Ladíme! (2012)

No ty vole, jsem si začal říkat v posledních deseti minutách a začal se stydět, že na tohle vůbec koukám. Dobře připouštím, že to nebylo tak strašné jak jsem očekával, ale abych to mohl označit za dobré, musel by to stejně být úplně jiný film. Příběh byl předvídatelný až běda, už jsem viděl milion variací podobných slátanin s úplně stejnou premisou. Co oceňuji je ne příliš velká fekálnost, naopak neoceňuji nadměrnou divnost. Kdo může proboha přijmout do kapely skoro němou aziatku? Proč se chová tak divně a proč mele ty krávoviny taky nikdo neřeší. Válení se ve zvratcích je potom už jenom vrcholem ledovce. Nemůžu ani opomenout relativní nudnost. Zajímalo by mě kdo si mohl myslet, že stopáž bez mála dvou hodin bude tak akorát, 60 minut by stačilo. Ani ty skladby nejsou nijak extra a navíc se i opakují, očekával bych aspoň jistou variabilitu ale všechny prostě znějí úplně stejně. Dvojice moderátorů je kapitola sama o sobě. Pokud vám je tedy víc než 12 a podobných filmů jste viděli již spousty tohle klidně vynechejte. Každopádně na odpad to není.

Bourneův odkaz (2012)

Zběsilá jízda a podivný závěr, tak by se dal označit nový Bourne. Navíc Jeremy Renner je sice sympaťák, ale na Mata Damona v tomhle ohledu nemá. Bavil jsem se dobře, ale neustálými narážkami na Jasona Bourna ve mě samotní tvůrci vzbudili pocit, že svému dílu vlastně vůbec nevěří a otevřeně říkají, že tohle není starý dobrý Jason, ba dokonce že jsou tak špatní, že bez něj (i když se osobně v příběhu neukáže) tenhle film prostě nedokáže stát na svých nohách. Jinak akce dobrá, Rache Weisz průměr a Edward Norton moc prostoru nedostal.

Vlastní zbraň podmínkou (2012)

Po dlouhé době zase jeden romantický film který i mě upoutal a dokázal si udržet mou pozornost. Svoji zvláštností se na něj prostě dobře dívá. Dobře sci fi to není, spíše komedie s prvky dramatu, které jsou ale velice dobře propojeny. Bylo zde pár věcí co mi chybělo. Nechápu například proč nebyla dovyprávěná Jeffova linka s jeho láskou z dětství. Na druhou stranu možná je to tak lepší než aby došlo k pádu do nějakého klišé, které by stoprocentně přišlo. Jinak příběh vcelku fajn, dialogy taky a závěr mě i překvapil, i když pro vyznění pocitů z filmu nemá vůbec žádný význam. Každopádně líbilo.

Chata v horách (2012)

Podivný monster horor movie, který má sice své kouzlo, ale zaujme maximálně jednou. Jeden fakt je, že se tvůrci snaží o to dělat si srandu z klasických hororových klišé. To se jím daří tak napůl. Můžu říct, že teenagerovských vyvražďovaček jsem už pár viděl a v tomhle filmu jsem těch povedených narážek zas tak moc nenašel. Mimochodem nejedná se o vážnou zábavu a víc než cokoli jiného jde hlavně o komedii, takže žádnou dech beroucí hororovou atmošku nečekejte. Jo a cameo Sigourney Weaver je jednoznačně wtf tohoto filmu.

Total Recall (2012)

Řeknu to asi takhle, kdyby se Quaid na konci filmu probudil v Recallu s tím, že vše to bylo vymyšlené dle jeho žádosti, byl by ten film rozhodně víc než koukatelný. Jestli ale tohle někdo myslel vážně to skutečně nevím. Těch hloupostí a nelogičností bylo na mě skutečně moc a to jsem od filmu nečekal vůbec nic. Například vůdce británíe, aka vůdce armády, se naprosto bezstarostně vrhá do akcí a nakonec, i když je to docela cvalík se z něj vyklube i kungfu mistr. Buď jsem u toho spal nebo nevím, ale jak se Quaid dostal z Austrálie do Británie jsem taky jaksi nepochopil. Mimochodem když ty utlačované australany tak strašně sral ten výtah, tak proč ho jednoduše nevyhodili do povětří. Nevím tolik otázek co ve mě vzbudil tenhle film, ve mě už dlouho žádný jiný nevzbudil. Je to prostě divné hloupé a nelogické, berte nebo nechte být. Já raději ruce dál s tím, že originál je neskutečně lepší.

Amazing Spider-Man (2012)

Jak to říct kulantně. Nový Spider-man je strašně plochý a působí jako by v něm chyběla polovina scén. Upřimně řečeno nechápu tenhle reboot. Spider-man z roku 2002 a jeho tři pokračování měl nějaký smysl a jeho provedení bylo alespoň dobré. Tenhle film, ale smysl nedává. Co se mi ale na filmu líbilo, je jeho atmosféra. Jde vidět, že se tvůrci zhlédli v Batmanovi a snažili se jít cestou jistého reálna. Připouštím, že v tomto případě hodně nereálného reálna. Nová hlavní postava a třeba i nové myšlenky (síť ve stokák) se mi taky líbí. Přesto ve filmu chybí to nejdůležitější čímž je konzistentní příběh, který by alespoň trochu dával smysl. Skoro vůbec se zde neřeší smrt strýčka Bena a přejde se prakticky bez emocí. Na druhou stranu když Spider-man zachrání jedno dítě stane se z něj naprosto uznávaný hrdina, pro kterého jsou všichni ve městě ochotni bojovat (viz scéna s jeřáby). Podobně je to se zbytkem filmu, nechápete motivace, hloupé sekvence střídají ty nelogické a to vše je zabaleno do pěkného kabátku. Tvůrci si evidentně myslí, že divák je pouze konzumní stvoření, které jim sežere úplně všechno. Přestože nechápu reboot jako takový, chápu, že zde byla snaha se co nejvíce odlišovat. To se bohužel taky nepovedlo. Nahrazení Mary Jane za Gwen Stacy, je neskutečně okaté. Místo vědátora, který zešílí (Goblina), dostanete vědátora, který zešíli (Lizzarda) a tak je to se vším. Nakonec snad jenom podotknu, že film se drží na pokraji dvou a tří hvězd. Nicméně tři bych mu dal v případě, že by šlo o regulérní pokračování série (stejně o co by šlo, jenom by se vyměnil hlavní hrdina a jedeme dál), tahle dostane dvě, s tím, že se mi v některých aspektech líbil víc než původní díl, ale to je asi tak vše. Kromě snahy se značku vyždímat do posledního haléře, nechápu tuhle snahu pořád vykládat ten samý příběh znovu a znovu dokola. Nakonec vás tvůrci ještě naštvou závěrečnou scénou z blázince a mužem ve stínu. Takhle by se natáčet nemělo, pokračování bych uvítal, ale tohle bylo vesměs zbytečné. Mimochodem někdo by si měl už taky uvědomit, že i Emma Stone pomalu stárne, já ji už ty postavy středoškolaček taky přestávám žrát.

Až vyjde měsíc (2012)

Upřímně řečeno jde o poměrně podivně natočenou komedii-drama. Příběhově standard, ale provedení velice netypické. Z tohoto pohledu musím přiznat jistou originálnost a také zábavnost. Rozhodně ale nejde o komedii u které byste se váleli smíchy, spíše jde o úsměvnou záležitost plnou absurdních momentů. Na druhou stranu je tohle u mě film který stačí vidět jednou a dost. Taky bych měl problém se skupinou, které ho doporučit protože tento film nelze jednoznačně specifikovat. Přesto jsem se bavil a ti kteří mají rádi netypickou kameru a střih se zde budou taky vyžívat.

Expendables: Postradatelní 2 (2012)

Namachrovaní borci s držkou plnou hlášek jsou zpět. Co na to říct je to ultimátní guilty pleasure. Mno to není tak úplně pravda. Pokud na film půjdete s vidinou toho, že půjde o do nebe volající slátaninu, tak si film užijete. Naopak pokud očekáváte moderní "chytrý" akční film budete nejspíše znechuceni. Já patřím do první skupiny a tak jsem vypnul mozek a pustil se do tohoto veledíla. Boys are back a s nimi i jejich zvrácený smysl pro humor. Tahle parta se totiž jenom tak neokouká. Tenhle film má jenom jeden velký problém a to je nutná znalost všech těch Rambů a Terminátorů a teprve potom budete chytav všechny ty narážky na různé akční fláky. A to je asi tak všechno co Expendables 2 nabízí, horu akční zábavy s hláškama jako z akčního filmu 80. let. Příběh je stupidní, ale o ten zde rozhodně nikdy nešlo. Větší problém bych měl s nelogičností občasných scén, kdy Statham jede autem 7 hodin do opuštěného města se zásobami zbraní aby se nakonec celá parta vrátila do místa odkud vyjel aniž by jim k něčemu vůbec ty zbraně byly (popis je hloupý, ale kdo viděl určitě ví co myslím). Hloupých a nelogických momentů je zde tolik, že by při jejich čárkovaní nestačila ani papír A4. Dále osobně pociťuji problém v hereckém obsazení. Ano jsou zde všemožné hvězdy, ale na všechny se rozhodně nedostane a přestože jsem takovému Chucku Norrisovi fandil dostane ve filmu jenom malý štěk (ale zato výživný). Podobně je to s Schwarzeneggerem bez kterého by se to skoro obešlo nebýt té záplavy hlášek, které za tu krátkou chvíli pronese. Tihle dva jsou jediní o kterých bych se nebál říct, že jsou jakoby navíc a působili ve filmu takovým vtlačeným dojmem. Mno a srovnání oproti jedničce je asi takové, že akce se utrhla z řetězu, náznak jakési reálnosti v tomhle rozhodně hledat nejde a jde vidět, že kluci si to na place užívali minimálně stejně jako my v kině. Na závěr snad jen, že vytknout bych toho samozřejmě mohl spoustu, já ovšem vypnul mozek a užíval si tuhle komedii do konce. Nic jiného než absurdní komedii v tom vůbec nehledejte.

Sněhurka a lovec (2012)

Ze Sněhurky a lovce mám takový rozporuplný pocit. Ano je to temné a po vizuální stránce poměrně přitažlivé. Přesto mě děj nijak výrazně nevtáhl. Nějaké motivy se v tomto filmu vůbec neřeší. Některé scény naprosto nedávají v kontextu žádný smysl (viz bílý jelen). Milostný trojúhelník netrojúhelník nedává smysl už vůbec. Armádu pod vedením královny, když jsou v celém království proti ní všichni, taky nechápu. A potom zde máme citové ždímání. Chápu, že se tvůrci snažili to udělat ze záporných postav poněkud složitější charaktery, ale tím, že se bratr zlé královny v jednom okamžiku na svou sestru nasere, v čemž jsem cítil jakousi snahu o vyvolání pocitu, že vše není takové jak vypadá, to rozhodně nestačí. Stejně jako flashbacky královny (jeden flashback) do její minulosti, ten samý případ. Tvůrci se tak nějak zasekli na hloubce charakterů jednotlivých postav, ani k těm dobrákům nic necítíte a je vám víceméně šumák co se jim stane. Přes všechny chabé snahy o prohloubení charakterů je příběh jednoznačně černobílý, máme tu dobro a máme tu ultimátní zlo. V celkovém kontextu to nedává moc smysl, snaha o moderní look je jasná, ale přesto dostáváme pouze temnější Disneyovku s lineárním dějem. Mimochodem ten milostný trojúhelník je fakt hodně mimo mísu a nedává smysl vůbec. Ještě jedna poznámka, nemám nic proti Kristen Stewart, ale prohlásit ji za nejkrásnější z nejkrásnějších je na můj vkus trochu moc. Apropo druhý díl. Proč mám takové tušení že se tady bude ždímat city ještě trochu víc, už teď je mi jasné že to spadne do romantiky a podobného blábolu.

Dragon Age: Redemption (2011) (seriál)

Na webseriál z prostředí Dragon Age docela slabé. Dokonce ani ty postavy mě nepřesvědčily.