Ghost Rider (2007)

Johnson dělá všechno špatně. Neumí psát, neumí režírovat, neumí zkrátka vůbec nic. Jeho podání Ghost Ridera má být cool a strašně se o to pokouší, jenomže pod vedením nemehla se z toho všeho stala nudná a místy velice směšná romantická limonáda se stupidním příběhem, průměrnými triky a hereckými výkony na hranici dobrého vkusu. Je s podivem kolik smrtících (rozuměj přitroublých) hlášek dokáže Johnsonova mysl vyplodit. Jeho neschopnost sahá až do takové hloubky, že musí vykrádat jak klasiky, tak nadprůměrné filmy různých žánrů. V hudbě se připomene Silent Hill, ve stylizaci Constantine a v jednotlivých scénách najdeme odkazy (vykrádačky) z Leoneho westernů, Terminátora, Bladea a kdo to všechno ustojí, dočká se dokonce i pomrknutí z předchozího počinu, Daredevila. GR je prostě mišmaš, který je nevkusný, nudný, trapný a v podstatě nekoukatelný ani jako Guilty pleasure. Peklo našlo svého jezdce a lidstvo našlo svého ďábla, Mark Steven Johnson zdraví a chystá jistě další "cool" adaptaci.

Zápisky o skandálu (2006)

Famózní. Monstrózně intenzivní zážitek, skvěle podaný jak režijně, tak herecky.

Horší už to nebude (2006)

V první polovině zábavný, v druhé dojemný snímek o muži ovládaném "vyšší" silou. Nic proti, je to vydařené, herecky skvělé, ale se scénářem mám problém, jelikož mi tam zkrátka pořád něco hapruje. A závěr byl vyloženě zklamáním. 7/10

Hudbu složil, slova napsal (2007)

Typicky sladká romantika, která z talíře plného klišé hltá plnými doušky a funguje mnohem lépe první 2/3 filmu, kdy se střílí jedna vtipná hláška za druhou, než v závěru, kdy vše směřuje k dojemnému konci. I přes všechny vady je to ale velice příjemná a hlavně svižná zábava, ve které oslní jak Hugh Grant svými tanečními a ústními kreacemi, tak rozkošná Drew Barrymore v další diblíkovské roli. Ale co si budeme povídat, nejlepší je stejně ten klip z osmdesátek. :) 7/10

21 gramů (2003)

Pokud už bych měl někde použít spojení "bez chybičky", tak rozhodně u Ińárrituova majstrštyku. Úžasný scénář, který je geniálně vygradovaný a jednotlivě promíchaný s takovou dávkou emocí, že při závěrečném monologu o 21 gramech jenom čučíte na obraz a nevěříte, že něco tak fantastického a komorního je někdo schopný natočit.

Jeden svět nestačí (1999)

Vyhodit Carlylea, přepsat scénář a pak bych hodnotil mnohem výš. Carlyle totiž přehrává jak o život a vůbec se mu nedaří postavu prodat. Nenahání hrůzu ani chlad, který má napsaný ve scriptu. Prosťounký scénář s oklepaným zvratem musí zachraňovat slušná choreografie akčních scén a velmi dobrá režie. Mimochodem, Brosnan stárne strašně rychle.

Zastav a nepřežiješ (2006)

S odřenýma ušima sedmdesátka. Za nuzný rozpočet je vizuální řádění naprosto k neuvěření, Jason jako vždy perfektně, ehm, nasraný a některé momenty jsou neskutečně vtipné. Jen ti záporáci a konec. Nevím, ale čekal jsem, že gradace vyjde mnohem líp. Ale jako slušný návrat do bezmozkových "osmdesátek" si tahle oddechová legrace zaslouží přinejmenším uznání.

Světla pasáže (2007) (seriál) odpad!

Přiznejme si to. Už v upoutávkách bylo patrné, že to bude další Ordinace. Já jsem tajně věřil, že to nebude tak blbé, jak se následně ukázalo. Větší nesmysly okolo práva a legislativy, aby člověk pohledal. Na tenhle seriál člověk ani nemusí znát zákoník, aby prohlédl pitomosti, které herci plácají za vydatné masáže tupého scénáře. Ono je už s podivem, že by polovina advokátní kanceláře pomáhala lidem zadara. Už jste něco takového viděli? Mám pocit, že ne a nikde jinde než v tomhle pokusu o seriál (jelikož to bude evidentně telenovela) to neuvidíte.

Volavka II (2003)

Rozpačité pokračování, jež mě nedokázalo chytit za srdce ani z poloviny tak, jako fantastický první díl. Vinu nepřičítám překombinovanosti, ale spíš nezajímavosti scénáře. Už u prvního dílu mě postava Sama moc nezajímala (zvláštní, když je to hlavní badass), ale tam jsem měl možnost nechat se strhnout soubojem dvou infiltrátorů. Dvojka je jen skvěle natočená, lehce nadprůměrně zahraná a bez znalosti prvního dílu naprosto zbytečná. 70%

Tráva (2005) (seriál)

Po dlouhé době se objevil komediální seriál, který mi dokázal nabídnout pořádnou porci humoru, nadsázky a místy i vážnosti. Není zde ani jeden díl, kdybych se nelámal smíchy, což si velice cením a některé hlášky milerád cituji.