• Mysteriózní

Dívka, která kopla do vosího hnízda (2009)

Zklamání, bylo to zbytečně natahované, nezanechalo žádné zvláštní emoce, usud Lisbeth mi byl tentokrát už úplně buřt, a vytratil se z toho jakýkoliv drajv, prostě sterilní podívaná, kterou jsem s přemáháním dočuměl až jsem čuměl jako pako. Soudní proces měl velké kvality, ale bylo to sakra málo na dvou a půl hodinový snímek - 40 %.

Rozsudek smrti (2007)

Nepovedený pokus oživit osmdesátkovou akci a lá Seagal či Ludgren, Jamesi. Dynamická akce a režie by tam byla, ale zazdívá to stupidní scénář, s otravně mžourajícím Kevinem a ve výsledku vyzní do prázdna stejně jako ze stejného roku pocházející Zlověstné ticho - 45 %

Zmizení (2013)

Velmi slušný thriller, který profituje z hodně silného námětu. Ale co mě osobně nejvíc fascinovalo byl výkon Jakea, který mě svým zarputilým detektivem dostal na kolena - ty tiky v obličeji, fakt jsem si jich u něj nikdy nevšiml, protože byly naprosto přirozeně zahraný ... Vlčák Hugh zaslouží pochvalu, i takováhle dramatická role může být cesta k sošce. Opět jeden z filmů, který je potřeba vidět v původním znění, dabing hodně špatný - 75 %

Plán útěku (2013)

Tak kluci jedni ušatí, konečně se podařilo dostat je na déle než na pár minut k sobě ... Sice až na hodně starý kolena, přesto, pro nadšence, kteří pamatují staré dobré časy Komanda, Cobry, Terminátorů a Ramb je tohle prostě nutnost a zážitek. Příběh samotný ucházející, i když ohraný, vadily mi ty podivné střihy a vůbec celkově Hafanova režie taková nijaká - ale nakonec upřímně o to tady až tolik nešlo, já se nenudil a Plán Útěku naprosto splnil to, co jsem od něj očekával, tak kluci, ale teď už zase každý sám za sebe ... - 65 %

Insidious 2 (2013)

Wane, Wane, už dost prosím, nebo se podělám strachy. Kdo by to byl řekl, že James, zapracuje na příběhu a celé to trochu nejisté. i když odvážné prostředí jedničky, dokázal propracovat a podat v druhém pokračování daleko stravitelnější a trochu jistější cestou. Rozhodně tleskám za odvahu, méně už za to, že opět zůstalo u podivného chování rodičů zejména matky, která tvrdošíjně odmítá opustit dům ... The Conjuring rozhodně vede o parník, to je bez debat, myslím, že tenhle Malajsan se jednou zařadí mezi legendy tohodle žánru a dodávám po zásluze - jen ale doufám, že nedopadne jako Shyamalan :-( Těším se na další porci filmařiny pana Wana, Jamesi, si na nejlepší cestě do Topky ! Insidous 2 si svých 80 % zaslouží

Dívka, která si hrála s ohněm (2009)

Pokračování švédské národní legendy až tolik nezklamalo. Zajímavé, že tohle je asi jediná sága, kterou jsou ještě nečetl a viděl už všechny díly ve filmové podobě - no už se těším na psané slovo, podle ohlasů okolí je to něco vyjímečného .... No ale zpět k Lisbeth č. 2. - oproti pvnímu dílu je vidět ústup kvality a propracovanosti děje, celá ta pointa se příliš brzy sama nabízí, některé scény postrádají smysl, přesto je potřeba pochválit Naomi za opět výborný výkon, charisma má ta droboučká dívenka hodně slušné, stejně jako syrovost některých povedených scén, pěstní bitky Davida s blonďatým Goliášem, těším se na závěrečnou podívanou - 75 %

Lesní duch (2013)

Rozhodně podařený remake, nemám s ním víceméně žádný zásadní problém a hodnotím ho výš než Raimiho předlohu. Snad i tím, že nevyznívá trapně a nechtěně komediálně, gore bylo povedené a na úrovni, kterou jsem nečekal, herci ovšem slabí, stejně jako scénárista, který jim nasadil do repertoáru mizerné béčkově scény - lepší průměr 55 %

Grandhotel (2006)

Ondříčkovi záběry Ještědu a pár Muchowových not, to je tak asi jediné co tomuhle kusu nedá vytknout. Jinak je to všechno plytké, předvídatelné a hlavně postavy, které se nám představují ve vší své obludnosti nesympatické, a neříkejte mi, že takoví lidé si jako mají zasloužit můj obdiv nebo soucit - 35 %

Příběhy obyčejného šílenství (2005)

Co říct ? -Zase jsem se jednou odhodlal a podlehl nadšeným hlasům okolí a vyzkoušel český film. Výsledek rozpačitý, nepopírám sice místy zábavnou, ale přeci vykonstruovanou až nevěrohodnou podívanou s několika hluchými místy s výbornými herci ovšem. Takže zůstanu někde na zlatém středu - 65 %.

Gravitace (2013)

Alfonso je prostě vizuální kouzelník, tady se nepřipouští diskuse. Přemolovým a strhujícím způsobem nasnímaný vesmírný prostor se všemi svými zákonitostmi, to nemá obdoby a jeden jen kouká s otevřenou papulí - nádhera. Příběh je slabší no vlastně skoro žádný, tady je škoda, že se nezapracovalo víc na jeho hloubce a škoda toho pozitivního vyznění, přesto silný zážitek i díky přesvědčivé Sandře - 85 %