Godzilla (2014)

Godzilla. Každý tohle slovo zná nebo o tom aspon něco málo slyšel. Remake legendární nestvůry se vydařil. Ale znáte to.. Amíci, nic nemůže být dokonalé. O proti starší godzille(1998) je to výrazný posun nahoru, at už se jedná o dějovou linii či efekty. U filmu mi vadilo začáteční rozjezd.. přílíš natáhnuté a godzilly jsme se dočkali až po hodině, což je nepochopitelné. Pro diváka absolutní trauma. Po shlédnutí traileru jsem byl doslova uchvácen a byl jsem v euforii. Trailer neukázal vše a dokázal namotivovat diváka aby šel prostě do toho kina se na to podívat. Nakonec to extra zas tak nebylo. Godzilly si moc neužijete protože je opravdu málo ukazována a když už.. tak v totální tmě. Čekal jsem velkolepé bitvy, tanky, stíhačky atd.. však znáte... to tam sice je, ale je toho tak málo.. že divákovi to prostě nestačí. Za 130kč( celostátní premiéra) bych teda čekal opravdu víc. Ale jedno se musí nechat, režisér se nedržel klasické předlohy, že přijde netvor a rozbije město.. vymyslel vlastní dějovou linii a ta měla svou kladnou a zápornou stránku. Kladná? Nové věci vždy uvítáme a už bylo načase aby něco nového vzniklo a záporné? Bitky jak v Pacific Rim. Pro mě je to osobní zklamání, čekal jsem od toho teda víc. Ale proč teda dávám 5 bodů? Konec mě totálně dostal a některé scény( zejména Havaj a bitva s godzillou, i když je krátká)tak to se mi líbilo snad nejvíce. Snad se dočkáme pokračování.

Nevyřízený účet (2013)

Statham to umí, at už hraje v jakékoliv slátanině tak tu slátaninu tak nažhaví, že je to koukatelné a pro diváka užasné. Všichni jistě víme jak je on dobrý herec. Film vydařený, ale rozhodně nic extra nečekejte. Akčních scén je tu poměrně málo, za to jsou ale naprosto dokonale zahrané! za to klobouk dolů. Tenhle film není typický jako ty ostatní.. kde přijde jeden člověk.. všechno rozmlátí a konec. Tohle má něco do sebe, škoda že režisér si nedal více záležet.. třeba by to mohlo vypadat jinak. Nicméně konec? Snad se dočkáme pokračování.

Sherlock (2010) (seriál)

Chytré, vtipné, záhadné a místy až někdy poněkud šokující! Tak to má být. Naprosto skvělé! Doporučuji!

Robocop (2014)

Očekával jsem, že to bude hit, nakonec jsem nebyl zklamaný. Film má slabiny a to hodně, nudné scény, ale některé scény stojí prostě za to vidět! Remake slavného Robocopa se vydařil, dle mého názoru. Nicméně dávám jen 4****, přesvědčivé,rychlé, akční... nic víc, nic mín.

Oko dravce (2008)

Od začátku vše naprosto dobře klape a běží tak jak má. Jednotlivé scény nenudí, ale naopak.. nabízejí divákovi dávku adrenalinu a dechberoucích momentů. Akce jsou nabité a výběr herců? Myslím si, že Shia LaBeouf a M. Monaghanova byl velmi dobrý výběr. Dal bych plný počet bodů, ale bohužel to nemohu dát. Protože vždy se musí něco pokazit. Hodinka a půl filmu naprosto bez chyby, ale když se všechno blíží ke konci?! vzniká pak z toho slátanina a opravdu už to ztrácí to své kouzlo a napětí. Takže za mě 4 hvězdy.

16 bloků (2006)

Začátek výborný, ale zbytek filmu takový nudný, který nedokázal už ničím okouzlit. Přestřelky slušné, scénky s Brucem vydařené, protože Bruce umí opravdu hrát, ale to je asi tak vše. Nic moc bitky a že by mě to totálně chytlo za srdce? To opravdu ne.

47 róninů (2013)

Celkem zajímavý snímek, který tu dlouhou dobu chyběl. Místy mi to připomínalo Hobbita a také LOTRa. Ale bohužel tou svojí kvalitou.. se jim ani nepřibližuje. Není to zas tak hrozný film, ale myslím si, že režisér by si mohl příště dát víc záležet, protože některé scény byly opravdu nudné, že jsem si přál at už to skončí. Mám z toho smíšené pocity, tvůrci si pohráli s efekty, což jde značně na tom znát a neskutečně se jim to povedlo! Dává to barvu a kouzlu tomu příběhu a vůbec... udržuje to film svěží a rychlý. Bojové scény? Těch je tu sakra málo, ale stojí za to. Scéna v první půlhodině filmu byla neskutečná,jak samurajové honily tu bestii a vše kolem tak do sebe zapadlo a ty efekty? Nejsem moc zastánce triků,efektu a už vůbec přehnaných kouzelnických blbostech, ale tady mi to nevadilo. Nejlepší část filmu? Asi konec, ten byl rozhodně velmi dobře udělaný a hlavně! Nečekaný! Mé rozhodnutí je tentokrát pro 4****, na ten plný počet to prostě nemá. Zdlouhavé, nudné scény, chtělo by to více propracovaný příběh,který zaujme.

Temný případ (2014) (seriál)

Začátky byly pro mně velmi chaotické, není to ale však chyba seriálu ale chyba ve mně. Nepatřím mezi inteligentní lidi a s dobrým porozuměním, ale později jsem se do toho začal dostávat a nakonec jsem tomu i propadl. Neskutečně vydařený seriál, který se probojoval zaslouženě až na vrchol. Neuvěřitelné scény, které dokážou chytit za hlavu. Po shlédnutí dílu, jsem měl takovou lehčí depresi, což naznačuje jen jedno... skvěle vybraní herci a dějová linie seriálu, byla tak uchvátná, že jsem i já z toho byl totálně mimo. Matthew McConaughey by si zasloužil dalšího Oscara za to, co tu předvedl. Neskutečně dobře zahrané, že i na diváka to působí takovým dojmem, že divák jen sedí a blbě čumí. Matthew a Woody Harrelson tvoří super partu, kterou jsem si hned oblíbil. Finální díl byl opravdu něco extra, v některých momentech mi naskočila husina a místy jsem si myslel, že se asi pose.. Závěrečný díl byl opravdu hodně vydařený, ještě dosud z toho nemohu. Šokující a místy až mrazivé, tak bych to prostě nazval. Nemusíte se bát.. i ostatní díly stojí za to. Bravůrně sehrané a dokonale vystižená detektivka, která si podává Sherlocka i Hannibala naráz. Takhle se na to má jít! 1. série plný počet bodů. doufám, že nakonec bude ta druhé série a dočkáme se dalších exkluzivních momentů. Seriál mě totálně dostal a velmi jsem si ho oblíbil.. "přirostl mi k srdci" jak se říká.

Oldboy (2013)

To si děláš ze mě prdel? Takový libový konec jsem dlouho nezažil. Naprosto dobře odvedená práce. Kdybych to měl srovnat s korejskou verzí, tak korejská verze jasně vede. Ale proč teda jsem se rozhodl pro tuhle americkou verzi? Ano, amíci rádi přehánějí až to není dobré, ale tentokrát to přehnali tak, že se jim to neskutečně povedlo. Skvělý začátek, skvělý výběr postav a konec? Šokující.. ještě doted z toho nemohu! Snad jen jediná chyba tohoto filmu byla ta, že bitky nebyly moc zážitkové.. možná ta první, ale ty ostatní? Takové nemastné.. neslané. Původně jsem chtěl dát za 4****, ale konec mě přesvědčil abych tomuhle dal plný počet!

Zmizení (2013)

Sakra, tohle byl teda opravdu velký nářez! Neuvěřitelný, neuvěřitelně poutavý děj s místy kdy vás bude mrazit v zádech. Neskutečná podívaná, dovolím si říci že tohle je nejlepší podaný výkon Hugha Jackamna a Jakea Gyllenhaala. Naprosto famozní. Už z traileru šlo vycítit, že se bude jednat o bravůrně natočený film.., a samozřejmě, že taky byl. Nejsem moc na krimi, nikdy jsem nebyl, ale tenhle film mi sakra otevřel srdce a bylo to vůbec poprvé, kdy mi mrazilo v zádech. Naprosto výborně odvedená práce. Děj a zápletka? Nemám slov, tohle se ani popsat nedá.Režisér není moc známý, alespon já ho neznám, ale diky tomuhle filmu si doufám zvedne své jméno na vrch. Myslím si, že za ty herecké výkony by měl Jackman dostat Oscara. Vše bylo v pořádku, celý film vás bude držet v napětí a v naději, že vše skončí dobře...,ale občas to tak nebývá. I za neuvěřitelně šokující konec dávám plný počet bodů. Film mě naprosto oslepil svým kouzlem. Takhle se točí pravé filmy!