Áčko (1997) (pořad)

Diskuzní pořad Tv Nova z devadesátek odpoledne, který se tvářil strašně vážně a undergroundově a nakonec se jim to i podařilo, když to po nějakém díle o homosexuální prostituci zakázali. Ale jo, občas to tématy bylo aktuální nebo i odvážné tematicky, ale v té záplavě milionu dílů je zpětně největší dojem, že to působilo hrozně naivně amatérsky skoro až nezaslouženě.

Až do smrti (2007)

Jeden z mála aspoň trochu smysluplných filmů Van Damma, který vyplodil v tomto tisíciletí. A to tady ani neskáče votočky...

Hana Podolská, legenda české módy (2023) (TV film)

Legenda české módy, která měla ukázkovou kariéru alá americký sen až skončila u manželky komunistického manželky prezidenta Gottwalda, ale tento dokument působí tak suše s nevyužitým potenciálem.

Přetržená pouta (2022) (TV film)

Skvělá ukázka vymývání ruských mozků, kdy opačné názory jdou po rodinné linii bratr x sestra, dcera x matka, manžel x manželka apod. kdy ta polovina pod vlivem propagandy bezmezně věří víc státní televizi a Putinovi, než vlastní rodině s přímou zkušeností z války. Fascinující mrazivá záležitost, kdy si člověk musí položit otázku kolik procent z celé ruské populace představují tihle reprezentanti a ikdyby to byla jen čtvrtina, tak jediná léčba je totální porážka, stejně jako se muselo vyléčit nacistické Německo PS: Já si spíš všímal mezi řádky sekundárních vyjádření, třeba že se ten děda přiznal, že jako okiupační voják někoho zabil při okupaci Československa v roce 1968 a ještě si připadá vprávu.

Vražda v Paříži (2023)

Duo Sandler a Anistonová opět vyšetřují zločin až na Eifelově věži. Ve stejném stylu a provedení ikdyž tentokrát slabší jako jejich předchozí akce na jachtě, ale nějakým způsobem se to dalo jako něco vysoce nenáročného zkonzumovat jako klasická americká komedie od Sandlera.

Šampion Mike Tyson (1995) (TV film)

Sice jen tv film a formou to je dost znát, ale na druhou stranu asi nejkomplexnější filmový životopis boxera Mikea Tysona do jeho slavného zatčení za znásilnění.

Malá bubenice (2018) (seriál)

Britské špionážní vymazlené retro ( s českou produkční stopou ) dle románu Le Carrého o herečce najatou MOSADEM, aby hrála teroristku. Navzdory pomalému tempu a tomu, že je znát, že ta literární zápletka je trochu retro samo o sobě, se jedná o pohlcující zážitek s přesnou dávkou psychologie. Naprosto dokonalá Florence Pugh, jedno malé mínus ale mám: nepochopil jsem motivaci, proč by britská herečka měla riskovat život pro cizí tajnou službu.

Princezna zakletá v čase 2 (2022)

100 minut tlachání a tváření se děsně vážně a 30 minut solidní velkořežba v kulisách středověkého města, ale já musím dát tři hvězdy. Ikdyž nejsem fanda fantasy natož hororu v pohádkách, tak tvůrcům fandím, že se snaží jít s moderním proudem a udělat něco moderního, akčního, co je vzdálené od ušišlaných, ukřičených statických nových pohádek ve veselých barvičkách. Jednotka byla o chlup lepší.

Největší dar (2022)

Ten nápad se slovanskými bohy byl nějaký nápad aspoň, ale to provedení bylo absolutně bez nějaké akce, něco co překvapí, zaujme. Kandidát na zbytečnost roku, sotva na jedno použití.

Volha - FOXTERIÉRY (2023) (epizoda)

Úžasná drahá výprava ( asi jeden z nejdražších počinů ČT ), naprosto nabušené obsazení přesně jako něco k výročí celé veřejnoprávní televize a ten námět prospěchářského řidiče televize taky na jednotku ... jenže první díl naprosté tupé nic. Nejenže to bylo jakési statické, naprosto bez humoru ( s čestnou vyjimkou vtipu o Leninovi ) ale mne iritovalo to přestřelené množství vulgarismů. Pokud chtěli tvůrci něco vykreslit o buranství, tak stačila poloviční nálož a úplně nechutná mi přišla ta scéna s ročním děckem na kterého jakože řvali: " Drž hubu a žer!" Má to gigantický potenciál, ale první díl zatím slabý a dost odrazující.