• Mysteriózní

Gran Torino (2008)

Nestárnoucí Clint v postavě protivného, patriotistického, svérázného, cynického - fašounského děduly, kterého bych sakra já bral za svého všemi deseti. Dědek hláškuje o sto šest, úplně vzpomínám na Bojové nasazení, hraje jakbysmet - je to sice klišé a jedna velká šablona, ale sere pes, Eastwood své životní dramatické příběhy umí prodat, tak jako málokdo - nebýt toho pomalejšího nástupu, bylo by to za pět, takhle Tůtů a jeho přátelé dostávají 85 %

Robocop (2014)

Upřímně přiznávám, že jsem se pustil do remaku Robocopa jen kvůli zvědavosti, co předvede agent Holder ve svém prvním Hollywoodském bijáku v hlavní roli, než kvůli nějakému zážitku, přestože původního plecháče jsem viděl ( nicméně není to zrovna můj šálek čaje ). Musím říct, že Joel talent má, nezklamal, Robocop nenadchnul ani nezklamal, v první polovině režisérovi docela funguje, vizuál na úrovni, přesto mi tam chyběla větší osudovost a dramatu hlavní postavy ve zbytku při sžívání se s novou bionickou situací, že by producenti nechali sestříhat verzi pro akční mainstream ? - 60 %

Zuřící býk (1980)

Scorseseho starší kusy jsem nikdy moc nevyhledával a vlastně ani nevím proč, ale v poslední době bylo potřeba doplnit mezery, vzhledem ke skvělým novodobějších kusům a musím říct, že jeho starší snímky vůbec nejsou špatné a Zuřící Býk je toho jen příkladem. Samozřejmě je potřeba zamyslet se nad tím, jak by dopadla LaMottova postava bez deNira, protože tady bylo jeho herectví na té nejvyšší zarputilé úrovni. Joe Pesci ve své tradiční a nejlepší herecké postavě / poloze, výborně sestříhané a natočené scény z ringu a černobílý vizuál jen dokreslují celkovou atmosféru. Původní znění je nutnost a jen bych dodal povzdechutí a zbožné přání k ještě jednomu současnému filmovému spojení Scorsese + De Niro - 85 %

Fotr je lotr (2000)

Trampoty s vdavky kolem pana Jebala pobavily, Stiler je v mých očích o dost lepší komikem než Sandler a když když dostane za protivníka/spoluhráče potencionálního tchánka deNira, kterému tahle "komická" poloha seděla, dokážou místy rozhýbat bránici. Velkou škodou ale zůstává to, že potenciál Robertovy postavy není víc využitý, druhé True Lies se rozhodně nekonají, přesto mám takové tušení, že si střihnu další Fockerovy trable - 60 %

Interstellar (2014)

Přemítán, přemítám, jak se k hodnocení dalšího Nolanova nejočekávajšího snímku postavit, protože pocity jsou smíšené. Je jasné, že Nolan je jinde, ale mám dojem, že variace na Kubrickovu Odyseu je rozpačitá hlavně proto, že mě Interstellar skoro 2 hodiny nutil zívat a dovolil těkat z obrazovky všude kolem díky nekonečným slovním dialogům protagonistů. V třetí hodince mi to sice bohatě vynahradil bombardováním svým vizuálem, emocemi a samotnou pointou ( ikdyž tušenou ) jako meteorickým deštem, přesto když se na film snažím dívat nezaujatě, komplexní u mě není ( zatím) a do Počátku nebo předchozích thrillerů má pár světelných let daleko - další projekce v blízké budoucnosti nevyhnutelná - 80 %

Počítání mrtvých (1999)

Nejšílenější šílenost mága Scoreseho. Pozorovat 2 hodiny oteklý Nickovy bulvy v kvílící sanitce bylo utrpení samo o sobě, nemluvě o tom, že ta ujetá paranoia se o mě ani neotřela. Sorry Marty, každý má právo ujet, ale tohle byl fakt festovní úlet - 30 %

Mělký hrob (1994)

... aneb jak prachy mění charaktery a jak i ze zdánlivě nerozbitného přátelství mladých pošahanců se může vyvinout paranoia, nenažranost, vražda, výčitky a vychcanost. Celé trio přesvedčivě zahrálo své charakterové proměny, především tedy Kerry a Chris, nicméně ta komornost mi trochu vadila, stejně jako předvídatelný děj. Přesto slušná satirická, černá jednohubka, kousek od čtyř hvězd - 70 %

Vikingové (2013) (seriál)

První série Vikingů má skvělou atmosféru, švih a kouzlo a samozřejmě Travise, který jakožto Ragnar svým charismem táhne Seveřany bez problémů jednotlivými epizodami a společně s pohanským rituálem v Uppsale rozhodně ukázal seriál, že má v sobě potenciál, jen by na můj vkus nebylo na škodu trošku víc zabarbařit :-) S01-75%. Druhá série už nebyla tak povedená, celé se to točí kolem hlavní čtyřky, je to trochu statické, nicméně žádanou větši krvavost jsem dostal, přesto si seriál drží svou mírně nadprůměrnou kvalitu. Třetí série rozhodne, jestli budu pokračovat - S02-70 %.

Hrůzná minulost (2012)

Tak to teda zase jednou bylo něco ... v tomhle "horroru" nefunguje vůbec nic - lekačky, napětí, krev, tísnivost - no něco jako melta. Navíc na můj vkus dost ujetý a jedna dobrá poletující scéna je sakra málo. Že já hlupák nedočel před puštěním celej casting, zaregistrovat pana herce Castera van D(i)yka, lépe bych promýšlel, ikdyž se tam pravda moc neohřál. Chjo - 30 %

John Wick (2014)

Těšil jsem se na pořádnou akčňárnu, na povedejšího Max Payna, ale po zkouknutí jsem tak nějak na vážkách. Krví se nešetří, bitky slušné, Baba Jaga tvdej jak skála, ale ten Příběh se zápletkou je fakt absurdní mizérie. Hotýlek pro assasíny se mi ale moc líbil :-) Škoda, předškoda - 60 %