Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Akční
  • Komedie
  • Drama
  • Horor
  • Krimi

Poslední recenze (54)

plakát

Rychle a zběsile 9 (2021) 

Desátý film z mojí oblíbené akční série a bohužel to není žádná hitparáda. Akčních scén je požehnaně, ale chybí nějaký zajímavý nápad a působí to jako kdyby to Lin ani točit nechtěl. Všechny postavy stojí za hovno (a nejvíc se zamete s postavama z trojky) s čestnou vyjímkou Jona Ceny, ale ten zase nemá prostor pořádně zazářit. Bitky nemá ani cenu zmiňovat (jen snad ta holčičí v Tokyu není úplně špatná). Děj je ještě horší než v předchozích dílech, vysvětlení Hanova přežití je hrozná kravina (přísahám, že jestli se ukáže, že tý nehodě byl přítomen ještě někdo další, tak už dám regulerně odpad) a celkově to retkonování dělá v timeline docela bordel. Klady jsou asi tři odkazy na spin-off Hobbse a Shawa a potitulková scéna (což je zároveň nejlepší scéna filmu). Jen pro moji slabost k sérii jdu na 70% a slabší 4*, ale jinak se jedná vedle trojky o neslabší díl.

plakát

V zajetí démonů 3: Na Ďáblův příkaz (2021) 

8. přírůstek do Conjuring universa a 3. do hlavní série. Po informaci, že se tentokrát nevrací Wan nastaly jisté obavy a po zjištění jeho náhradníka potom rovnou docela strach, protože jeho předchozí příspěvek La Llorona byl dost slabý film. Výsledek je nakonec lepší než jsem očekával a bez problému to dotáhne na třetí místo v rámci série, problém nastává ve chvíli, kdy kromě prvního dvou dílů hlavní série se bavíme ve směs o podprůměrech (Annabel, Sestra a La Llorona), průměrech (Annabel 3) a jednom velmi slušném nadprůměru na úrovni tohoto filmu (Annabelle 2: Zrození zla). Kdo čeká lekačky, tak může čekat dál, sice tam jsou, ale Chavez je neumí prodat a navíc je dost často ohlásí dopředu. Ani by mi nevadil úkrok směrem k Satanistické detektivce, kdyby se prvních 40 minut nezabývalo posenutím a na tu detektivku potom jaksi nezbyl čas a i ona je podaná dosti nijace + tomu chybí nějaký záporák. Příběh sám o sobě je ale opravdu zajímaví a má v sobě několik fajn nápadů a s lepší režií by to mohlo bát vrazně lepší. Takhle to hodně tahají jako vždy skvělí Farmiga a Wilson v hlavních rolích + v malé ale klíčové roli John Noble a celkově je cast velmi sympatický. Takže nakonec bych to viděl na slušných 70% a 4 bych se vůbec nebránil, ale prosím někoho lepšího na režii (David Sandberg nebo lépe Leigh Whannell) a třeba konečně využít to jejich muzeum a nějak exponát, protože jestli zase vytáhnou ten "slavnější" případ, tak bude zase strašidený dům, ale třeba Bílé Paní na hřbitově v Connecticutu bych se nebránil.

plakát

Smrtonosná past: Opět v akci (2013) 

Nikdy jsem nechápal tu potřebu tvůrců nějaké díly v sériích ignorovat, vlastně až do shlédnutí tohohle filmu. John Moore to udělal osobní a já při sledování jsem cítil jak ve mě něco umřelo. Všechno bylo špatně, Willis znuděnej a nesympatickej nehrál rozhodně toho McClanea, Courtney je asi ta nejhorší možná volba na syna hlavního hrdiny, záporáci stojí potom za vyliš prdel a ten zvrat jde odhadnout dlouho dopředu, akce nezáživna a v posledním úseku filmu vyloženě dementní s dementní zápletku s Černobylem a plynem co odstraňuje radiaci. Vlastně tohle je ten počátek zbyteku Willisovi kariéry, kdy hraje znuděný hovado, co filmem většinou je po herecké stránce projde a tím to hasne. Die Hard je moje vůbec nejoblíbenější akční série a sledovat jak hluboko klesla za přispění hlavní hvězdy mě bolí i po letech. A proč jedna hvězda? Za dabing Alexeje Pyška, který absolutně ignoroval originál a nadaboval to tak jak má Willise už za ty léta prokouklýho.

Poslední hodnocení (3 784)

Blondýnka (2022)

28.09.2022

To nic, drahá (2022)

28.09.2022

Seveřan (2022)

13.09.2022

Samaritán (2022)

06.09.2022

Pozvánka do pekla (2022)

02.09.2022

Honor Society (2022)

13.08.2022

Predátor: Kořist (2022)

05.08.2022

Ztracené město (2022)

04.08.2022

Bullet Train (2022)

04.08.2022

Reklama

Reklama

Reklama