Noví mutanti (2020)

Svým způsobem docela koukatelný filmek, nicméně je vidět, že míří na publikum né zrovna plnoleté. Holčina co má poněkud nebezpečné vlastnosti je pro tamní osazenstvo poměrně problém. Nicméně... IIIyana nejdřív dělala silnou tvrdačku (co nemá ráda lidi), ale na závěr by se snad skamarádila i s tou "doktorkou". Nejsympatičtější z celého osazenstva byla ta dobračka Rahne. Kdyby všichni měli podobnou kamarádskou povahu, to by se hned na světě žilo líp. Co se týče závěru - alespon na konci byla nějaká akce. bez ní, by to bylo moc komorní, plné dialogů, které by cílová skupina rozhodně uspala. Takže závěr alespon vydal na konečné 3*. Jak už to, ale v poslední době bývá... ani na tento snímek bych se neobtěžoval jít do kina. Bohužel dnešní vstupné (na naše poměry) je poněkud vysoké a za to bych uvítal tedy trochu více přidat na akci a efektů, kterých bylo bohužel žalostně málo...

Skyfire (2019)

Když jsou prachy, tak jde vše ;-) a Čína - ta prachy má, takže na tricích se nešetřilo a výsledek to ukázal. Co jsem očekával, to se dostavilo, takže jsem nadmíru spokojen. Hluchých míst bylo minimum, dokonce se létající kameny "strefovali" i do lidí, takže si "na své" přišel i ten ředitel zábavního střediska.

Hlasy (2020)

Tak tu máme po delší době celkem slušný duchařský horůrek - tentokrát z evropské provenience. A musím uznat, že je to na výsledku znát. Zatímco ve valné většině americké produkce je na konec přecejen nějaký ten happyend, evropani na to jdou jinak (dokonce tu dojde i na dětátko, což by amíci v současné době neakceptovali) a proto jeden bodík navíc ;-) Nicméně je fakt, že film měl určité "neduhy" ve formě iracionálního jednání propagonistů a sem tam pokulhávala logika. (já teda nevím, ale v domě, se kterým není tak úplně všechno v pořádku, tak bych asi nebydlel - o to více, pokud bych tam přišel o syna a manželku.. Naštěstí tyto neduhy vyrovnává celkem strašidelná čarodějnice a taktéž zakomponování až Holmesovského vyšetřování "duchového-analytika". Takže nakonec taková lepší trojka.

Pojď si hrát (2020)

Mít autentické dítě je asi pořádný záhul na psychiku a ani se pak nedivím, že to mnozí nezvládnou, obzvláště - pokud autentické dítě má k tomu "svýmu světu" ještě imaginárního kamaráda. K tomu, aby mu "někdo" rozuměl je zapotřebí soc.pracovnice - nejlépe černoška. Abych pravdu řekl - mě osobně docela dost vadí rozmazlení spratci, řvoucí děti a nejvíc autistické děti, protože ... protože s nima se ještě hůře komunikuje než s batoletem. Ani se nedivím, že autentické děti nejsou zrovna neoblíbenější v běžných třídách, ale když už tedy nejsou "speciální" třídy plné autentických dětí... Co se dá dělat. Holt dětma nezatopíš a tudíž se to musí překousnout. Jen teda přátelé celkem nechápu, PROČ ZROVNA ZDE muselo být jedno takové??? Copak si "Larry" nemůže najít dítě jakékoliv? Třeba hendicapované... nebo astmatické. No nic.... Každopádně ošklivák Larry byl opravu slušně ošklivý a sem tam dokonce i atmosfera zafungovala. Takže jako joooo - nebylo to nakonec špatný. Závěr trochu "zvednul grády" proto nakonec hodnocení slušný průměr.

The Dark and the Wicked (2020)

Sledovat to na podobně odlehlém místě, při mihotajícím se plamínku kostelní svíce a šumění listů, tajemných zvuků linoucích se z nedalekého lesa - asi by mě to vtáhlo více do děje. No - v prostředí činžovního domu téměř v centru velkoměsta za svitu pouliční lampy (která mě už asi tak 30let neskutečně sr**e) se nějak né a né dostavit ta správná "atmosfera". Horror tentokrát nebyl o příšerách, či gore (ok... nějaké by se našlo, ale bylo toho tuze máááálo), ale spíše o jistém "tajemnu", ve smyslu -něco tam je, ale nevíme kde a proč-. Nicméně - jedno pozitivum ten film na mou maličkost mělo ;-) Vyjímečně jsem u toho nic "neuzobával". Né snad kvuli tomu napětí, ale spíše že by i těch buráků za 10kč bylo pro tenhle horror škoda.

Greenland: Poslední úkryt (2020)

No... dalo by se říci, že konečně tu máme celkem hezké katastrofické scifíčko na sobotní televizní podvečer (bohužel televizní, protože breberka korunová nám poněkud ty kina znemožnila navštěvovat, ale.... protože torrenti nikdy nespí, tak bylo pokoukání). Co se týče filmu - kupodivu dítko z rodinky nebylo otravné, avšak opět tu musel být "zdravotní problém" (si tak řikám, že ti filmaři MUSEJÍ vždycky "něco" do toho filmu -naroubovat-. Když už dítě není na vozejku, nebo nemá dejchadlo, tak alespon musí inzulínit... To mají amici nějakou "normu", kterou musejí vždy splnit??) OK - tuto "neřest" tedy filmu odpouštím. (alespon to dítko neprudilo :-)) . Scenarista celkem dobře podchytil i psychologické kladné/záporné jednání + povahy všech postav ("jájistickou dvojku", slepě poslušnou vojandu, nebo čisté rabování smečkou zloduchů). Nicméně samozřejmě jsou tam "určité" nelogičnosti (viz. ...přece neodletíme bez inzulínu?! Jdu se vrátit do auta - zůstante zde a čekejte), nebo (náramek je na jméno, a řidičák má fotku.... no vysvětlete to americkýmu buranovi :-)) . Kapitolou samo o sobě je samozřejmě dopad úlomků komety. (jak to ti kulišáci hlavní protagonisti dělají, že VŽDY VĚDÍ kam běhnout/uhnout, aby je NIC nezasáhlo :-D ). Tyto "aspekty" nicméně snižují můj -rating- , ale.... protože je doba zlá a nic moc se hodnotného netočí, tak jsem shovívavý ;-) dal bych průměr, ale jedna * k dobru je za absenci zbytečných "minorit a ras" (takže konečně klasická normální -bílá- rodinka :-)). PS: ten dovětek u slovenskýho překladu byl poněkud zcestný. Ale chápu, že distributor potřeboval našich bratov navnadit. Poslední minuta totiž ukazuje, že těch "posledních úkrytů" bylo poněkud vícero ;-)

Boratův navázaný telefilm (2020)

Cohen v tomto narychlo spíchnutém "tajném" pokukání do Americkoj kultůry 2 sice udržel jakouž takouž latku, ale na první film to zkrátka nestačilo. Mnohdy tam byly zbytečné vaty (především vztah dcera/otec, byla doslova ubíjející nuda). Taktéž nebyly ani moc přesvědčivé reakce amíků, kteří "jakože nevěděli". Nakonec samozřejmě nesměla chybět černoška, která vše "uvedla na správnou míru". Za těch dvacet let od prvního filmu se mnoho taky změnilo. Posunulo se myšlení západního světa směrem k hyperkorektnosti, což bohužel bylo znát i v některých scénách, které nakonec vytanuly poněkud sterilně. Co se týče Cohenovy "kazaštiny" - docela by mě zajímalo JAK dlouho to musel cvičit, nebo zda se jednalo o dabing. Česko/polské "Jak se maš" jednak postrádalo smysl a druhak se to zbytečně několikrát opakovalo. Celkově teda průměr. PS: Trump stejně vyhraje !!! Těch buranů má USA totiž moc, moc, moc....

LX 2048 (2020)

No... takový psychologický drama s prvky sci-fi, které se mohlo odehrávat i bez nich... (ostatně, ty prvky tam byly beztak jen, aby divák nezapomněl, že se dívá na sci-fi). Jinak spoooooousta keců o ničem, až jsem se sám divil, že jsem to dokoukal do konce. Bohužel ani "vyůzlení" mě nijak neoslovilo, takže nebýt současné situace a "hladu" po lepších filmech, šel bych ještě níže.

2067 (2020)

Začnu tím nejpodstatnějším, neb na TO se pak budu MUSET pomalu celý dvě hodiny dívat. A to, co okmažitě je -1* je hlavní - silně nesympatický "hrdina" filmu. (tak nějak vzpomínám, kdy jsem podobně tak nesympatického hoňocasa viděl naposled.... už je to celkem pořádná doba... napadá mě jedině synátor Weslyho Snipesa v podobně laděném snímku. Nicméně - pominu-li celkem zajímavý začátek, tak se začínám obávat o další část filmu "o hledání". Proto zatím slabá 3* a možná ještě hodnocení nakonec zvednu - což záleží na tom, zda film nebude o "jedné cestě tam a zase zpátky), či zda další dějství mě vtáhne jako onen stroj času do milého překvapení.. (Přecejen mám před sebou pomalu 75%, takže .... I comming back !! ;-)) ...tak jsem za půlkou přátelé !!! A je to ještě hroší než jsem čekal :-D Dětinské (až jednoduché) jednání, přímo ukázkově stupidní dialogy, přímo olbří trhliny v logice... Části filmu jsou místy úsměvné, aniž by to však autor filmu zamýšlel. jeden by si řekl, že film je produkcí USA... No - je vidět, že Australani tu Ameriku přecejen slušně dohání. Takže šup a -1*. Takže (zatím) hodnocení 2* a.... možná začnu pokukovat po "FF" (at tolik netrpím).... Tak dokoukáno (s podporou FF). A protože se "zaokrouhluje" nahoru, tak konečné hodnocení tudíž neměnné. (1,89*)

Baaghi 3 (2020)

Tak po Baahubaali tu máme dalšího nezničitelnýho gerojce z Indie. Proti němu je sovětský Ivan maličkou loutkou, protože tento dokáže nejenom přeprat jakéhokoliv protivníka, ale dokonce zatočí s tankem, jako s helikoptérou. Jako parodie na akční filmy to funguje dokonale. V podstatě (krom nezbytných hudebních vystoupení) jsem neměl moc potřebu děj přetáčet a v podstatě jsem se bavil až do konce (a to i včetně pasáží, které zřejmě režisér nezamýšlel jako komedii, ale jako komedie to vyznělo). Rušivým elementem snímku bylo až přehnaně velké množství zpomalovaček (-1*) a zbytečným roubováním angličtiny do dialogů v místech, kde to nemělo žádný význam (-1*). Díky těmto "nešvarům" jsem z celkem nadpůměrného hodnocení musel dát horší průměr. Bohužel - to je "trend" dnešní indické kinematografie v akčních filmech.