• Mysteriózní

Šepot (2007)

Hodně slabá variace na Omen jehož hlavní představitel má co se charisma týče, hóóóódně daleko do Damijána, ale prupovídek jako nachmelený Hopkins. Vůbec celý casting stojí za starou belou, iritují především seriálové "hvězdičky" Josh a Sára, nemluvě o nemohoucnosti tvůrci nasadit nějaké tempo - Upadne v zapomnění - 35 %

Poslední pokušení Krista (1988)

Kontroverzní, vyjímečný režisér, kontroverzní téma, kontroverzní zpracování, co víc si přát ? Citlivě a přemýšlivě a pro mě neoyčejně zajímavě zpracované téma, skvěle odvedená práce s kamerou. A Dafoe ? To byl jeden z velkých hereckých zážitků, já mu toho spasitele žral i s hřebíkama po všech stránkách- a záverečná pointa, kruci to nemělo chybu - vypadá to, že se musím dostat ke knižní předloze - tohle byla síla - 90 %.

Neobyčejný Odd Thomas (2013)

Je to rozpačité, ukecané, trikově laciné - sakryš do Sommerse bych bych čekal daleko lepší vizuál. Ty tam jsou časy Mumie, kámo. Ve výsledku je to snesitelné i díky zajímavé pointě v samém závěru, ale Odd si nezaslouží víc než průměrných 55 %

Dopisy z Iwo Jimy (2006)

O chloupeček lepší nez tématicky stejné Vlajky s rozídlem v pohledu na bojující strany jsou. Sakryš, měl to být válečný film se vším všudy, kobercové nálety super nasnímané, ale těch silných scén na Clinta pomálu, patosu až zase příliš a chudák Ken to sám neodtáhne, jako jedinýho jsem ho byl schopen rozeznat v té japonské smečce ... Clinte, na tenhle žánr bych doporučoval se vyprdnout a vrátit se k dramatů ze života - 70 %

Krvavá neděle (2002)

Tentokrát mi Paule ta tvoje ruční kamera poprvé vadila - ale vcelku nic zásadního se tomu nedá vytknout, nciméně mě to Derryské střetnutí nijak zvlášť nevzalo za srdce, no ale Paul ukázala v následujících letech, že je špička, takže hrdým Irčounům dávám - 65 %

The Divide (2011)

Survival motiv má nového korunního prince - Divide neobyčejně překvapil svou naprosto uvěřitelnou syrovostí a zobrazeným rozkladem křehké skořápky lidské důstojnosti. Nad technickými nedostatky jsem v průběhu ani nestačil přemýšlet v tom tempu ( jakožto třeba dýchatelnost vzduchu, který jaksi nebyl k dispozici a když už, musel dostat nařezáno CO2 z generátoru ). Vynikající Rossana a její proměna, potěšil Michael po dlouhatánské době a zbytek herecké smečky taky slušně - 80 %

Uneseni (2002) (seriál)

Dejte dohromady sci-fi námět a nechte se kolem motat Spielberga, to by mělo být zárukou podívané na úrovni - leč ne v tomto případě. První 2 díly vypadaly hodně solidně a nalákaly mě dorazit Taken do konce, nicméně potom to s každým následujícím dílem upadá, aby se kvalita trošinku zvedla s nástupem té maličké, roztomilé bloncky. Docela velké zklamání - 55 %

Fargo (1996)

Je mi líto Coenové, vašeho Fargo jsem nepobral a neshledávám na něm nic vyjímečného s vyjímkou výborně zahraného dementa Macym a standartně slizkého Buscemiho - 60 % Howgh !

Kapitán Phillips (2013)

Ve srovnání s přechozí Zelenou zónou o chloupek lepší, zejména díky Tomovi, který zase potvrdil, jak výborným dramatickým hercem je, zejména jeho podání zachráněného, zmateného přeživšího na ošetřovně by mu uvěřil i ten nejzarytější kritik. 2 výtky mám : 1. Příběhu, který má tentokráte pozitivnější vyznění, nebylo možné vyšroubovat emoce pořádně ( nepočítám tu samotnou zachraňovací čtvrthodinku ) a za druhé, ztráta tempa ve zbytečně protažené člunové pasáži, kde se toho tolik neřeší, před vypuknutí konfliktu. Jinak další palec nahoru, mistře rozklepané kamery - 80 %

Útes smrti (2010)

Překvapivě dobrý survival thriller z mého oblíbeního prostředí, proti námětem podobnému Open Water má nesrovnatelně lepší zpracování, vyšroubované mrazivé napětí, záběry bělouše autentické a sakra dobře sestříhané, herci umí hrát, sem tam se sice nějaká ta blbůstka objeví, přesto klobou dolů před Australanem. Jedno je jisté : k Protinožcům na otevřené moře mě nikdo nedostane - 75 %