jitrnic

jitrnic

Jan Klečka

okres Tachov

• 6.3.2008  19:58
    Jump Street 21 (TV seriál) (1987)

Sledoval jsem to pravidelně, nepamatuju si toho zhola nic... Jen to, že Johnny Depp přinesl nějaký buchtě na usmířenou kytici (bylo to možná i ve znělce).

• 2.3.2008  17:54
    Drsnej Shaft (2000)

Překvapivě dobrá zábava s dobře se bavícími a hrajícími herci, hlavně Samuelem L. Jacksonem a Jeffrey Wrightem.

• 21.2.2008  22:56

Typický umělecký film, tj. nuda s divnými nebo vůbec žádnými dialogy, kde se marně ptám po smyslu filmu, u Billa Murrayho si nejsem jistý, jestli jeho herecký výkon není uměřený trochu moc.

• 21.2.2008  19:28

Dal jsem to až napodruhé bez českého dabingu, hned je to úplně jiný film, krásný, poetický. Johnny Depp mezi dvěma báječnými ženskými - Faye Dunaway a Lili Taylor - to je opravdu sen.

• 19.2.2008  20:56
    Rambo III (1988)

Přátelé, ale tohle už je moc... Ani jedničku narozdíl od svých přátel (chlapů samozřejmě) nepovažuju za něco, k čemu by se bylo nutno vracet, ale budiž. Je to pohádka, která má ovšem vcelku realistické obrysy. Dvojka už byl průšvih - v podstatě znásilnění postavy, no a trojka už jsou bezuzdné supermansko-ideologické orgie. Neberu nikomu jeho názor, ale dávat tomuhle filmu plné hodnocení mi přijde zvrhlé, pánové.

• 19.2.2008  20:53
    Volver (2006)

Mám radši Almodóvarovy "homosexuální" filmy (Zákon touhy, Mluv s ní), případně filmy v podstatě tradičně řešící vztahy mezi muži a ženami (Na dno vášně) , které se psychologické věrohodnosti blíží daleko víc než tato (též Vše o mé matce) feministicky superidealistická selanka, kde se všechny ženy milují, obdivují a respektují, zatímco chlap je tu kreatura chlastající pivo u televize (co zneužívá svojí dospívající dceru - která má úžasný vztah plný pochopení se svojí matkou...)

• 14.2.2008  09:16
    Donnie Darko (2001)

Celý film jsem přemýšlel, jestli se náhodou nekoukám na ptákovinu a na konci jsem se spíše přiklonil ke kladné odpovědi. Nemůžu souhlasit s nadšenými ohlasy poukazujícími na režisérův věk, podle mě je to sakra znát, že to točil mladý kluk, který by chtěl moc a moc být "nevysvětlitelný" a to hned svým prvním filmem Problém je, že není ani zdaleka tak zručný(a od přírody vyšinutý) jako Lynch, s nímž je tuv srovnáván a kterého já osobně nikdy nepodezírám z pozérství. Richarda Kellyho ano.

• 14.2.2008  09:14
    Smrt panen (1999)

Hodnocení vychází z mojí silné averze k filmům o strašlivě složitém ženském vnitřním světě, kterému se omezení chlapi marně snaží porozumět. A ten závěr...

• 11.2.2008  19:39
    RRRrrrr!!! (2004)

Úlet, který ovšem není zas tak šíleně bizarní, jak se bylo možno dočíst z recenzí. Jde o velice infantilní a bezesporu originální komedii, jejíž přijetí závisí pouze a jenom na krevní skupině diváka. U tohoto filmu výjimečně souhlasím s celou škálu hodnocení od odpadu až po pět hvězd.

• 11.2.2008  11:08

Mizerný odvar, ze Simpsonů se stala v podstatě bláznivá komedie. Simpsonovi ve filmu nesnesoui srovnání nejen se South Park , Peklo na zemi (což je, uznávám, hodně vysoká laťka), ale ani s celovečerními Futuramami (jíž jsem narozdíl od Simpsonů nijak zvlášť nesledoval). Simpsonovi jsou pro mě mrtví,

• 3.2.2008  20:53
    Hlava 22 (1970)

Alan Arkin není úplně dobrý Yossarian a konec mi nepřipadl zdaleka tak silný jako v knize, ale pořád je to velmi dobré zpracování.

• 28.1.2008  01:00

Na třetí pokus (po Létu s Monikou a Fanny a Alexandrovi) jsem konečně poznal, co na tom Bergmannovi všichni vidí- Také zásluhou výborných hereček jsem celý film ani nedýchal (a to rozhodně filmy s ženskými hrdinkami nejsou můj šálek kávy)

• 23.1.2008  01:55
    Sveďme to na vodku (1992)

No to teda bylo vzrůšo...

• 22.1.2008  20:35

Kdysi se mi to líbilo hodně, dneska si myslim, že je to pořád ještě slušná zábava. Poslední Soukupův povedený film.

• 17.1.2008  03:42
    Pearl Harbor (2001)

To snad ne

• 17.1.2008  01:40

Vcelku pěkné drama s několika logickými mezerami a předpokládatelným koncem. Výborný Michel Serrault, šeredně přehrávající Frances Barberová v roli Mariiny švagrové.

• 16.1.2008  23:33
    Ajťáci (TV seriál) (2006)

¨Pro mně překvapení roku. Po dlouhé době jsem se u hraného seriálu nahlas smál.

• 16.1.2008  23:21
    Titanic (1997)

Nehorázný filmový kýč s těmi nejschematičtějšími a nejnepravděpopdobnějšími postavami. Co se týče údajně dokonalých triků, doporučuju dívat se pořádně. Jedna hvězdička za Kate Winsletovouj.

• 16.1.2008  23:12

Filmy Rona Howarda zkrátka nejsou pro mě. Tenhle mě ještě navíc dokázal pěkně VYTOČIT a nedovedu přesně říct čím. Kýčovitostí, chtěností, okázalostí, uplakaností... To pořád není ono, ale je to něco mezi tím. Russel Crowe hraje přibližně v polovině svých rolí výborně, v té druhé pak předvádí okázalé rádoby herecké koncerty (nejčastěji v Howardových filmech, také u Ridleyho Scotta). V Čisté duši jsem z jeho oscarové kreace dostával alergickou reakci.

• 16.1.2008  20:03
    Twin Peaks (1992)

Z prvních asi tak dvaceti minut jsem měl nepříjemný pocit, ře se Davidu Lynchovi nepovedlo znovu navodit atmosféru Městečka Twin Peaks, vzápětí mě ale film tak pohltil, že jsem mu ten začátek rychle odpustil. Opět skvělá zlověstná atmosféra, opět několik bizarních postav, navíc výborná Sheryl Lee v roli Laury.

• 14.1.2008  01:45

V čem je problém? Nač tak příkrá hodnocení? Normální pohádka odehrávající se v nádherné přírodě, na ostrově, kde jsou bezvadné pláže a průzračně modré moře (přesně takový ostrov, o jakém jsem snil, že se na něj aspoň podívám) a vcelku normální romantický vztah dvou hezkých mladých lidí. Je to love story pro milovníky začátečníky (tzn. tak maximálně pro patnáctileté), tudíž nemá příliš smysl šťourat se v tom, že by ti dva pravděpodobně nepřežili, že kdyby ano, že by byli špinaví a nemocní... Mezi filmy pro tuto věkovou skupinu patří Modrá laguna již mezi klasiku a to právem. Stačí se podívat na jiné kusy tohoto žánru.

• 14.1.2008  01:12
    Twin Town (1997)

Zlý film

• 12.1.2008  13:44
    Manny & Lo (1996)

Sice jsou zde obsažena snad všechna klišé amerických nezávislých filmů (ano, toto slovní spojení již také bohužel existuje), ale je to aspoň trochu originální osazenstvem, ve kterém vyniká mladičká Scarlett Johansson (která mi přišla oduševnělejší a schopnější herečka, dokud nedospěla, nemůžu si pomoct).

• 5.1.2008  10:17
    To jsem z toho jelen (TV seriál) (2000)

Lze sledovat celkem bez úhony. Tu je to trapné, tu vtipné, Klepl hraje celkem přijatelně a občas pronese trochu bez souvislosti "To jsem z toho jelen" (pro ty, co právě zapli televizní obrazovky).

• 1.1.2008  12:10
    Vlasy (1979)

Závěr filmu je vynikající a napravuje hodně rozpačitý dojem z filmu. Písně mi přijdou hodně vlezlé a hlavně vůbec nejsem schopen přijmout hrdiny jako nějaké nositele svobody, je to podle mně blbost.

• 1.1.2008  11:57
    Záskok (divadelní záznam) (1997)

Hra sama o sobě je možná úplným vrcholem "Cimrmanovy" tvorby alespoň v nepřekonatelné rozhlasové verzi (nebo spíš repríze). Videoverze pro mě byla velkým zklamáním (hlavně strašně přehánějící Zdeněk Svěrák).

• 31.12.2007  10:56
    Páni kluci (1975)

V dětství mě to nebavilo, v dospělosti jsem hned na začátku užasl nad parádním scénáristickým švindlem (zdůvodnění, proč že se děj neodehrává v Americe) a pak už jsem jen trpěl při pohledu na všelijak se pitvořící herce, v této disciplíně vynikal zejména Petr Nárožný.

• 31.12.2007  10:12
    Nahý oběd (1991)

Tohle pro mě bylo trochu nestravitelné papání. Pro fantasmagorické filmy mám přitom slabost. Tohle Cronenberg přepísk.

• 31.12.2007  09:56

Viděl sem to minimálně pětkrát šestkrát, vlastně to je jako dětská zábava možná dokonalé. Poprvé jsem zaznamenal Jiřího Hrzána (opravdu ho nelze přehlédnout).

• 31.12.2007  09:24

Krásný, smutný film, z kterého si toho až tak moc nepamatuju. Ale Tříska s Vašáryovou byli ideální romantický pár a Jozef Kroner byl ten nejsmutnější klaun na světě.