filmu oproti podobným akčným konkurentom nemá čo ponúknuť, pretože ešte aj občasná akcia zaváňala veľmi odpudzujúco.Herecké obsadenie tiež zlyhalo, keď Edward Norton pôsobil ako vyhodení istič a Jeremy Renner len stále kdesi pobehoval ako odtrhnutý z reťaze. Ozaj sa mi nechcelo veriť na čo sa to pozerám, stále som čakal na nejaký zlomový okamih, kedy si to konečne poriadne s niekým rozdá, ale to sa nestalo a ten okamih neprišiel. Rýchlu a nepriehľadnú akciu, vzkriesila len dobrá dynamická hudba, začo som sa priklonil k 40%.

Bratři jak se patří (2003)

Aj keď doba vydania tohto filmu patrí, už dobrých pár rokov dozadu, musím povedať, že vložené ambície na mňa pôsobili čerstvo a úspešne. Oproti tuctovým komédiám, kroté sú nasýtené prízemným a stupidným humorom v tomto filme vládne humor prameniaci z skutočného života, bez výrazných prifarbení. Toto vyrozprávanie príbehu zrastených dvojčat prínáša len "optimistické zrkadlo" v ktorom stále vidieť len zábavný obraz bez náznaku ľútosti akoby žiadny handicap nemali a dokonca dokážu žiť aj sexuálny život, či splnenie vysnívaného, "nemožného" sna. Herecké obsadenie ma tiež prekvapilo, keďže Matta Damona v komédiách často nevidieť. V porovnaní s Blbým a blbším to bolo podstatne menej bláznivé a skôr som sa smial na výrokoch a dialógoch ako na ich bláznivých kúskoch aj keď zopár sa ich našlo, hlavne pri športe, keď sa do hokejovej bránky postavili dvaja, či boxovali s dvojnásobným počtom rúk. 70%

Bůh žehnej Americe (2011)

" Máme civilizáciu, ale načo nám je ak nie sme civilizovaný " takto znela jedna v múdrych a výstižných viet ktoré utrúsil hlavný hrdina Frank, ktorého veľmi dobre stvárnil Joel Murray. Celý film vynikajúco odkryl dnešný neschopný, hlúpy systém, ktorý propagujú naše média plné primitivizmu (big brother, hotel paradise, farma atď., ktoré dostali prednosť pred dobrým večerným filmom) a bavenia sa na úbohostí druhých ľudí, či rozmaznanosť a zanedbanú výchovu zbohatlíkov. Nečudujem sa, že potom človek dostáva sklony k extrémnym situáciám. To že dej bol veľmi zaujímavý, o tom niet pochyb, občas rozosmial ale len ironicky, takže od klasickej formy komédie to malo ďaleko. Toto prevedenie mi pripomínalo skôr drámu s dobre pracujúcou kamerou, ktorá prispela k napätosti či emocionálnemu vyjadreniu niektorých momentov. Nebolo to zlé, ale ak sa tento film dostane do rúk nesprávnych ľudí, môže to byť návodom pre ich ďalšie počínanie a nato asi tvorcovia nemysleli. 40%

Bullet Train (2022)

Velmi dobra zapletka , do poslednej chvile drzi dej divaka v strehu. Popri tom humorn a akcia na striedacku co dodava filmu energiu a zmysel pobavenia.

Captain America: Návrat prvního Avengera (2014)

Tak to vyzerá, že Iron manovi vyrástla konkurencia. Oproti prvej časti obrovský krok vpred v každom smere o čom hovorí aj rebríček o najlepšie zarábajúcich filmov za rok 2014 v USA kde Captain America 2 skončil tretí a hravo predbehol Transformers 4, Hobbita 3 či napokon vynikajúci film Edge of Tomorrow. Možno niekto bude mať pocit, že Steve Rogers je zas ten najsilnejší a najdokonalejší hrdina, ale ja som v tom videl viac. Podobne ako v spomínanom Iron manovi, sú vo filme ďalšie nevýrazné, ale podstatné postavy bez ktorých by nedokázal nič. Po boku s ruskou špiónkou Black Widow došlo k výraznému oživeniu tohto komiksového žánru. Lietajúci Falcon bol už skôr ako piate koleso na voze, ale pochvalu si zase zaslúži dobre prevedenie zápornej postavy Winter Soldier. Ozaj všetko tu klape ako má akcia za akciou ma vynikajúco previedla celým filmom. Dobre je podané aj prepojenie do predošlej časti, kde zrozumiteľne a s prehľadom sa dozviete o minulosti S. Rogersa. A však jedná vec mi tu predsa len chýbala a to, že sa objasnilo nájdenie a rozmrazenie Captaina Americu. Štúdiu Marvel sa to tento projekt teda vydaril, len sa trocha obávam čo ponúknu ďalej. Za mňa 90%.

Captain America: Občanská válka (2016)

Trocha zavádzajúci názov by som povedal, pretože kľukne to mohlo byť Avengers 3 , kedže sú tam takmer všetci hrdinovia. Aj keď sa podvolím myšlienke, že boj hrdinov už nie je proti nepriateľom ľudstva, ale dejovou podstatou je zničenie Avengers a to len tak, že samí budú bojovať proti sebe, nie je výsledok ako by som očakával. Úplne smiešne bolo oslovenie Tomyho Starka detského spider chlapca, kedže s jeho schopnosťami a peniazmi si mohol zostrojiť mega zbraň, ako to robil v Iron manovi. Navyše to detské ucho riadne potrápilo ostrieľaných hrdinov, čo bolo dosť neadekvátne. Ide to proste stále viac dole vodou. Za pochvalu stála scéna v ktorej Capitan America eliminoval vrtuľník, za čo som prižmúril oko a dal 3 hviezdy. Film bohužiaľ podpriemerný 40 %.