Demolition Man (1993)

Akcni komedie mam rad a Demolition man se radi asi mezi 20 nejlepsich. Sly je jako vzdy dost brutalni a Wesley jako zaporak zajimavy, spise jsem fandim jemu, ty xichty co predvadel jsou nezapomenutelne. Ale abych jen nechvalil, filmu nechybi ani trapnejsi sceny a teatralnost. Ale stale velice povedeny snimek ve svem zanru.

Osobní strážce (1992)

Jakej mladej tady je Kevin a jak dobre tady jeste ta fetanda vypada...

Zachraňte vojína Ryana (1998)

Viděli jste někdy film, který vám vyvolá slzy hned ´v prvních třech minutách? Já ano. Jmenoval se Zachraňte vojína Ryana.

Terminál (2004)

Spielberguv kamarad a oblibenec Tom Hanks dostal tu poctu zahrat si hlavni roli v Terminalu a myslim si, ze to byla skvela volba! Jako turista z fiktivni zeme je vynikajici! Krasna letuska Cathrine Zeta Jones taky neni k zahozeni :) Pribeh se nese pomalym tempem, ktere vubec nevadi pokud se divate poprve. Podruhe to zacne docela nudit, ale zivot Viktora na letistnim terminalu je zajimavy, od jeho prvniho melouchu, kdy shromazdoval voziky az po nakupovani v luxusnich buticich. Tohle je opravdu romanticka komedie ktera ma neotrely zaver a prijemne herce v prijemnem prostredi. 8/10

Pianista (2002)

FIlm o lidech, cinech a dobe, ve ktere zili. Vzdyt to neni ani tak davno, co se dela takova zverstva. Tyhle filmy by mel opravdu videt kazdy, ktery byt jen pomyslel na nacisticke Nemecko v jinem duchu, nez v tom negativnim. Dost se to podoba (ale nevyrovnava) Schindlerove seznamu, ktery vice pusobi na divaka, vice mu dava emoci. Pianista se nese na te vlne spatnosti, ktere pachaji nemecti dustojnici, ale nejde hloubeji. Je to skoda, mohl vyuzit vetsiho potencialu, ktery urcite mel, dale Polanski a "strileci sceny" nejsou "kamaradi", tam je to dost groteskni. Mam rad snimky z valecneho obdobi, kde se nechazi porad granaty a nesvisti kolem "vas" kulky, ale tohle jako 150 minutovy zivotopis Wlady Szpilmana, ktereho v poslednich deseti minutach nachazi eSSak - coz melo byt hlavnim nametem - mi prijde dost malo. 7/10

Sniper (2002)

Horsi telefonni budka... tohle plne staci...

Blade: Trinity (2004)

Zbytecne natacet treti pokracovani, kdyz i dvojka byla dost marna. Dost se sazelo na slecnu Bielovou, ale ta se ma stale co ucit. Nevim, tohle mi moc nereklo, bohuzel sel Blade do prumeru.

Vřískot (1996)

Snad prvni hohor, ktery jsem videl, protoze tohle nevyhledavam. To jsem jeste chodil do pujcovny a prodavali ho za 40,- tak jsem to vzal a jeste ten den si to hodil do sveho "starovekeho" videoprehravace. Film se prehupuje mezi dobrym a kvalitnim hororem a stupidnim filmem ktery jakoby parodoval sam sebe lepe, nez scary movie jednicka. 5/10

Čarodějky (1998) (seriál)

Už to běží taky nějaký ten rok, takže kvalita jde silně dolů a dolů. Ale co jiného se dá čekat, když všichni démoni, čarodějky a další havěť už byla vymlácena třemi hrdinkami.