Zlatá labuť - Epizoda 2 (2023) (epizoda)

Trochu sešup k telenovelové hlouposti, ale závěr by mohl slibovat rozjezd k lepšímu.

Leonardo Da Vinci, muž v pohybu (2019) (TV film)

Dokument o díle jednoho z největších géniů v historii. Výborné okolnosti vzniku několika děl, hlavně Poslední večeře páně.

Černé vdovy - Epizoda 1 (2023) (epizoda)

První díl druhé řady není stoprocentní, ale ta ústřední trojka spolu výborně fungujou a občas vtipně zahláškujou, že se člověk i pobaví. Zápletka komediální, takže přiznané hlouposti beru s pobavením a tentokrát v tom nehledám smrtelně vážně Případy 1. oddělení (2014) jako jiní.

Zraněná srdce (2019)

Poválečný rozbombardovaný Hamburg pod okupační správou Britů jako místo pro trojuhelník, kdy britský plukovník a jeho žena se nastěhují do zkonfiskovaného domu německého architekta, kterého v tom domu nechají žít s nimi. Podle názvu českého distributora to vypadá jako laciná telenovela, ale žánrem to je spíš psychologická vztahovka a něco romantického hledat lupou. Výpravný dobový film, zajímavý námět, hvězdně obsazené a nepůsobí to hloupě.

Blízký soumrak (2015) (TV film)

Sice dokument o uprchlících před islámským státem, ale to základní sdělení je o ubývajících křesťanech na Blízkém východě, respektive ubývajících ne úplně dobrovolně.

Věra 68 (2012)

Dokumentární pocta nejlepší české sportovkyni od nejlepší české dokumentaristky. Komplexní pohled na úspěchy olympioničky v přátelském rodinnném feelingu. Škoda některých pasáží s osobami okolo - viz. hysterický Bok.

The Last of Us - Když se ztratíš v temnotě (2023) (epizoda)

Dokud se první díl odehrává v roce 2003 tak chápu, že to považují za nejúspěšnější seriál HBO za posledních deset let, brilantní část ikdyž horory nemusím, ale skokem o dvacet let později se z toho stane postapo s motivem jedinečného děcka, což už tu bylo x-krát. Sice solidní výprava, ale jinak scénáristicky zatím průměr, asi zatím rozjezd.

Místo zločinu České Budějovice - Černé světlo (2023) (epizoda)

Tak ono asi nebylo moc těžký uhodnout vraha hned na začátku, když se tento díl jmenuje Černé světlo a najednou se tam objeví slepec, jehož slepota nemá v ději žádný význam krom matení diváka.  Vrahy nikdy nehádám, ale i tak to bylo zase sotvě za dvě hvězdy.

The Angel (2018)

Špionážní film o zeťovi legendárního egyptského prezidenta Násira, který se stal agentem Mossadu. Výpravné, solidní tempo, technicky a herecky první liga. Tenhle film jsem našel v seznamu nějakého jůtubera jako jeden z pěti nejlepších filmů s tematikou Mossadu a po shlédnutí s tím asi můžu souhlasit. Není to žádný akční film, ale relativně realistický film inspirovaný skutečným osudem Ashrafa Marwana dvojitého agenta, kterého vyznamenali obě strany.