Kolja (1996)

Kvůli Koljovi se nestydím za to, že existuje česká kinematografie...

Requiem pro panenku (1991)

Padl komunismus a mohlo se začít točit bez strachu, že film skončí v trezoru. Renč nakousává citlivé téma a boduje na plné čáře a tu už už bohužel nepřeskočil. Výbornej thriller.

Harry Potter a Kámen mudrců (2001)

Je to sedm let, to jsem byl ještě dítě, takže proč ne? Knížku jsem nedočetl, ale do kina jsem šel natěšený a se stejným pocitem i odcházel. Ale už nikdy víc a ani žádný další díl, protože k tomu v posledních letech nahlížím hodně skepticky!

Láska nebeská (2003)

Láskou nebeskou se mi doplňila romantika na několik let dopředu, i když o vánocích si to pustím znovu. Láska si nevybírá a příběh zasažený do předvánočního Londýna to jen potvrzuje, najít ji může osmiletý chlapec, mladý premier, pornoherec, číšník nebo kdokoliv, stačí se jen dívat pod nohy, všechno ostatní láska zařídí. Směsice výborných příběhů, parta výborných herců. Pozitivní soundtrack se pěkně poslouchal a písnička od Billyho Macka se stala legendární. I když jsem Love Actually viděl v létě, tak to neztratilo na působivosti, na ničem, nejlepší romantická komedie ever! Vítej v mé topce .)

Deník Bridget Jonesové (2001)

Mam moc rad Britanii, to sychravo a styl oblekani a hlavne humor! Ten je opravdu velice kvalitni a v tomhle filmu je to dostatek. Vsichni tri hlavni hrdinove predvedli skvele vykony, nejpresvedcivejsi byl asi Grant, ktery byl jako vzdy sarkasticky vtipny. Opravdu prijemna zabava, kterych se v dnesni dobe prilis nevidi.

Vesničko má středisková (1985)

Jeden z nejkultovnějších českých filmů vůbec! Jiří Menzel nabíral znovu formu a tak mohl vzniknout ve spolupráci se Zdeňkem Svěrákem (dokonalý scénář) výborný film, který jsem sice viděl už alespoň 20x, ale vždycky pobavil a zahřál.

Deuce Bigalow: Evropský gigolo (2005)

Tupé pokračování, které nemá co nabídnout, všechno bylo obsaženo v jedničce. Mám na mysli vše zábavné, tohle už vážně ne. ALe jelikož Rob Schneider je jako vždy perfektní, alespoň dávám dvě hvězdičky.

Deuce Bigalow: Dobrej striptér (1999)

Je to možná trošku škoda, že je tady jen stupnice od odpadu do peti, protoze ostatn ctyrkove filmy jsou jasne lepsi. Jenze, tenhle film me silene pobavil, lacineho humoru je zde mnoho a dany okamzik nehleda nic sloziteho, urcite se pobavi. Par intelektualu by se zaleklo, ale ja dovvedu legraci pochopit, pokud je na miste a v tomhle pripade tomu tak doopravdy je. Navic mi to prijde i pomerne roztomile, takze nechapu, proc tolik lidi dalo odpad. To je dalsi priklad, ze tahle stupnice je mala.