Death Factory (2002)

Strašná stupidita. Prvá polovica filmu úplne o ničom - teenageri sa zliezli v chate a trepú chujoviny, potom nasleduje scenár teenageri trtkajú a vzápätí to niekoho rozsiape. Film som kukol na YouTube, tam je kopa podobných sračiek, stačilo to popreskakovať a pozrieť si len mordy - matroš tak na 20 minut. Oceňujem masku tej ženskej vrátane kovových pazúrov - na nízkorozpočťák impozantné aj desivé, plus celkom slušné gore, aj keď trikovo chudobné, no krvička tiekla jedna radosť. Za to 1 hviezda, ale inak by som dal odpad.

Violka, malá čarodějnice (2010)

Naši severskyý bratia ak niečo vyprodukujú, väčšinou to stojí za to. Táto rozprávka je priamočiaro určená tak cca. 6-10 ročným deťom a tak ju aj treba chápať. Nejaké skryté fórky pre dospelých tu nehľadajte. Aj triky sú na úrovni TV produkcie, rozhodne sa nejedná o nejakú mainstreamovú mega záležitosť. Z druhej strany dej je priamočiary a banálne jednoduchý, hlavná predstaviteľka je roztomilé dievča a hlavne nie je barbieovsky otravná, rovnako ako zvyšok hercov, ktorí odohrali jednoduchú rozprávku v jednoduchých úlohách bez nutnosti nejakého predvádzania sa. Na mňa to spravilo veľmi milý dojem, trochu to pripomína klasické rozprávky bývalého socialistického bloku čo vôbec nie je na škodu.

Buranský masakr (2011)

hixploitation v tomto podaní nie je moja šálka kávy. Naj scény nájdete zostrihané na Youtube - to v rámci tohto filmu úplne stačí pozrieť. Ušetríte 90 min života.

Děti (2008)

Rozporuplný film už podľa hodnotení. Mne to seklo, mám rád minimalistické horory postavené na atmosfére a aj nejaké gore sa ukáže. Rozhodne som aspoň nezaspal ako pri podobných nevydarených počinoch. Toto bolo režijne zmáknuté dobre.

30 dní dlouhá noc (2007)

Velké plus za zimnú scenériu dodávajúcu filmu od počiatku potrebnú ponurú atmosféru, velké plus za masky (a vlastnú reč) príšer (nikto tu chvalabohu neškatulkoval či sa jedné o upírov alebo Zombie - proste príšery) a všetko doplnené zopár poctivými gore scénami - to vyvážilo miestami otrávné až stupídne dialógy, najmä čo sa bývalého vzťahu hlavných protagonistov týkalo. Záverom: Pozerateľný akčný horor okorenený trochou gore, u mňa spokojnosť

Americká kletba (2005)

Sú filmy ktoré vás priklincujú na stoličku od prvej do poslednej minúty, bez ohľadu na nočnú hodinu ich pozriete na šupu do konca. Tento k nim žiaľ nepatrí, priznám sa zaspal som a musel dopozerať na 2 razy. Z druhej strany všal ide o veľmi slušnú dobovú ducharinu s totálne depresívnou atmosférou a nasratým duchom a to ja rád. Herci z toho napriek badateľne nízkemu rozpočtu vytrieskali atmosfericky mrazivý matroš s pár vydarenými lakačkami, záverečná pointa (aj keď trocha za vlasy pritiahnutá) celkom prekvapila. V dnešnej dobe rôznych rádoby stupídnych hororov tento vyčnieva nad Priemer

Bite (2015)

Ako to to už niekto prirovnal k Muche alebo Slimákovi, mňa do séria napadá aj Sliz z rokov 80 tych. Film jednoducho použil overené postupy pomalej premeny hlavnej postavy na ohavné monštrum. U mňa teno štýl vždy zaberal preto dávam plný počet. Navyše všetko v súdobom trikovom šate a atmosfére - jednoducho fajný horor bez nejakých vysokých ambícii čo sa na nič nehrá.

Noc mrtvol (2004) odpad!

Odpad nedávam často, ale tu sa nedá inak. Odhliadnuc od úplne tupého scenáru, toporných hercov, masiek z čias 50 tych rokov a dementných Teens hlášiek film napriniesol nič, ale absolútne nič. Nechápem ako na toto a jemu podobné získavajú producenti peniaze. Ja som to videl na Youtube s odseknutým koncom a myslíte si že budem zháňať full verziu aby som videl ako to dopadne? Prt budem...

Nightlight (2015) odpad!

Tak toto bolo ozaj zle. Doby roztrepaných FF kamier a Blair Witch Projectov sú ta tam a tuhľa v r. 2015 natočí niekto takéto čosi. Samozrejme USA, lebo čo ohúrilo v r. 2000 istotne ohúri aj za 15 rokov. A istotne za tých 15 rokov nikoho nenapadne použiť FF kameru a vykradnúť legendu Blair Witch (v živote som ten film nevidel lebo nebol dôvod a toto je sračka na ten spôsob). No chujovina jedným slovom.

Zhasni a zemřeš (2016)

Horor mi silne pripomenul Mámu (http://www.csfd.cz/film/307086-mama) no tento je ovela komornejší - všetko sa odohrá v jednom dome - čo ale neuberá na kvalite. Po čase konečne horor podľa môjho gusta s jednoduchým dejom, celkom originálnym a prostým nápadom čo sa fungovania bubáka týka, klasické lakačky dobre načasované a nemíňajú sa účinkom, jednoducho film spĺňa všetko čo ducharsky horor má mať. A nemusí byť nutne od šikmookých priateľov.