Krvavě rudé nebe (2021)

Tak upírka v letadle unesené teroristy.. No - to tu ještě nebylo. Jako je to sice kravina, ale.... co se týče masek, nebylo to špatné (na němce). Akorát to dítko... lezlo docela na nervy. Psychopat byl výtečnej ;-) a jeho pozdějí přeměna taktéž. Akce slušná, ikdyž,..... zase tam museli být čmoudíci a aláh... No - dnešní doba... Co naděláme..... lepší už to nebude. Takže za čmoudíky "-" za masky "+" za příběh ":" suma sumárum za tři

Gaia (2021)

Houba sem, houba tam, houba kam se podívám...:-) No... snímek byl silně halucinogenní, asi tak jako ty houbičky. Celkem jsem nechápal, co tím chtěl jako básník říct, ale je fakt, že přítomnost v daném lese může být pro jedince neznalého věcí poněkud nebezpečná :-) Máma megahouba, táta její obdivovatel. Synáček se né a né rozhodnout, jakou houbu si zamilovat a do toho ta -strážkyně lesa-... (ta bude taky houba... chce to jen čas ;-)

Cenzorka (2021)

Každému na téhle točně řikám: Nekoukej na horory, nekoukej na horory, nebo se z toho zblázníš... ale je to marné... je to marné.... je...to....marné.... No - sice zajímavý nápad, kterak se z recenzistky hororů stane blázen (nerozeznájíc realitu od fikce), nicméně podání není úplně "ořechové". Spíše by se dalo říct, že "ořech" je nedozrálý. Bohužel napětí není zrovna kulervoucí a po polovině filmu jsem musel občas film FF ->> abych se neunudil. Bohužel - ani konec se tomu nevyhnul a... být cenzorem, tak asi bych sáhl k prostřihům, že by to nakonec byl krátkometrák. (včera jsem si dal A quiet place No2 a to bylo "iné kafe" ;-)

Tiché místo: Část II (2020)

Jak díl první tak díl druhý je skvělý o tom žádná ;-) Nicméně.... když se trochu zamyslím tak pár "věcí" mě tam "nehraje": 1) emzáci jsou extrémě citlivý na zvuk... Jak to, že jim nevadí cvrkot cikád, štěberání ptactva... ale - jakmile se ozve sebeslabší zvuk (vytvořený člověkem) tak ihned útok? 2) co na to národní garda?? Zmizela?? nebo se jednalo "jen o lokální záležitost" nicotného významu.... Pomalu 1,5roku od "napadení" (si řikám - kolik jich asi tak mohlo dohromady být, když -havarovala- jen jedna kosmická lod?)

Rozhněvaný muž (2021)

Po dlouhé době opět film k pokoukání... A jak by ne, když tu máme našeho starého dobrého "kurýra" Stathama, který je v podstatě jistota úspěchu. V tomto snímku nám opět "kurýr" ukazuje svůj zlý kukuč s tvrdostí protřelého chlapáka, který si jde pro pomstu. Jako.... zápletka sice jednoduchá, ale "padoucha" Bulletse bych fakt nečekal. No - co se zdálo býti jasné, nemusí být zcela jasné ;-) A možná proto jsem šel s hodnocením trochu výše, než běžně činím (jsa více kritický k dnešní US kinematografii)

First Signal (2020)

Tak ukecanej film už jsem dlouho neviděl a hluboce se klaním titulkáři, kterýmu muselo dát docela práci nejen překlad, ale hlavně ty tytulky napsat. V podstatě konverzační drama s nádechem sci-fi, zaobírající se věčnou otázkou: Co nemůžeme pochopit a máme obavu z neznáma tak budeme řešit vojenskou silou? Jako nakecalo se tam toho dost a fandovi scifi spíše toto bude hodně vadit, nebot 50% děje se odehrávalo v nějaký podzemní místnosti a zbytek bud na louce nebo v kacelářích. Akce 0,00; Napětí: 0,00; efekty.... JEDEN slovy jeden...a to ještě až na konci filmu. Jako chtěl bych vidět rozpočet ;-) ale asi nebyl příliš vysoký, protože když štáb nedokáže odstínit nárazový vítr do mikrofonu, nebo dovolí změnu barvy zvuku... tak to je pak celkem těžký chtít něco víc.....

Tom Clancy: Bez výčitek (2021)

Tak asi takhle... doufám, že jeho další film bude pouze s bilými herci, (aby to jako bylo genderově vyrovnané) protože tolik černoty jsem už dlooouho v žádném US filmu neviděl. Navíc jsem si všiml, že (možná) sledujeme další "rozřazení" černých na černé a "černější". (samozřejmě, že ti černější budou na nějakých vysokých pozicích.. jako třeba ta velitelka té černé bandy :-)) joooo hezky to tam za tou velkou louží dělají.... Tak to jsme probrali černé a jdeme na rozborku filmu. Začátek v Sýrii dobrý. Jenže.... jakmile jsme se dostali do Ruska... ouha... nějak to tempo pozvolna upadalo, kromě černých protagonistů najednou tma a věru div-se, pak je to celkem průser, bo černá se v čené celkem blbě hledá/sleduje (jooo tohle soudruzi ve štábu moc nepodchytili ;-)). Navíc zde rejža tak nějak znejistěl, jak to ukončit... a tak to udělal tím nejhorším způsobem - nechal to jít a ono se to nějak zakončí.... (v tomhle případě žádné vyvrcholení, ba naopak - pár minut brnkání na strunku emocí o patrotismu a obětech). Výsledek vlažný a nevýrazný směřujíc směle k brzkému zapomnění.

Nikdo (2021)

Takový dospělácký Sám doma (ve více domech) :-D Jako skvělá konkurence Johna Wicka.... a i zde očekávám další díly. Málokdy se stane, že když dva dělají totéž - JE TO totéž. I v tomto snímku jde o "unaveného výkendového bojovníka", který hrdinně jako Ivan Ivanovič jde bez mrknutí oka a vystřílí vše co mu přijde do cesty. Narozdíl však od Ivana Ivanoviče je však tento "John Wick copy" kupodivu zranitelný ;-) Nicméně - jedno "mínus" bych viděl... Závěrečná pasáž je poněkud -přehnaná- , především díky tomu důchodci, jemuž se až záááázračně všechny kulky ze sapíků obloukem vyhejbají.... ÁÁÁÁÁle co.... zde přece nejde o nějaké reálnosti ;-) Cílem tohoto díla je pobavit a.... to tvůrce splnil vrchovatě.

Mortal Kombat (2021)

Tak hezky za tepla.... Zápory (ty bohužel silně převažují): 1.. Znak draka - nejenom, že "nevýrazný", ale přímo hnus velebnosti. Navíc nechápu, že bojovníci MUSELI být "označkováni" (důvod?? - předloha z pomalu třicet let starého "mástra" toto nevyžadovala). Navíc ten drak byl v tomto díle poněkud "zástupný", protože být tam třeba... krtek...., tak to vyšlo nastejno. 2) Postavy: JAX - Čeronoch (sorry, pokud to někomu vyzní jako třeba: Solomon Haide - Júde.. geboren zweile juni 1942 in Salzburg :-)... no - MUSEL tam bejt... dnešní zparchantělá (čti - hyperkorektní) doba si to vyžaduje. Já si myslel, že bude "koza nažraná a vlk bude celej" ;-) alepson to na začátku tak vypadalo... bohužel - černoch se "zázračně uzdravil" a taxme ho museli vytrpět až do konce... KANO - průser sám o sobě... Absolutně otravný; ftípky možná zaujme amíky, ale bohužel - já jsem "náročnější"; SONYA - hezký a šukatodózní, ale dál nic; Sub-ZERO: méně kecat, víc konat... Jinak "digitriky" střední průměr (na současnou dobu); SCORPION: Mohlo to bejt lepší, ale alespon něco. Jediná postava alespon trochu věrna předloze byl Liu Kang. 3..... hudba: Sorry, ale TO se nepovedlo. Místy jsem měl pocit, že slyším AYčko ze ZX Spectra :-D Takhle "odfláknutou" hudbu - to už dloooouho jsem nezažil. To je na hony vzdálený původímu (dalo by se říct DOKONALÉMU) podkresu, který se v paměti zaryl hoooodně hluboko i po těch letech. Takže... co na závěr??? DOUFÁM, že pokračování tohoto "hatlámaPatláma" NEBUDE.... Dyt v podstatě ani na finální souboj nedošlo :-O ....ale chápu, že "tvůrce" chce pokračování... No chtít může ;-) Ale tedy - ruku na dračí srdce ...... raději nebrat. 4) VISUÁL/EFEKTY: No.... být v roce 1995 tak asi jako joooo. ale dnes??? Velký špatný.... I takovej Avatár by tohle smetl ze stolu svýma modrýma ušima.... No... a ted klady ;-) 1... už jsem zmínil Sonyu... a.... ty asi dvě vteřiny po poslední klapce (před titulkama) ....a taky, že TO nebylo delší (ikdyž mohlo, protože chyběl sex, delší rozjímání nad obrázky z mobilu...apod)... naštěstí. Takže - danke , ale jdu si pustit MORTÁÁÁÁL KOMBÁÁÁÁÁÁÁT !!!!!!

The Virtuoso (2021)

No nebyl čas se ptát... kdo je kdo... Rozkaz zněl jasně: nikdo nesmí projet. Měl kabelu? Měl... :-) tak nějak by se dalo v kostce shrnout tenhle film. Jako krimi to špatný nebylo... Řízek-pořízek zabíječ-profesionál dělal vždy vše podle plánu a "poslední" jeho job měl tak trochu "zádrhel". Nicméně - bylo tam pár "nejasností" (ta do očí bijící byla v tom závěru - zbraň vs kulka). PS: ten "fígl" s kódovým značením - White River.... to nebylo špatné ;-)