Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Akční
  • Komedie
  • Drama
  • Horor
  • Dobrodružný

Poslední recenze (53)

plakát

V zajetí démonů 3: Na Ďáblův příkaz (2021) 

8. přírůstek do Conjuring universa a 3. do hlavní série. Po informaci, že se tentokrát nevrací Wan nastaly jisté obavy a po zjištění jeho náhradníka potom rovnou docela strach, protože jeho předchozí příspěvek La Llorona byl dost slabý film. Výsledek je nakonec lepší než jsem očekával a bez problému to dotáhne na třetí místo v rámci série, problém nastává ve chvíli, kdy kromě prvního dvou dílů hlavní série se bavíme ve směs o podprůměrech (Annabel, Sestra a La Llorona), průměrech (Annabel 3) a jednom velmi slušném nadprůměru na úrovni tohoto filmu (Annabelle 2: Zrození zla). Kdo čeká lekačky, tak může čekat dál, sice tam jsou, ale Chavez je neumí prodat a navíc je dost často ohlásí dopředu. Ani by mi nevadil úkrok směrem k Satanistické detektivce, kdyby se prvních 40 minut nezabývalo posenutím a na tu detektivku potom jaksi nezbyl čas a i ona je podaná dosti nijace + tomu chybí nějaký záporák. Příběh sám o sobě je ale opravdu zajímaví a má v sobě několik fajn nápadů a s lepší režií by to mohlo bát vrazně lepší. Takhle to hodně tahají jako vždy skvělí Farmiga a Wilson v hlavních rolích + v malé ale klíčové roli John Noble a celkově je cast velmi sympatický. Takže nakonec bych to viděl na slušných 70% a 4 bych se vůbec nebránil, ale prosím někoho lepšího na režii (David Sandberg nebo lépe Leigh Whannell) a třeba konečně využít to jejich muzeum a nějak exponát, protože jestli zase vytáhnou ten "slavnější" případ, tak bude zase strašidený dům, ale třeba Bílé Paní na hřbitově v Connecticutu bych se nebránil.

plakát

Smrtonosná past: Opět v akci (2013) 

Nikdy jsem nechápal tu potřebu tvůrců nějaké díly v sériích ignorovat, vlastně až do shlédnutí tohohle filmu. John Moore to udělal osobní a já při sledování jsem cítil jak ve mě něco umřelo. Všechno bylo špatně, Willis znuděnej a nesympatickej nehrál rozhodně toho McClanea, Courtney je asi ta nejhorší možná volba na syna hlavního hrdiny, záporáci stojí potom za vyliš prdel a ten zvrat jde odhadnout dlouho dopředu, akce nezáživna a v posledním úseku filmu vyloženě dementní s dementní zápletku s Černobylem a plynem co odstraňuje radiaci. Vlastně tohle je ten počátek zbyteku Willisovi kariéry, kdy hraje znuděný hovado, co filmem většinou je po herecké stránce projde a tím to hasne. Die Hard je moje vůbec nejoblíbenější akční série a sledovat jak hluboko klesla za přispění hlavní hvězdy mě bolí i po letech. A proč jedna hvězda? Za dabing Alexeje Pyška, který absolutně ignoroval originál a nadaboval to tak jak má Willise už za ty léta prokouklýho.

plakát

Saw 3D (2010) 

Tak v roce 2010 měla dojit na konec cesty další dlouhověká hororová série a stejně jako i ty ostatní, tak si vybrala svojí nejslabší chvilku. Na začátku byl příslib ukončení příběhu Johna Kramera alias Jigsawa, dokonce se podařilo překecat k účasti Caryho Elwese, který absentoval od prvního dílu. Takže co by se mohlo pokazit? Docela dost. Film trpí tím, že museli zmastit nejspíš dva díly dohromady. Hlavní "hráč" tedy vůbec nesouvisí s hlavní dějovou linkou a jedná se tedy o random blbce co lhal o tom, že prošel pastí. A to je další problém tohohle dílu, všechny postavy co hrají jsou dost nesympatické existence, navíc hrozně hloupé, takže člověk nemá komu fandit (tímhle předchozí díly netrpěly). Díky této zbytečné hlavní zápletce je do pozadí odsunutá ta skutečně hlavní linka a ton hon Hoffmana a Kramerovu manželku. I tady je to hrozně zkratkovité a Hoffman tady působí už zbytečně jako mix Copperfielda a bratrance Johna Wicka - kdy je v krátkém časové úseku schopný přichystat několik různých pastí na různých místech, pomstu poldovi, o kterém jsme doteď neslyšeli a nakonec absolutně bez problému zredukovat celou policejní stanici na nulu. A samotná hlavní hvězda Jigsaw? Ve svém finálním aktu je zredukovaný na zbytečné pidicameo a velký návrat Dr. Gordona je jenom vábnička, protože jeho role asi o 30 vteřin delší než Jigsawova. Ale těch poslední 5 minut, kdy si celá série do sebe zapadne a mi zjistíme to co se tušilo už od druhého dílu, toho dost vynahradí. Ale nezbavíte se pocitu, že těch 5 minut měl být celý film.

Poslední hodnocení (3 614)

Rychle a zběsile 9 (2021)

19.06.2021

Cruella (2021)

18.06.2021

V zajetí démonů 3: Na Ďáblův příkaz (2021)

11.06.2021

Zhasni a zemřeš (2016)

06.06.2021

Supertajná zbraň (1997)

06.06.2021

Spirála strachu: Saw pokračuje (2021)

06.06.2021

Bláznivá, zatracená láska (2011)

06.06.2021

Creepshow (1982)

30.05.2021

Oni žijí! (1988)

28.05.2021

Reklama

Reklama

Reklama