Láska vlny přenáší (2022)

Moře,  sluníčko a kitesurfing v polském filmu,  který  mixuje žánry romantika, sport a náznak psychologie v postavě hlavní  hrdinky,  která  bojuje se sebou a všemi  kolem.  Škoda,  že  to je tak utahaný a dlouhý.  Nadsadím tři hvězdy za kitesurfing a krásku  Sonia Mietielica (nar. 1995, Rusko) do které je snadné  se zamilovat,  což se asi stálo režisérovi,  tak ji tam dal jednu nahou scénu,  kterou pak v retrospektivach opakoval,  asi proto je to tak dlouhý.

Centauro (2022)

Španělský akční sportovní  film o závodníkovi, který  je donucen vozit fety,  aby ochránil svou ex.  Sice se z toho stane po dvaceti minutách hloupé béčko, ale má to nápad,  pěkný vizuál,  motorky, super muzika,  jednu dávku erotiky a šlape to ve fajn tempu,  že  se na to dobře kouká i přes blbosti a nemastné postavy.

Šťastně až do smrti (2022)

Něco, co vypadá prvních dvacet minut jako běžná vztahovka o nevěrném manželovi se stane výborným mrazivým thrillerem s feelingem černého humoru. Dánské drama s výbornou dvojkou - psychopatickou manželkou Sonjou Richter a záletný manžel Dar Salim, který mne bavil už v motorkářském Válečník (seriál) (2018).

Tři mušketýři 2 (1974)

O milimetr slabší než jednotka, ale s fantastickou mrazivou mylady de Winter v podání Faye Dunaway. Za mne tyhle dva filmy jsou nejlepším zpracováním tohoto Dumasova románu.

Místo zločinu České Budějovice - Zelená horečka (2023) (epizoda)

Posledního lupiče v důchodovém věku, který si zakopával svůj lup jako poklad, jsem bral v Případech 1. oddělení S03E08 a téma kopáčů vltavínů se mi víc libilo v Zlodějích zelených koní (2016), takže tady to jako osvěžení i s tou balkánskou mafií a pohřbívaček koček moc nefunguje. Co ale funguje je přehlídka námořnických triček - minule červené proužky nyní opět modré u Nohy.

Sedm schodů k moci (2023) (seriál)

Eva Podzimková a její herecká jízda v roli inspirované křížencem manželky premiéra Grosse a premiéra Nečase jako cílevědomá žena, která jde přes mrtvoly na vrchol moci s věrohodnou exkurzí do mechanismů české politiky v poutavém balení, kde do scénáře investigativí věci dodal slavný  Josef Klíma a Lenka Hornová současné trendy vztahů a seriálové erotiky ( samozřejmě s dublery od krku dolů, což bije do očí když v tý posteli rajtuje nějakej fitness trenér s epilovaným zadkem a střih a on to jako Vyorálek s vyvaleným pupkem ). Asi nejlepší dramatický seriál Primy, který předčí voyo projekty Novy. Výborně herecky u všech zúčastněných i technicky, nebýt ztráty tempa v posledních dílech, dám i pět hvězd.

Pěkně daleko (2023)

Neškodná oddechovka pro milovníky Chorvatska a zejména pro milovníky 50+. Německá mamina jejíž život stojí za starou bačkoru se odstěhuje do chorvatské chajdy u moře, kterou zdědila, ale bydlí tam jeden domorodec, takže se hraje hra protiklady se přitahují. Jednohubka na kterou je dobré koukat s mámou a bude to smysluplnější.

Superlov (2023) (pořad)

Malý refresh mého oblíbeného vědomostního pořadu. Dalo se.

Kabát: Láďa (1996) (hudební videoklip)

Hitovka s tak přiznaně amatérským videoklipem až je to stylové.