Churchball (2006)

Odpadní nefilm plný neherců snímaný nekameramanem. Za snahu či z lítosti tomu dám jednu hvězdičku. Nějaký vtip tam byl. Možná i dva či tři.

Ring volný (2004)

Film o boxu a není to Rocky. Takže nuda. Asi jeden z posledních filmů, kde vypadá Meg Ryan ještě mladě.

Bojovník (1992)

Je to wuxia a není to Tygr a Drak ani Hrdina. Takže na hovno. V rámci žánru ovšem nadprůměr. Je to taková milá romantická pohádka okořeněná trochou krve a znetvořená popíráním fyzikálních zákonů. Exteriéry jsou vybrány pečlivě, aby divák pochopil, že v Číně je prostě krásně a scény s kosatkou natočené někde v bazéně a na silu nacpané do filmu působí vtipně, ale zajímavě.

Svět zítřka (2004)

Velkolepé CGI orgie, které bohužel trpí poněkud nudnějším tempem. Chybí tomu svižnější drajv, ale jinak je to docela zábava. Nezbytnost pro všechny fanoušky steampunku a dieselpunku.

Letec (2004)

Kde nic není, ani DiCaprio nebere. Režie je špičková, o tom žádná, ale film je málo zajímavý. Životopisné drama se musí držet skutečného života nějaké osobnosti a pokud ta osobnost neměla pro film až zase tak zajímavý život, tak z toho neudělá dokonalé dílo ani pan Scorsese. Přesto se najdou tací, kterým příjde film strhující. Mně přišel jednoduše nezajímavý. O panu Hughesovi by mi stačil půlhodinový dokument a ne 170 minutové oscarové drama.

Chlap na roztrhání (2012)

Pěkný romantický film, pěkná Jessica Biel a sympatický Gerard Butler. Catherine Zeta-Jones sexy jako zamlada a Dennis Quaid v roli ujetého manžela nadržené Umy Thurman. To máme hromadu herců, z kterých by se dalo vytřískat i víc. Chtělo by to asi úplně jiný scénář nebo aspoň přidat více humoru. I tak je to ovšem příjemná podívaná.

Opravdová kuráž (2010)

Jeden z nejlepších westernů tohoto století. Povedený remake staré klasiky. Skvělé hlášky, zajímavý děj a špičkové herecké výkony. Jeff Bridges je tak zarostený a zakrytý záslepkou, že ani nejde poznat, jak skvěle hraje. Malá Hailee Steinfeld je prostě úžasná a už se nemůžu dočkat, až dozraje v pěknou ženskou a bude z ní jedna z nejlepších hereček své generace.

Odpor (2008)

Partizánský epos o Bělorusech natočený Američany. To znamená, že kladné komunistické postavy musí vypadat dost záporně, protože jsou komunistické. Jinak ovšem dobře natočený válečný film a zdálo se mi, že Liev Schreiber přehrával Craiga.

Barbie - Princezna a zpěvačka (2012) odpad!

Jeden z hnusnějších Barbie filmů. Absence pohádkové linie je trestuhodná. Namísto toho je zde plno stupidní popové muziky a vykrucování zadků na pódiu, takže výchovný potenciál nulový. K deformaci či degeneraci holčičích hlaviček ovšem ideální podívaná alá MTV. Název The Princess And The Popstar hovoří za vše. Graficky je to zpracováno hezky a slečínka popstar je opravdu sexy, ale je to ve filmech pro holčičky zapotřebí???

Karanténa (2008)

Jelikož se kamera třepala méně, než ve španělském originálu REC, dávám o jednu hvězdičku víc a říkám, že Amíkům se jednou za čas nějaký remake vydaří. Navíc mi příjde Dexterova ségra sympatičtější a hlavně přitažlivější, než ta španělská cuchta z originálu.