Láska mezi kapkami deště (2013)

Animace natolik soběstačná a okouzlující, že mi bylo 6 minut naprosto u řitě, že to nedává VŮBEC smysl!

Capote (2005)

Millerovo životo-drama neumí na rozdíl od pozdějšího Moneyballu úplně strhnout, ale bohatě to vynahrzuje vrstevnatým portrétem podtrženým jedním z nejlepších výkonů, co jsem viděl, a několika dechberoucími momenty. Ano, vraždy Clutterů a poprava jsou... ehm... perfektní.

Robocop (2014)

Rozhodně sympatické ve snaze o prohlubování motivů od Verhoevena, sem tam vlastním nápadem a zachováním satirického podtónu (byť na konci už dost citelně na sílu). Ale k čemu to je, když Padilha nijak zvlášť nedává digitální akční vylomeniny (poměrně šok) a místy je vidět, že se stříhalo, stříhalo a stříhalo, až jsou některé skoky v čase vytrhávající, jindy se film pro změnu točí v kruhu a finále působí spíše přilepeně než jako adekvátní vývoj událostí. Za zjevnou úctu k originálu (byť nechápu naprosto stupidně nevyužitý remix od Basila) a snahu o něco víc ("já jsem jen z marketingu") si ten palec nahoru asi dám. Robo zažil výrazně horší časy. Byť asi nikdy neměl za ženu větší hysterku než zle obsazenou Abbie. 7/10

Liga spravedlivých: Válka (2014)

V závěru už začne být neustálý příval stereotypní akce poněkud otravný a nudný, takže si člověk bez mentality dvanáctiletého klučiny začne pomalu přát, aby se na chvíli zastavilo a tým vymyslel nějakou jinou taktiku než "bum, bum, bác, Shazam, bác, ale pokud beru v potaz, že je to pořád především svižný výplach pro děti, tak proč vlastně ne. A první půlhodinka a skřížení cest je v podstatě bez chyby. Batman owns it.

Budoucnost nejistá (2013)

Macdonald je šikula. Pravda je, že expozice je možná až příliš dlouhá a postavám se strašně dlouho nejde dostat pod kůži, komorní vykreslení dopadů války je ale hlavně v závěru, kdy je ta zoufalost hrdinů doslova cítit na kůži, působivé a konec s Eddiem, v němž vývoj rebelujícího "lososa" zapadne na místo, dává celku smysl i emocionální dopad. Strhující a rychlou post-apo sci-fi ale rozhodně není radno čekat. Macdonaldovo vyprávění je vláčné, rozvážné a strhující spíš v detailech. 7/10

Vlastní zbraň podmínkou (2012)

Chybí mi ono "něco" (asi myšlenka), které by celek povzneslo do pozice srdeční trvalky, ale jinak naprosto bezproblémová prácička, ve které vše zapadne přesně na místo, motivy se uzavřou a celé je to svižné jako Johnsonův humor. Začínám mít pocit, že je toho kluka na šaškování v New Girl trochu škoda. Stejně jako Trevorrowa na blbnutí v Jurském parku. Na druhou stranu, čerstvější krev jim do oběhu vlít asi nemohli. 7/10

Plán útěku (2013)

"Say cheese!" Pokud se jede na nadsázku, anebo reminiscence zašlé slávy, ok, dá se. Bohužel však takové momenty vyjdou celkem na 5 minut a zbytek je doslova ubíjející svojí debilitou, laciností a dřevorubectvím všeho okolo (strejda Vinnie už by se na to mohl vážně vykašlat). Možná je načase poslat kluky definitivně do důchodu, anebo přestat na tahle vzpomínková béčka koukat.

Walter Mitty a jeho tajný život (2013)

Inspirativní asi jako reklama na prací prášek. Estetika hezoučká, ale prázdná a kýčovitá. Myšlenkově jeden protimluv vedle druhého s v podstatě bezcílným dějovým obloukem, z něhož není patrné, co vlastně chtěl Stiller sdělit a proč k tomu zvolil použité postupy. Na druhou stranu, ve filmu, v němž se longboard zaměňuje s velkou pompou za skateboard a který se tváří jako indie a přitom stál 90 míčů logiku není radno příliš hledat.

Carrie (2013)

Rozjezd slibný a naznačující i drobný tematický upgrade... a pak... pak to jde komplet cestou připosraného, doslovného a absolutně neatmoferického "modern standard" remaku. Kde je napětí? Asi u Peirceové doma.