Nezapomenutelné prázdniny (2013)

Príbeh, myslím si, veľmi realistický. Poukazuje na vzťahy kladné aj záporné a hlavne pravdivo zobrazuje, ako sa každý z nás snaží utiecť z vlastného nepekného sveta, či už výmenou za iný, alebo prostou ignoráciou problémov. Kredit filmu výrazne dvíha Sam Rockwell (ako už to býva zvykom). Každá scéna, v ktorej sa objavil je obrovským osviežením. Budem sa asi opakovať, už som to niekde tuším písala, ale tento herec si zasluhuje absolutórium. Pozitívne prekvapenie. Film, o ktorom som nevedela ma potešil svojou autentickosťou ako už žiadny dlho nie.

Volte mě! (2012)

Odtrpený film. Nevtipný, nasilu tlačiaci na pílu, umelo vytvárajuci scény, ktoré by mali byt vtipné, no bohuziaľ sú iba trápne a zbytočné. A do toho Will Farrell. Ten je, pri všetkej úcte, zárukou (mojej) nespokojnosti... Vedela som, že to nebude žiaden trhák, ale bolo to ešte horšie ako zlé

Mezi náhrobními kameny (2014)

Veľmi dobrá poctivá práca nielen s pútavým priamočiarym dejom, ale aj s vizuálom a skvelou atmosférou. Neesonovi tieto veci sedia.

Dokonalý únik (2009) odpad!

Akčný thriller by asi nemal vyvolávať salvy smiechu, ale čo som tu videla za nezmysel, nemohlo zaposobiť inak, ako vtipne a akurát ma mrzí, že som si inak peknú nedeľu nechala zabiť takouto krávovinou. Ani neviem, čo by som zhejtila skor, takže na tento "mysteriózny thrillerˇproste iba rýchlo zabudnem..... (toto fakt nemala byť komédia?!)

Prime (2005)

Veľmi svojský vzťahový film, podobných som veľa nevidela (ak vobec nejaký). Ak niekto zažil ten pocit, keď sa racio bije so srdcom, tak tento film mu určite bude blízky. Rešpekt pre Meryl! vynikajúci výkon

Temný případ (2014) (seriál)

Osem hodinových epizód som dala za dva dni ako nič! Zrazu ma všetko prestalo baviť a jediné, čo som chcela, bolo hltať každú ďalšiu minútu tohto seriálu. Fantázia v každom ohľade a čo tí dvaja predvádzajú hádam nie je ani možné. Keby sa dalo dať sto hviezd, tak sú tu všetky. Tleskáám

Bahno z Mississippi (2012)

Film postavený na charakteroch. Málokedy sa vidí, aby každá postava mala tak jasne vyšpecifikovanú osobnosť. Presne viete, kto je kto, kto si čo myslí a aký má názor. Nejasné, skreslené a zmatočné vnímanie sveta 14ročného chlapca bolo vykreslené priam bravúrne. Mám pocit, že z mladého Tyea nám rastie veľmi perspektívny herec.

Sviňák (2013)

Nič divnejšieho som v poslednej dobe nevidela a keď myslím "divné", tak len v tom najlepšom zmysle. To, čo McAvoy predviedol nebol herecký koncert, ale hotová symfónia, ktorá u mňa predčila ešte aj výkon Rory Oshea. Zo začiatku sarkastický a hláškami nabitý náklad sa v druhej polovici mení na psychologickú drámu. A to vám vravím, nebude vám všetko jedno. Natočené je to tak skvele, že som si občas nebola istá, či sama niečo neberiem.... Všetko umocnené soundtrakom, ktorý tam pasoval ako "zadok na šerbel". Nemám čo vytknúť. Som nadšen!

Velká nádhera (2013)

Veľké NIČ! O čom to vlasne bolo? Prepáčte mi všetci nepochopení umelci.. ale nie... nie je čo hodnotiť. 10% za Rím a Taliansko, ktoré tak veľmi ľúbim...