• Mysteriózní

V zajetí démonů (2013)

Wan je prostě machr, jeho práce s kamerou a ozvučením v momentech, které mají nahánět hrůzu nemá konkurenci ( Derrickson snad ). Výborně zvládnutý scénář bez obvyklého, většinou půl stopáže trvajícího čekání na první vrznutí pantů, bez většinou nedůvěřivě slepých členů rodiny či okolí. Prostě tah na branku od začátku do konce, a ta vymítácí scéna v sklepě - no prostě ňamina. Trochu mi nejde do hlavy ta vedlejší kolejnice s panenkou Annabelle, která nic neřeší, přesto u mě rozhodně nejlepší horror za posledních několik let ! - 95 %

Sloní muž (1980)

Tenhle chobotnatec je snad jediným počinem Lynche, který má hlavu a patu a humanismem přetékající a člověk po skončení nevejrá jako sova. I tady sice David využívá své typické bizardnosti, ale i díky námětu používá umírněně a snesitelně. Herecké výkony výborné, atmosféra Londýna se povedla, hodně pomohla černobílá podoba. Škoda, že to nešlo, Davide, udržet ve stejných ucelených kolejích i do dalších "kusů" - 80 %

13 samurajů (2010)

Cha, 75 % ? Ale kdepak, k uzoufání nudná první polovina ( s vyjímkou děvčete bez končetin ala Mishonina zombie ), herecky zoufale nepřehledná ( sorry ale samurajské rákosky byly jak z jednoho vrhu - snad s vyjímou toho polodivocha ) a ta hodinová bitka, kdy nejdřív 180 neschopných protivníků bylo sundáno levou zadní a až potom se třináctka začala tenčit zásluhou nevídaně pozvednutého umění zbytku nepřátelské smečky. Zádné zásadní brutální kuchačky katanou se nekonají, nevím, kde je místní nadšenci viděli, zkouknul jsem to bez emocí Takže dávám 2 hvězdy - jednu za tu čistou samurajskou cestu se všemi svými idejemi a pravidly a druhou za pěkné obrázky Japonska - 35 %

Světová válka Z (2013)

No popsal bych to asi takhle : rychle sprintující zombíci ( což me děsně sere ), slušné triky, neučesaný příběh, vlasatý a vousatý Brad, málo krve, akce sice dost ale chybí pořádný drajv a odfláknutý konec. Filmů se zombie tématikou je několik horších i lepších, říkejte si co chcete, Walking dead je pořád nepřekonanou jedničkou - 65 %

Nevědomí (2013)

No upřímně řečeno jsem zklamán - Oblivionu se nedá vytknout pro stránce technické, designové nebo trikové nic - je naprosto úchvatný, ale ten nic neříkající a neřešící příběh zhruba od poloviny snímku ten celkový pocit strašně sráží. Na můj vkus se mělo na takový námět víc zatemnit příběh, přidat lepší pointu a odpostit si ten "klasický" slaďký konec - Věčná škoda 70%

Arn (2007)

Podobnost námetu se Scottovým Kingdom of Heaven je patrná, ale Arnovi schází pořádné scény bitevní vřavy, lepší herci, lépe zpracovaný a poskládaný sled příběhu. Průměrná televizní produkce - 50 %

Po zániku Země (2013)

Tak snad bylo After Earth odpíchnutí k lepším zítřkům, Shyi ! Námět výborný, obsazení Willem Smithem rozhodně chválím, leč příběh nedotažený, až uspěchaný s několika hloupostmi ( třeba ornitologické dobrodružství mladšího Smithe ) a překvapivě špatnými triky havěti na opuštěné matičce zemi o nějaké dechberoucí pointě, kterou jsem tajně vyhlížel, ani známky. Suma sumárum rozhodně o třídu výš než předchozí kus, zůstává to u mě někde lehce za The Happening - 55 %

Aljaška: Duch divočiny (1998)

Skrznaskrz průměrný dokument o podobě jednoho roku na Aljašské divočině, podobný standartní produkci Discovery Channel, kterých jeden viděl několik. A ten komentář, to byla ostuda - 50 %

Diplomová práce (1996)

Další zajímavý počin ze španělské líhně - opakoval bych se, ale zase Alejandrova Diplomka zase potvrdila, že tato prosluněná zemička je plná výborných filmových tvůrců a herců. Tesis je hlavně v první polovině skvělá, temná až přejíždí mráz po zádech, věčná škoda toho předčasného představení hlavního pachatele a zbytečně ( v mých očích ) překombinovaného konce. Schumacherův osmi milimetrový materiál je přeci jen o něco málo větší kalibr - 75 %

JCVD (2008)

Mistr roznožka rekapituluje ... A kupodivu tento téměř dramatický pokus není až tak marný, jeden by z toho jeho sebelítostivého projevu snad i slzu zamáčknul a upřímně se zasmát nad sebeironickými poznámkami. Přesto nejlepší ukázal hned na začátku, pětiminutovou akcí bez střihu a 10-ti vteřinovou "možnou" chvilkou slávy na konci - 55% je tvých bejku