• Mysteriózní

Stalo se (2008)

Netajím se tím že mám filmy Michaela velmi v oblibě, ale bohužel z Happeningu jsem trochu zklamanej. Opravud zajímavý námět se nepovedlo rozvést v obvyklou hutnou mysteriózní atmosféru v takové míře na jakou jsem zvyklý. Bohužel tontokrát ani herecký ansámbl se nijak moc nepovedl, vůbec mi to celkově přijde takové nedotažené, neslané, nemastné. Rozhodně nejslabší z posledních šesti kusů. S lítostí, ale bohužel ne víc než 60 %

3:15 zemřeš (2005)

Nadprůměrný horor v té současné záplavě mizérii, která se o horror snaží. Zajímavě zpracovaný námět se slušnou atmosférou - u mě docela uspěl 65 %.

Moje levá noha (1989)

One man show v podání Daniela v životopisném příběhu - strhující herecký výkon o nezdolné síle lidského ducha. Klobouk dolů Danieli - jeden z těch nejvíc zasloužených Oscarů o kterých vím. 90 %

Opravdová kuráž (2010)

Příjemný snímeček, hlavně tu atmosféru Divokého západu zvládli Coenové navodit bez problémů, námět jako takový mě zase tolik nenadchnul. Herectví mladé Hailee má slušnou úroveň, standartně dobrý Jeff Bridges, Matt mi tam zapadl, ale kdo mě překvapil a málem jsem ho nepoznal byl Barry Pepper s perfektním chrupem, jestli on nakonec nepotřeboval medvědího stomatologa !!!. 70 %

Nouzový východ (2008)

Vynikající herecké výkony Lea a Kate + typická příjemná Newmanova hudba byla velká pozitiva. Nebýt několika samoúčelných scén, postav a hlavně hloupého konce, hodnotil bych to lépe, tímto mě Sam trochu zklamal, čekal jsem víc po Kráse a Perdition. 70 %

Disturbia (2007)

I když začátek předvede zajímavé téma, stejně potom následuje tuctová, předvídatelná nuda, s opravdu "originálním " rozzulením. Kdepak tohle na mě nezkoušejte ... 35 %

Paranormal Activity (2007)

Jasně, příběh nic moc, postavy někdy jednají nelogicky, roztřepaná kamera mi místy vadila - ale zato ty noční sekvence a hlavně atmosféra celého filmu, kterou bych nazval přímo zneklidňující, si u mě zaslouží 4 hvězdy, pozn. viděl jsem v kině ...Nevzpomínám si, že bych někdy měl podobný pocit z nějakého žánrově podobného filmu, u mě za 75 %

Sirotčinec (2007)

Klasický příklad, jak jde natočit kvalitní horror bez hektolitrů krve, steží rozpoznatelných nestvůr a uječených teenagerů, kterří vždycky utíkají po schodech nahoru. Tohle je mrazivé, děsivé a zároveň smutné, párkrát ve mně pěkně hrklo. Tleskám pane Bayona, jen tak dál kluci španělští s podobnými filmy 85 %.

Let číslo 93 (2006)

Velká bezmoc, lítost a obdiv to je to, co ve mě zůstalo po skončení, před kterým jsem byl tak napnutej, že jsem si málem ukousnul prsty. Výborně zpracovaný "dokumentární" snímek především o posledních okamžicích několika statečných lídí. 90 %

Terminátor 3: Vzpoura strojů (2003)

Bylo mi předem jasné, že T2 tězko bude překonán, a i tak jsem k třetí díliu přistupoval, a proto jsem z T3 rozhodně zklamaný nebyl. Trojka si na nic nehraje, je to ve své podstatě jen akční jízda s výbornými efekty, zábavnými hláškami a zajímavým závěrečným rozuzlením. Ostudu rozhodně svým předchůcům neudělal - 80 %.