st4nford

Česko

1 bod

<< předchozí 1 2 3 4 5 6
    • 5.5.2020  00:35

Čekal jsem něco jiného - více epického, dojemnějšího a komplexnějšího (např. konfrontace Ashoky a zlého Anakina před soubojem s Obi-Wanem), ale i tak moc díky! Přece jen jsou to CLONE Wars. Tvůrcům šlo o to, ukázat postavy, které jsme ve filmech nemohli vidět ve stejném čase fabule jako v epizodě III. Užil jsem si to a poslední scéna je vynikajícím zakončením i propojením se Star Wars: Rebels. Lepší konec si Clone Wars nemohli přát. Nejlepší tečka za seriálem ever.

• 3.5.2020  15:18

Absolutní top! 10/10

• 14.4.2020  08:04
    Titans - Nightwing (S02E13) (epizoda) (2019)

Souhlasím se zbytečnou smrtí postavy. Celkově byl scénář nedotažení a děj mohl být daleko zajímavěji rozpracovaný.

• 14.4.2020  08:03
    Titans - E.L._.O. (S02E11) (epizoda) (2019)

Opět úžasné!

• 13.4.2020  17:30
    Titans - Fallen (S02E10) (epizoda) (2019)

Bomba!!!

• 9.4.2020  09:35
    Spider-Man 3 (2007)

V době koronavirové karantény jsem si na Netflixu snad po deseti letech pustil Raimiho Spider-Manovskou trilogii a žasl jsem, jak se mé vnímání za ty léta změnilo a daleko více jsem vnímal psychologii hlavního hrdiny. Z jedničky jsem byl naprosto nadšený, u dvojky taktéž a trojky přišlo naopak znechucení skvůli špatnému scénáře - vše je řešeno extrémně rychle, nelogicky nebo byly otázky nedořešeny, což mě mrzí. Nejvíce mě bavila část se zlým Spider-Manem, který řešil konflikty velmi nepředvídatelně a agresivně. Kdyby celý film vysel jen na této části děje, mohlo by to dopadnout daleko lépe než s hromadou záporáků. Venom byl taktéž skvělý, jinak hrůza. Nejvíce zbytečný byl Sandman. Navíc si myslím, že dvojka má důstojné zakončení. V podstatě trojka nebyla potřeba. Druhá věc je daleko větší zapojení CGI. Moc jsem cenil praktické efekty u prvních dvou filmů a zde jich bylo opravdu minimum. Proto dvě hvězdy... celý film mi přišel spíše jako jakýsi slabší bonus k prvním dvěma dílům.. Souhlasím s názory, že Raimi se měl držet více při zemi.

• 25.3.2020  13:32

Já naopak absenci prvků žánru science-fiction oceňuji a velmi se mi líbí "skromné" pojetí, které skvěle vystihuje aktuálnost tématu. Nebuďme otroky sociálních sítí... well done, Mr. Brooker

• 21.3.2020  11:12

Boží!!!

• 18.3.2020  10:12
    Paradise PD - Série 1 (série) (2018)

Nechápu tak nízké hodnocení seriálu. Neskutečně se bavím. Stejný humor jako v Brickleberry. Jako tvůrce bych si odpustil seriálovost - tedy příběhovou návaznost z epizody na epizodu, ale chápu, že showrunners chtěli své nové dílo trochu ozvláštnit.

• 29.12.2019  10:47

Kdyby celou druhou řadu napsal Favreau a režíroval Waititi, tak by to byla bomba. Celkově se mi seriál líbíl i s tou dějovou vatou (epizody 4-6, kde se postavy nevyvíjeli, ale jen přežívali). Rozhodně daleko lepší zážitek než epizoda IX.

• 7.12.2019  19:20

Epizody IV a V jsou slabší, ale rozhodně ne špatné. Chápu to jako dějovou výplň před famózním finále (doufám v něj). V rámci celkového vývoje děje mi to nevadí, ale samostatně to moc nenadchne. Jediná slabina je vlastně ve scénáři, který vykrádá jiné filmy. Zrovna děj na planetě Tatooine mohl být více rozveden a ne omezen pouze na pár postav.

• 1.12.2019  11:00

Nakonec super zábavné zakončení, které dobře funguje i v rámci žánrové kombinace. Celkově mi byly postavy Murtaugh, Riggs i Cole hodně sympatické. Díky za tuto tv adaptaci.

• 22.11.2019  17:59

Snad jediný seriál, který si i po 15ti sériích drží svou laťku. Velmi mě to překvapuje. Těším se na zakončení.

• 17.11.2019  13:51

Nevím, co všichni proti třetí sérii mají. Za mě skvělá pohodová a akcí nabitá podívaná, u které se člověk pobaví. Navíc mi i dost sedí humor a Cole je mi více sympatický než Riggs.

• 3.11.2019  17:43
    3 from Hell (2019)

Pro mě příjemné překvapení. V rámci vyprávění o něco slabší než Devil's Rejects, ale stále dobře. Zombie si udržel svůj brand a film díky tomu rozhodně nenudí. Za tenhle návrat hrdinů jsem rád. Tentokrát mi opravdu přišlo, že jsou zkažení vrazi v totálně prohnilém světě. Chyběla mi u nich motivace k útěku, ale jsem rád, že se tahle problematika řešila i v rámci narativu filmu. Jinak super. I Coltrane jako náhrada Spauldinga slušná.

• 2.11.2019  21:37

Lepší závěr seriálu jsem si nemohl přát. Děkuji za 5 skvělých sezón Atlantidy.

• 31.10.2019  22:10

AKTUALIZACE: Viděl jsem v maratonu T1, T2 a T:Dark Fate... filmy spolu skvěle komplexně fungují, vynikající trilogie (ano, o životě Sarah). 5/5 bez váhání. Popravdě další díl úplně nepotřebuju, ale uvítám. Co se charakteru Carla týče, jak někteří zmiňují jeho iracionální existenci, myslím, že je to ve vyprávění uvedeno minimálně implicitně... každopádně podle mě (a logicky) Carl musel přicestovat ve stejné době jako Bob v T2, akorát mu hledaní Johna trvalo značně déle než Bobovi a T-1000. Po zničení Skynet v T2 nemohl zmizet a tak zůstal v minulosti a dál plnil úkol. Jinak si to vysvětlit neumím a odporovalo by to logice. PŮVODNÍ HODNOCENÍ: Parádní skloubení starého a nového. Extrémní dramatické oblouky, rychlé vyprávěcí tempo, skvěle natočená akce. Nejsme v devadesátkách a filmy se dnes točí jinak a neočekával jsem lepší film než T2, ale i tak musím říct, klobouk dolů. Těším se, až se na film podívám znovu. A ze záporáka člověka úplně mrazí. Gabriel Luna má neskutečné charisma. Celkově velmi dobře napsané charaktery. Trochu mi tam neseděl vtipný Arnold, když si film hrál celou dobu na vážno + scéna v letadle na můj vkus byla moc digitální chaos, ale jinak nemám slov. Jako celek skvělé.

• 16.10.2019  22:15
    Parazit (2019)

Jeden z nejlepších filmů roku 2019. Postmoderní postupy ala Tarantino/Lynch jsou zde hezky doložitelné a scenáristé+režisér s nimi velmi citlivě pracují.Díky kombinaci žánrů jsou situace nepředvídatelné a klišé motivy jsou prezentovány neotřele. Pozoruhodná filmové záležitost, která si zaslouží pozornost.

• 7.10.2019  20:57
    Joker (2019)

Konečně má The Dark Knight Trilogy adekvátního sourozence. Phoenixova životní role a Phillipsův majstrštyk.

• 7.10.2019  10:42

Výborná a zábavná epizoda. Nic světoborného, ale parádní oddychovka.

• 11.9.2019  12:26

Úžasné.

• 2.9.2019  13:26

Vynikající epizoda :))

• 31.8.2019  21:49

Super epizoda. Akorát to ztvárnění Anubise mi nesedlo. Uvidím, co přinesou další epizody.

• 30.8.2019  13:15

Generál Hammond opět na scéně. Dr. Jackson přebírá některé O'Neillovy charakteristiky jako třeba sarkasmus (humorný odkaz na Star Wars potěšil). Jinak velmi zajímavá epizoda s atraktivní a bojeschopnou Vallou.

• 25.8.2019  23:21

Ztracené město je nejlepší dvojdíl vůbec. Příběh, styl vyprávění, akce. Pecka!!!

• 25.8.2019  20:13

Epizoda odehrávající se na Zemi. Určitá podobnost s Akta X, ale určitě solidní a napínavé.

• 23.8.2019  06:41

Velkolepý cliffhanger na patnáctou sérii s top záporákem. Moc se těším.

• 21.8.2019  11:00

Na tohle jsem se těšil od začátku seriálu. :)

• 19.8.2019  15:47

Jedna z nejzajímavějších epizod.

• 15.8.2019  22:38

Tenkrát v Holywoodu není film pro naivního diváka. Dokonce bych řekl, že víc jak polovina stopáže je fetiš pouze pro filmaře (což mi nevadí). Je třeba mít trpělivost a částečně rezignovat na dramatické oblouky, které jsou pro vyprávění důležité. Odměnou vám bude báječně surové Tarantinovské finále. To Tarantinovské je důležité, protože odkazuji na situace z předchozích filmů. Otázkou je jestli budete film hodnotit na základě zpracování reálných událostí (chudák Bruce Lee, měl to zapotřebí?) nebo se zaměříte čistě na kompozici. Každopádně hlavní postavy si zamilujete. A taky je zde krásně vidět Tarantinova slabost pro ženské nohy. Pět hvězd jak vyšitých.

<< předchozí 1 2 3 4 5 6