Dobré ráno, Brno! - Epizoda 8 (2023) (epizoda)

Kandidát na nejdebilnější konec roku... dal jsem si lexaurin a začalo mne to bavit za čtyři hvězdy.

Bodyguardi (2023) (seriál)

Predrag Bjelac a Adam Ernest jako bodyguardi/nájemní vrazi/ ranaři v děsně cool seriálu Primy, který sám sebe označuje jako nekorektní. Co díl, to něco na úrovni jednoduché anekdoty s feelingem černého humoru .. slabé, čemuž nepomáhá děsně silácký slovník "kunda,piča,mrdat" aby se tvůrci cítili jako odbojáři proti korektnosti... ne tohle není nekorektnost, kterou se poslední dobou tvůrci zaštiťují, to je prostě sprostý slovník a tím, že to není zábavný, tím se to stává ubohým a trapným. Čili když se pokusím statečně o nekorektní recenzi tohoto seriálu, tak musím napsat, že je to sračka!... ha, nezakázali mne, nedali na black list, tak to asi nebude nekorektnost, ale jen jeden vulgarismus, akorát tentokrát velmi trefný.

Specialisté - V pasti (2023) (epizoda)

Kajnarová uvízne v díře s jakýmsi Rumunem, jinak se tam nic neděje, v normálním světě by se to vyřešilo dohledáním posledního místa signálu mobilu, ale tady naši specialiste vyšetřují celou hodinu a jdou na to od lesa.

Specialisté - Zatáčka (2023) (epizoda)

Někdo pomocí olejových skvrn chce likvidovat motorkáře, takže hned vyšetřují specialisté. Proč mne to rozuzlení přišlo hloupější než obvykle...

Vzpoura na Bounty (1962)

Ve své době nejdražší film, první v historii za který dostal herec víc než milion dolarů a navíc podle světoznámého románu, jenže na mne to působí hrozně obstarožně, nehledě na to, že za mne je verze z osmdesátých let Bounty (1984) s Gibsonem nepřekonatelná.

Il Boemo (2022)

Na české poměry ambiciózní dobový kostýmový projekt s Vojtou Dykem aneb o tom jak se stát přes postele nahých italských šlechtičen slavným skladatelem, na kterého pak všichni zapomenou. Na jednu stranu velkolepá dobová záležitost se zahraničním obsazením a aspirací na Oscara, na druhou stranu strašně komorní věc odehrávající se v několika komnatách s vyjimkou scény v divadle. 140 minut pomalého tempa způsobem jakoby z dob televizních inscenací. Tři slabé hvězdy, ikdyž jsem tomu přál víc a Dyk byl herecky prvotřídní.

Hon na Escobarovy hrochy (2020) (TV film)

Kdysi si slavný narkobaron přivezl do své nelegální zoo čtyři hrochy a ti se do dnešních dnů jako správný invazní druh rozmnožili do epidemických rozměrů, potud zřejmě nejzajímavější informace, a tento dokument je o jakési vědkyni, která měla za úkol tuto populaci zkrotit při zákazu zabíjet je. Dokument zajímavý ale o ničem, zvláště když výsledkem celé vědecké práce je - pozor spoiler - že jednoho vykastrovali, ale na další nejsou peníze.

Za vším hledej ženu (2022)

Česká romantická komedie bez vtipu plná klišé po milionté prvé, sotva na jedno použití navíc s dementní představou aneb o tom jak ze sukničkáře vydolovat city předstíráním poběhlice, tohle je asi romantická představa třikrát rozvedené ženy po padesátce nebo nevím. Vašut jako Pažout II. a Vagnerová fajn a dva momenty i vtipné, ale jinak naprosto zbytečný film.