• Mysteriózní

Epitafy (2004) (seriál)

Zpočátku zajímavé kriminální podívání, poté už pád do průměru i díky tomu, že chování hlavních postav a především vraga je někdy na facku. Druhé série ještě o kousek niž - 60 %

The Lady (2011)

Žít v Barmě je pakárna a být její vlastenec a navíc ženská, to jeden může rovnou počítat s průserem. Tento sentimentální příběh nejslavnějšího zaracha funguje tak nějak napůl asi nejspíš díly neustálému opakování situací - pocit tíživosti a zmaru nad tamním režimem dokázal daleko spolehlivěji navodit čtvrtý Rambo - 60 %

To (1990) (TV film)

Dostal tento námět do ruky režisér, který umí pracovat s temnou fantazií dětského dobrodruha, mohla adaptace v mých očích doposud nejlepšího Kingova románu dopadnout daleko lépe. Přesto Wallacova předloha nedopadla propadákem, poměrně věrně se snaží držet předlohy ( až na některé podstatné detaily ), dětští představitelé hrdinů klubu Smolařů sympatičtí - což se úplně nedá říct o představitelích jejich dospělích verzí - 65 %

Číslo 5 žije (1986)

Úsměvná vzpomínka na dětská léta a návštěva kina na jednoho milého robůtka na cestě za lidstvím - po letech vidělo se synem, je to miloučce naivní, přesto místy v některých situacích i humorné - objektivně za 70 %

Continuum (2012) (seriál)

Další z řady kousků věnující se zapeklitostem cestování časem má klasickou sestupnou tendenci. První série zajímavá a já se těšil na každý další díl, poslední je už vyloženě scénáristickou křečí - jako celek s jednou půl hvězdičkou za móóóc fešnou Rachel za - 65 %

Nezvratný osud 3 (2006)

Potřetí už je ta šablona možného úniku zubaté nevyhnutelnosti okoukaná - jediné co potěšilo bylo to, že si tvůrci vzali to dobré ( krvavé ) z předchozího dílu a tentokrát napasovali systematickou likvidaci teenagerů do zábavního parku. Mám pocit ze je dobré s touto sérií skončit, dokud je ještě čas - 45 %

Creepshow: Plíživý děs (1987)

Tahle tří povídková kompilace zavání trapností, málokdo umí z Kingových námětů vytvořit filmové dílo alespoň v mezích solidního průměru, natož pak pokoušet se to samé s povídkami - 30 %

Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny (2016)

Ani nevíte, jak moc jsem se těšil na další Melův snímek. V rovině akční a krvavé nezklamal, standartně výborná prácička, vždyť už taky nechal Gibson rozsekat, rozstřílet, vykuchat kdekoho, ale než jsme se dostali na Okinawu, příšerně do dřelo a co víc, proč obsadili do hlavní role Garfielda, který mi svým projevem hrubě neseděl - nicméně bych tím nechtěl shodit charakterovou výši skutečného Dosse - 70 %

Pěst legendy (1994)

Jet-li je démon a Pěst legendy je možná jeho nejlepší kus i díky tomu, že se nešlo cestou natažených drátů, ale poctivou makačkou ve stylu kung-fu - klobouk dolů. Škoda těch hluchých, rádoby dramatických míst - 80 %

36. komnata Shaolinu (1978)

Legendární cesta bolesti a sebeobětování za pohybovou a bojovou dokonalostí. Všichni znalci znají, není moc co dodat, dětská vzpomínka na šílené mnichy v Shaolinu - 70 %