Tajemná huldra (2012)

Tak jsem se toho o této mýtické bytosti zase moc nedozvěděl. Kdyby tam bylo více těch krásných lesních exteriérů a méně toho tlachání dvou magorů v chatě... Kdyby tam bylo více záběrů na ty lesní bytosti a děj někam směřoval... A kdyby kdyby... Kdyby někdo uměl točit film, že pane Sašo.

Holky na výletě (2017)

Alexandra Daddario v prakticky vystřihaných plavkách. Víc si chlap z tohoto filmu asi nezapamatuje. Jo a taky její soulož ze všech možných úhlů. Pan herec William H. Macy se zjevně za kamerou ukájel, když měl potřebu natočit si film s Alexandrou. Jako komedie je to ovšem slabota, nepočítáme-li pár opravdu povedených dialogů. Jako naučné video o tom, co se stane, když kamarádky začnou soupeřit o stejného hasiče, je to ovšem velice poučné a užitečné.

Hráčské doupě (2017)

Will utáhne svým ujetým šarmem kdejakou blbost. A když začne hrát mafiána a sekat prsty, musíte se zaručeně chechtat. Bohužel tohle je film, u kterého se celou dobu bavíte, jenže tomu pořád něco chybí, aby to byla bombastická prča. Anebo se taky celou dobu nudíte, když Willa zrovna nemusíte, ale to je čistě váš problém.

Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta (2017)

Konečně důstojné pokračování. Asi nejlepší nástupce skvělé jedničky. Není to zbytečně dlouhé, má to slušný scénář a několik vynikajících vtipů. Úvod s vykrádáním banky nemá chybu, scéna s gilotinou je skvostná a na zoombie žraloky hned tak nezapomenete. A konečně se dočkáme i skvělého zakončení té nepovedené trojky. Tak má vypadat povedený závěr. Taktéž osudovost Barbosy nabere obrátky a dočká se důstojného konce. Ve všech směrech povedený a konečně umně dopilovaný film.

Suburban Gothic (2014)

Velmi originální a originálně ujetý snímek, který plouživě balancuje na pofiderní hranici mezi duchařským hororem a praštenou nahláškovanou komedií. Myšlenka dobrá, ale zpracování poněkud nezáživné. Nějak jsem nepochopil, proč se musí hlavní hrdina chovat jako buzna. Kat samozřejmě na jedničku.

Veronica Marsová (2014)

Jedna hvězda navíc za Jamese Franca a půvab Kristen Bell. Seriál neznám a ani mě nezajímá, ale film není špatná kriminálka. Stojí ovšem pouze na herectví Kristen Bell a koho nebaví se dívat na její obličej, asi ho nebude bavit ani takový film. Celé to působí jako taková delší epizoda nějakého seriálu a je mi jasné, že ten "její" seriál bude asi to samé co film.

Ladíme! (2012)

Teen sračka pro milovníky acapela. Moderní prvky včetně hip-hopu a elektronických sračkozvuků tento film jen podrážejí ještě do hlubšího dna. Odpornější to být nemohlo. Nicméně Anna Kendrick je v tomto filmu obzvláště rozkošná.

Shazam! (2019)

Zábavná rodinná oddechovka. Docela dost velká změna v porovnání s ostatními temnými filmy z DC univerza.

Nebezpečný náklad (2016)

Claire Forlani je ozdobou každého filmu. I když je stará a i když je to jen tupé akční béčko. Kde nic není, ani Bruce Willis nebere.

Avengers: Infinity War (2018)

Velkolepé vyvrcholení všech těch mistrně propletených filmů. Tolik hlavních postav v jednom filmu snad dějiny filmového průmyslu ještě nezažily. Humor tu skvěle šlape, Thor vládne, Gamora a Thanos potěší svojí hloubkou. Osobně mám nejradši z celé série jednoznačně filmy s Thorem a Strážce galaxie, kvůli jejich epičnosti a fantasy pojetí. No a když se Thor setká se Strážci, je to prostě síla - a nečekaně zábavná síla. Mrzí mě těžce nevyužitý Vision, jehož moc a potenciál celá ta sága tak nějak nevyužila a doslova zabila. Stejně tak Dr. Strange jako nejmocnější z mocných nedostal dost prostoru. Jinak je to ale nezapomenutelná jízda, kterou projedete s nadšením a nemůžeto to nemilovat a nedát si to znova. A na závěr dostane divák pořádně přes držku a zůstane zírat s otevřenou hubou, že jeho milovaní hrdinové končí takto. A hlavou se hned začnou motat myšlenky, jak to scénáristicky vymyslet, aby se to celé nějak resetovalo. A pak už jen dlouhé čekání na jeden z nejočekávanějších filmů všech dob. No jo, musím uznat, že celá tahle marvelácká kokotina je fakt povedená a asi se jedná o nejlepší blockbuster všech dob.