• Mysteriózní

Záhada Blair Witch (1999)

Zajímavá záležitost s mrazivou atmosférou, která hodně pracovala s mojí představivostí. Doporučuju zkouknout i dokument o Blairwitchské čarodějnici. Zasloužených 75%

Casino (1995)

Scorsese + DeNiro, to přeci nemůže dopadnout špatně, o to víc, když jde o mafiánské praktiky a provoz kasina ve městě hazardu. Pokud vypravěč umí zaujmout tak jako Marty, ani 3 hodinová stopáž není žádný problém. Elegantní Robert, zuřící Pesci, mrcha jedna Sharon, prostředí kasina, bossové v pozadí, všechno to sedí jak prdel na hrnec, já jsem byl moc spokojený - 100 %

A.I. Umělá inteligence (2001)

Poctivá, dojemná Spielbergovská vypravěčská pohádková sonda do světa robotích emocí. Jako už tradičně u Steva výborná vizuální stránka, mimořádně zajímavý námět, který ve mě zanechal spoustou zajímavých otázek o dětské nevinnosti a lidské smrtelnosti ( věčnosti ? ) a neubránil jsem se porovnání se současnou chamtivou, emočně plochou dobou. Haley Joel je opět skvělý, už ho budu mít asi navždy spojeného s dětskými rolemi, které zvládná na jedničku. 90 %.

Predátor (1987)

K Predátorovi mě váže osobní pouto, protože to byl první film, který jsem viděl na videu s krásným simultánním překladem :-) Výborný akční film se skvěle budovanou tísnivou atmosférou neviditelného MZáka lovce v nepřístupné džungli a samozřejmě Arnoldem v nejlepší formě. Nemůžu dát míň než 100 %, jistě mi odpustíte.

Hra na schovávanou (2005)

Velmi dobrý psychothriller na zajímavé téma s opravdu výbornou Dakotou Fanning. Bohužel celkový dojem sráží zbytečná záverečná čtvrthodinka, bez které by to bylo na ****. Takhle nemůžu dát víc než 65 %.

Kontakt (1997)

Bohužel tohle zpracovnání mě nijak zvlášť neoslovilo a to mám sci-fi žánr moc rád včetně Jodie. Ale je to zbytečné dlouhé, na mě až příliš amerického patosu s několika technickými a příběhovými nereálnostmi. 60 %

Lara Croft - Tomb Raider: Kolébka života (2003)

Zvědavost jsem nepřemohl a pustil jsem si i druhý díl, i když v podvědomí jsem tušil, že to není dobrý nápad. Bohužel výsledek je vyvařený naklonovaný předchůdce s bonusem v podobě Larušky davající pravý hák bílému žralokovi pod hladinou !!! Že se neposlechnu :-( .... 30 %.

Ztraceni (2004) (seriál)

Bohužel po prvních dvou výborných sériích následovala nekonečná telenovela, která vyústila v takovou zhovadilost, snad ani nemůžu věřit tomu, že scénáristé byli ještě při smyslech. Ztracený čas - 35%

3:10 Vlak do Yumy (2007)

Moc jsem se těšil na tenhle kousek hlavně kvůli mým oblíbencům Russelovi a Chrisovi. Bohužel nepobral jsem, co tímhle filmem chtěli tvůrci sdělit. Postavy jednají nelogicky, děj je předvídatelný, skoro bych řekl plivanec do tváře poctivým westernům. Velké zklamání 30 %.

Dokonalý trik (2006)

Další perla z dílny kouzelníka Chrise Nolana ze světa dokonalých iluzí. Nemám moc víc co bych dodal, prostě dokonalost a já to Chrisovi žeru. 95 %.