A tak jsem si vzal řeznici (1993)

Slabý Mike Myers ve slabé, ale milé komedii. Mladičká Nancy Travis je ovšem velmi milá. Do Austina Powerse to má tak daleko, že se za Mikea musím až stydět. Přesto je to místy velmi zábavné a zbytečně shazovat si to nezaslouží.

Homo Erectus (2007)

Hnát to do odpadu je zbytečné, jelikož některé frky prostě stojí za zasmátí. Ali Larter je mňamózní a uvíznout u bandy pravěkých Amazonek jako oplodňovač... to je prostě zábava. Místy jsem se bavil i na tři hvězdičky, ale celkově je to nedotažené a konec stojí vyloženě za hovno. Francouzi se svým Rrrrrrrrrrrrrrrrrrrr jednoznačně vedou.

Lichožrouti (2016)

A co jste čekali? Že ubohý český film dosáhne hollywoodských kvalit? To bych jako patriot sice uvítal, ale jako racionálně smýšlející realista musím konstatovat, že Češi jsou ve filmovém průmyslu naprostí sráči, kteří poserou, co se posrat dá. Jen většina lidí si to jaksi odmítá připustit a stále chodí do kina na české srance hrazené zčásti z peněz daňových poplatníků. Mně se teda nikdo neptal, jestli chci, aby šly mé peníze na podporu české kinematografie. No fuj. A to jsou zrovna Lichožrouti jedním z těch lepších českých výtvorů.

Resident Evil: Afterlife (2010)

Stále skvělá zábava. Stále skvělá Milla. Jen ten Matrixovsky přemrštěný úvod byl trochu přes čáru. Kdyby byl celý film jako úžasný souboj s obřím sekerníkem, tak jdu s hodnocenám i výš. Na rozdíl od předchozího dílu však tento končí jaksi divně, nezakončeně a vyloženě si říká o pokračování, které nám ukáže, jak se dá z tak velkých sraček dostat. Jo a Ali Larter je tak k nakousnutí, že si zaslouží vlastní filmy akčního ražení.

Resident Evil: Zánik (2007)

Snad je to tou výměnou režiséra. Nejlepší Resident Evil. Tentokrát švihlý westernem, Šíleným Maxem a Hičkokovým ptákem. Ali Larter to celé dozdobí šťabajznovským kouzlem. Kdyby bylo každé béčko tak skvělé, jako tohle, tak jsem béčkosexuál. Jinak je to samozřejmě jen bezduchá zoombie střílečka, ale ve svém úzkém žánru patří k tomu nejlepšímu. Za ten úchvatný závěr si zaslouží i takové scénáristické hovado jako Anderson sakra velké pokývání hlavou.

Resident Evil: Apokalypsa (2004)

Ačkoliv je Sienna Guillory snad ještě větší kočka než Milla, dvojka Resident Evila za jedničkou poněkud zaostavá. Scény v kostele jsou asi to nejlepší, co může film nabídnout. Jinak je to jen taková bezduchá akční sranda plná rozprsklých a jinak naporcovaných zombíků. Přijde mi to trochu jak masakrózní vyvražďovačka bez pořádného příběhu, ale přesto to patří v takové béčkové kategorii k těm lepším filmům. Akce je akční, Milla je Milla a zombíci jsou správně šťavnatí.

Resident Evil (2002)

Proč ne? Vždyť je to jen zábavná zoombie taškařice podle nějaké blbé hry. Milla za to stojí.

Mechanik zabiják: Vzkříšení (2016)

Asi mě to bavilo ještě víc jak jednička. A nejen díky postavičce Džesiky Albína. Je to sice taková bezduchá akční srágora, ale má to neskutečnou jiskru a je to dobře natočené (žádný debilní hip-hop a žádné roztřepané záběry z ruky). V rámci žánru to dnes asi moc konkurence nenajde. Místy to dokonce zdatně napodobuje i sérii Mission Impossible. Je tam thajská příroda, sex na pláži s Džesikou, Džesičiny kozy při potápění a spoustu jiné akce. Nejlepší je však očekávaně Tommy Lee Jones.

Poslední bohatýr (2017)

Perfektní faktasy orgie pro milovníky slovanské mytologie. Jen to zapojení amerických vypatlanců z Disney mafie tomu celému sebralo pravého ruského ducha a namísto dokonalé slovanské fantasy tady máme jakýsi hybrid mezi americkou rodinnou zábavou a skvělou ruskou fantasy. Moskevský hollywood má ten potenciál plodit velkofilmy, ale opět se to nepovedlo stoprocentně. Přesto je tento film v porovnání s americkou konkurencí asi tak na pět hvězdiček a já ubral jednu jen za to zprznění původní slovanské tradice. Jestli v tom nemají prsty ti satanisti od Disneyho, že je tu Kostěj kladná postava a Dobryňa Nikitič záporák? Nějak to celé asi prvoplánově slouží k pošpinění našich starých slovanských tradic. Chtělo by to odvetu: navrhuji, aby Rusové natočili bez americké spolupráce snímek, kde Santa Claus vraždí děti a pomáhá mu při tom Mickey Mouse. Jo a nelze nezmínit tu bojovou děvušku Vasilisu. Mila Sivackaja je krásný kus mladého masa a jistě má před sebou hereckou budoucnost. Jen doufám, že se nenechá zlákat Holým údem a zůstane věrná ruské produkci, nejlépe pak fantasy či historickým snímkům. Dívá se na ni totiž moc hezky.

MEG: Monstrum z hlubin (2018)

Plné uspokojení, vzhledem k žánru a námětu. Lepší film z toho vzniknout nemohl, leda by se kompletně všechno překopalo a přeobsadilo včetně režie. Rozhodně jeden z nejlepších Stathamových filmů, vzhledem k tomu, v jakých akčních sračkách hraje. Hvězdička navíc za excelentní finálové doražení žraloka. To byla vskutku žánrová lahůdka. Kam se hrabou Chuck Norris se Supermanem. Statham je bůh, sic je to nesympatický plešatec.