Zkáza Ecobanu (2003)

Nemůžu se rozhodnout jestli se mi ten film více líbil nebo nelíbil. Jasně byla zde spousta podivných WTF scén, ale na podobné věci jsou i asijské animované produkce víceméně zvyklý. Samotný svět jsem taky moc nechápal, máme zde dvě cesty, jednu čistou a jednu špinavou a ta čistá je evidentně lepší. Přesto se záporáci drží svého dogma zuby nehty a stejně z toho nic mít nebudou, o peníze jim nejde a jelikož jím nejde ani o lidi tak o nadvládu taky ne, takže o co tady do háje de. Další věc co mě naprosto iritovala byla až přílišná artovost, respektive pocit, že z tohoto tvůrci chtěli udělat poloartovou záležitost. Jinak animace je pěkná a poměrně netypická, nemůžu si pomoct ale přišlo mi to jako kombinace ruční a renderované kresby. Tohle je jeden ze snímků na který si holt musí každý udělat názor svůj a i tak to rozhodně není pro každého.

Let (2012)

Mám Denzela Washingtona docela rád, ale tohle byla víceméně ždímačka citů. To, že je možné dopravní letadlo otočit vzhůru nohama je jedna věc, to že celá tato scéna je zde jenom kvůli tomu aby vám bylo hlavního hrdiny skutečně líto, protože je to uber cool borec, je věc druhá. Je však pochopitelné, že se tvůrci takto snažili postavu vykreslit, když prakticky celý zbytek filmu ho mají za totálního alkoholika, feťáka a ztroskotance. Kdyby s tím letadlem ale přistával nějakou více typickou (čti realističtější) metodou vyšlo by to úplně nastejno. Jinak je film taky poměrně natahovaný, minuty a minuty naprosto nikam nevedoucích dialogů zde jsou na denním pořádku. Každopádně nejlepší postava byla od Johna Goodmana.

Volavka (2002)

Vzor filmu Departed ani v nejmenším nezklamal, problém je ovšem v tom, že je to vzor a když už jste viděli Departed tak vás ony zvraty moc nepřekvapí. Osobně bych si toho skoro nevšiml neboť Skrytou Identitu jsem viděl kdysi dávno, byl jsem ale na to upozorněn člověkem s lepší pamětí. Každopádně se mi film jako takový líbil, jinak řečeno netypicky natočený thriller se zajímavou zápletkou. Jenom kdyby ty obličeje nebyly furt tak posobné, v postavách jsem měl prvních pár minut pěkný hokej.

Okno do dvora (1954)

Na dnešní poměry hodně ale skutečně hodně pomalu se rozvíjející thriller. Nic proti tomuto stylu nemám, ale dokážu si představit jedince kteří to nepřekousnou. Je třeba říci, že Hitchcock formoval tento žánr a jde to vidět, při sledování si vybavíte nejden thriller který částečně vykrádá nápady. Jinak jak už je u mistra zvykem, atmosféru si to buduje dobrou a onen záporák je z mého pohledu poměrně zajímavý. Je to totiž normální člověk a ne android, kyborg, vyšinutý maniak a nebo kdo ví co.

Android (1982)

Klausu Kinskimu jsem toho androida skutečně věřil, jinak ten svět ve kterém se film odehrává je poměrně zvláštní. Jinak nejde o tomhle scifi ríct, že by šlo o nějakou hardcore podívanou, přesto mě docela zaujal.

Svět po zániku (2011)

Zajímavý postapokalyptický snímek s hodně temnou atmosférou. Jako plus dodávám, že se zde neobjevuj žádní zombíci. Je to trochu klišoidní, hlavně člověk co to všechno přežije je jasný od začátku, ale jako jednohubka naprosto postačující.

Život Davida Galea (2003)

Hodně zajímavý film s hodně zajímavou zápletkou, bohužel to je jeho největší problém. Kouknete na něj a podruhé vás už nepřekvapí. Přesto Kevin Spacey, Kate Winslet a Laura Linney naprosto dokonalí. Napětí se dalo v jistých chvílích přímo krájet a rozhodně jste celí nedočkaví jak to vlastně skončí. Nechci zde pět jenom slova chvály, spíše posuďte sami, ale na dokonalý film tomu něco málo chybí.

Frankenweenie: Domácí mazlíček (2012)

Chvílemi nudné chvílemi zajímavé. Animace klasická, ale od Burtona tohle vrchol teda není. Každopádně oceňuji tu haldu narážek a parafrází na klasické horory.

Papíry (2012)

Po dlouhé době hrozně pěkný animovaný kraťas a ta animace je parádní.

Expresní zásilka (2012)

Poměrně netypický akční film, ale na druhou stranu dosti naivní a hloupý. I tak se jedná o jednohubku která neurazí, ale ten závěr si zaslouží tři tečky...