• Mysteriózní

Chyť mě, když to dokážeš (2002)

Příjemná oddychovka inspirovaná skutečným životním příběhem podvodníčka Franka, kterého ne a ne dostat, která nenudí a výborně zabaví. Tom a Leo jako už tradičně skvělí pod taktovkou přesného Spielberga. 85%.

Lara Croft - Tomb Raider (2001)

Počítačovou sérii Lary jsem měl hodně rád, rád jsem společně s ní zkoumal starobylé památky, skákal, střílel, hledal indicie a docela jsem se těšil na filmové podobu. I když Angelinu moc nemusím, tahle role ji sedla, vizuálně jako ta virtuální a pohybově hodně dobrá, holka má své přednosti, že ... S příběhem samotným to už taková sláva není, velká škoda, že tvůrci nevyužili potenciál herní série, mohla se z toho být úplně jiná podívana. Tři hvězdičky jsou moc, 2 málo, u mě to bylo za 40 %.

Gladiátor (2000)

Hezky se kouká na bojové scény, na starý Řím a Koloseum, na Maxima, jak řádí v aréně. Na druhou stranu obsahově mě to moc neoslovilo, historik by navíc asi zaplakal, prostě takový hollywodský velkofilm pro efekt s plusovou velice dobrou hudbou, perfketním střihem a přesvědčivými Russellem a Joaquinem. Po zkouknutí SE přeci jen ještě posunuju o 5% nahoru, takže Maxime, 85 %.

Zachraňte vojína Ryana (1998)

Jako skoro každý kluk, i já si hrál na vojáky, střílel ze všeho co se dalo považovat za pistoli a umíral s teatrálním výrazem a vývrtkou padal k zemi. Jenomže, vždycky jsem zase vstal a hra pokračovala dál. Potom co skončila ůvodní scéna s vyloděním v Normandii, jsem si už jako plnoletý opravdu uvědomil, jak strašná je válka a jaký je vojákův nevyzpytatelný život. Pět hvězdiček si Ryan zaslouží, především kvůli té Spielbergovské mrazivé syrovosti, výbornému ( jako téměř vždy ) Tomu Hanksovi, a skvělě natočeným akčním scénám. 95%

Počátek (2010)

Sedím si tak v kině, čekám až skončí upoutávky, v levé ruce kola, v pravé chilli nachos a těším se jak prvnička co mi zase ti kluci Nolanovi naservírují. No a potom už jen zírám s otevřenou pusou a nevěřím ( místy i nechápu ) tomu co se na mě řítí. A nakonec odcházím domů naprosto v úžasu. Tohle je naprosto jedinečná a převratná záležitost, vizuální orgie, našlapáná přímočařá akce, mrazivá hudba, geniální námět a zpracování, vynikající herecká sestava. Pane Nolane, hluboce skláním svůj hřbet a děkuji Vám za Váš snový svět, prosím pokračujte v tvorbě stejných lahůdek jak doteď. Bez debat 100%.

Dokonalá bouře (2000)

Poctivá dobrodružná podívaná, která si 4 hvězdy v pohodě obhájí. Co všechno je chlap ochotnej udělat pro zabezpečení rodiny, pro osobní prestiž ? S posádkou jsem prožil každou vlnu ( i když fyzika někdy dostávala na frak :-) ), Georgovi tahle role sedla jak kabát na míru. 80%

Indiana Jones a Chrám zkázy (1984)

Ve srovnání s ostatními díly, tenhle působí naprosto trapně, ten báječně namíchaný koktejl akce a zábavy, tady chutná jak zvětralá desítka, jako by to George a Steve spíchli v opiovém rauši. Vyjímka snad jen pasáž s důlními vozíky. S odřenýma ušima 35 %.

Poslední samuraj (2003)

Japonsko na pokraji "moderní" doby pomáhá sjednotit samuraj Tom Cruise - no jak Vám to zní ? Ale výsledek není vůbec špatný, sice tohle tady už bylo několikrát, navíc s Tomem jako samurajem mám osobní problém, ale příběh táhne především Ken Watanabe, s kterým bych z fleku šel na celou císařskou armádu. Japonskou kulturu mám rád, historické ( akční ) filmy taky, takže když hodnotím jako celek vychází mi 80%.

Žena ve vodě (2006)

Žena ve vodě není pro každého, protože ne každý si umí představit svět bez potřeby racionálního vysvětlení. Moderní pohádka, které stojí zato se poddat, pak Vám ukáže jiný svět, který se může skrývat za tou běžnou šedí. Tleskám ti Michaele i za to s jakým vkusem si vybíráš hlavní představitele. 80%.

Šestý smysl (1999)

Tak tohle je něco vyjímečného. "Duchařina" mě odjakživa fascinovala, ale to co Michael přenesl na plátno, mě naprosto odrovnalo. Nemám slov, kterými bych to popsal. Navíc jako otec malého synka, se dokážu ( doufám ) víc vcítit do pocitů malého Cola. Lépe než Lynxová bych to nepopsal. 100 %.