Puls (2006)

Teda japonský originál som nevidel, ale z môjho pohladu (aj keď Remake) je toto jeden z najlepších súčasných hororov. Mne osobne ten technologicko - duchársky štýl z Japonska veľmi vyhovuje (treba chlapcom šikmookým uznať že prišli s niečim novým) americká remaky sú prispôsobené skôr vkusu našinca - a to som teda niekolko desiatok japonských hororov videl - po čase prídu dosť na jedno brdo, najmä tí duchovia sú v originále stále dlhovlasé bledule s vypleštenými očami.

Zmeškaný hovor (2008)

Teda ja som japonský originál nevidel (má skoro 2 hodiny) ale toto som si po čase znovu pustil a konečne nejaký poriadny horor kde straší, málo sa kecá, dej sa dynamicky posúva dopredu. Vôbec mi nevadí že die o Remake (japončíkom ale treba uznať že majú originálne nápady, najmä ak straší prostredníctvom moderných technológii),takto by mal vyzerať moderný súčasný horor - teda z oblasti duchariny samozrejme.

El cojonudo (2005)

Alvarez toho veľa nenatočil, ale toto je absolútny priemer s jedinou výhodou 22 min stopáže a celkom milým akustickým záverom. Podobných vecí sa na YouTube povalujú stovky od rôznych amatérov, resp. nízkorozpočtových súkromných filmárskych spoločností, takže za 2 zo súcitu a že Alvarezovi fandím do budúcna.

Redd Inc. (2012)

Ale ano - Austrálčania vedia natočiť celkom kvalitné horrorové snímky, tu zabŕdli aj do thrilleru a je z toho celkom pekná podívaná. Vcelku neokukaný námet a prostredie, 6 tica týpkov čo dostali týpka väzniteľa kedysi za mreže teraz musí dokázať jeho nevinu, inak .... čo nasleduje inak si treba pozrieť priamo vo filme. Pár pekných krvavých scénok to vydalo, má to aj určitú gradáciu a napätie na jedno pozretie fajn - keď už viete ako to dopadne neni potrebné sa k filmu vracať - ostatne ako u všetkých thrillerov podobného typu.

Ataque de Pánico! (2009)

Alvarez je skvelý typ. Film síce nemá hlavu ani pätu, ale natesnať do 5 min toľko trikov a akcie a to len tak pre prdel - klobúk dolu. Film oveľa lepľie vynikne ako Video Klip Kapely Snake, ale nárez to bol pekný.

Lesní duch (2013)

Nemôžem inak. Po dlhom čase konečne plnotučný horor ako sa patrí. Režia mladého Alvareza priviala súčasný hororový vietor, scenarista Rami ortodoxne vychádzal (miestami kopíroval) pôvodný Evil Dead z r. 80 tych čo ale vôbec neni na škodu. Nebudem tu analyzovať paralely s pôvodným filmom - len toľko že ide o dôstojného nástupcu filmu pôvodného. Tvorcovia urobili dobre že nijakým spôsobom sa neodvolávali na pôvodný film - Evil Dead z r. 2013 je samostatným vydareným hororom, samozrejme s priblblým správaním sa hlavných postáv ale tak to už v hororoch chodí. Amosféra OK, užijeme si pár amputácii končatín a iných chuťoviek pomerne detailne podaných. Konečne žiadna roztrasená FF Kamera, ale pekné Full HD zábery, bodaj by bolo viac takýchto filmov.

Noc oživlých protinožců (2014)

Úvodom musím priznať že nie som fanda Zombie filmov - sú totiž na jedno brdo. Austrálčanom sa podarilo skĺbiť trochu ľudskej drámy, trocha humoru a veľa akcie namiešaných do vydareného coctailu. Netradične sú v závere zombíci vykreslení takmer ako "tí dobrí" ale nechcem tu veľa prezrádzať. Treba uznať že film obsahuje v rámci subžánru veľa netradičných prvkov, hlavé postavy sú fasa týpci čo okrem neustáleho fuc..kovania vypustia občas aj skvelú hlášku, film aj napriek (viditeľne) nízkemu rozpočtu má skvelú dynamiku, málo sa kecá, veľa sa koná. Záverom snáď môžem prezradiť že Auto na Zombie pohon nemalo chybu. Podobných ujetostí tu nájdeme viac. Rozhodne odporúčam pozrieť.

Pod Moskvou (2006)

Spočiatku to vyzeralo na hustú atmosféru, postupom času keď všetci blúdili chodbami ako pomätení to pripomínalo skôr Dungeon Keeper PC hru z 80-tych rokov. Hra aspoň pobavila, toto však vôbec. Výstup Val Kilmera trval cca. 5 minút a v Kontexte filmu bol úplne zbytočný - asi bolo na niečo potrebné prilákať divákov.

Hrůza v lese (2011)

Originálna zápletka, nepredvídateľný dej, dobrí herci, veľa gore - toto sa bohužiaľ ale netýka tohto veľdiela. Úvodná scéna nabudí na príjemný gore zážitok, ale potom sa to behom 5 min zvrtne na tuckovku typu 4 idioti idú niekam do americkej bohom zabudnutej rite, tam stretávájú piateho idiota + šerifa, ktorý idiotom vysvetlí že po okolí vyčína psychopatický vrah a aby nevychádzali z domu. Na to sa 2 idioti sa rozhodnú ísť na rybačku a keď sa nevracajú zvyšné krávky ich idú hľadať, alebo tak nejako podobne. 1 hviezda PRE MŇA že som tú kravinu dopozeral.

Scanner: Policajt (1994)

Ale ano. Pozreté po 10 rokoch ešte stále pobaví, film sa na nič nehrá, triky poplatné dobe - ale potešia aj dnes, dej jednoduchý až naivný, zopár vydarených lakačiek a navierajúcich žíl či hláv - kupodivu vydarené pokračovanie pôvodnej scanner trilógie - čakal som oveľa menej a bol príjemne (aj nostalgicky) prekvapený. Som zvedavý aký idiot natočí nejaký Remake či pokračovanie najlepšie na 3 hodiny s cieľom vytvoriť dramatické dielo ako to býva dnes zvykom a výsledok je len že sa sku...ví pôvpdný film či nápad.