Krvavé žně (2002)

Úplna tuctová kravina, navyše ani poriadny slasher - prakticky žiadna krv, ani nejaké scénky typu odfaklím niekomu kosou hnátu. Celé je to v duchu americké vidlákovo vs. americkí mestskí kreténi. Keby aspoň hudba stála za to (je to o rockovej kapele nie?) ale žiaden rockový mazec sa nekoná, kapelka tam brnká niečo otravné na spôsob Cranberries, na druhú stranu je to tak tupé, že až pozerateľné. Film na jedno pozretie vyplnil nudný večer.- nič viac od tohto dielka nečakajte. PS: Že to natočila Juhoafrická republika tak to sa vôbec vo filme neodrazilo formou iného spracovania, či aspoň nejakým exotickým prvkom: americké vidlákovo ostalo vidlákovom

Star Trek VI: Neobjevená země (1991)

Vizuálne, scenáristickyi režijne konečne dôstojný návrat k Trekkie filmom a Trekkie svetu (pôvodnej posádky) vôbec. Neriešiaa tu nijaké prefilozofické problémy (ktoré sú síce súčasťou pôvodnej TV série), úvod filmu zasadený do Kingonského väzenia nemá chybu, tvorcovia trocha pritlačili na pílu čo sa drsnosti týka a potom sa už všetko odsýpa v rozmedzí klasického star trekovského sveta ktorý máme tak radi. Po trikovej sránke na svoju dobu fim prináša najnovejšie techológie (morfing) tak ýe sa je na čo pozerať. Pre fanúšikov pôvpdnej Kirkovskej posádky zároveň aj definitívna rozlúčka - ale úprimne na Kirkovi je už hodne poznať vek a neohroziteľné pästné súboje už nepôspobia tak presvedčivo.

Star Trek V: Nejzazší hranice (1989)

U mňa za 3 len z povinnosti Star Trek fanúšika. Film je skutočne veľmi rozvláčny, filozofický a miestami akoby strácal dej. Najväčší dojem asi zanechá v záverečnej sekvencii Kirkova prostá otázka: Na čo potrebuje boh vesmírnu loď? Otázka však ktorú si divák (logicky) tak nejak kladie už počas filmu. Ani po trikovej stránke toho film veľa nepredviedol, čo sa koncom 90 tych rokov od scifi filmov tohto rangu očakávalo.

Star Trek III: Pátrání po Spockovi (1984)

S odsupom času asi najslabší diel Star Trek celovečerákov ešte s pôvodnou posádkou. Ako bolo spomenuté Spockov návrat si viac menej vydupali trekkies fandovia a podľa toho aj celý film vyzerá. Ústredná myšlienka oživiť Spockovu esenciu ukrytú v Kostrovom tele by asi vydala na 30 min a zbytok filmu je v podstate vata. Natočením svižnej jednoduchej a najmä vtipnej IV Voyage Home si to autori u mňa zase vyžehlili, ale tento film je ozaj pre skalných trekkistov.

Star Trek IV: Cesta domů (1986)

Jeden z mojich najoblubenejších dielov: prostý dej, trocha ekologického posolstva a spústa vtipných situácií robí pre mňa z tohto filmu čosi výnimočné - namiesto hlbokých filozofických úvah je posádka nútená sa prebojovávať bežným spôspbpm života 20 storočia - autori to poňali s nutnou dávkou humoru (scénka v autobuse Spock vs. Punker nemá chybu) a celkovým odľahčením filmu po ťažkej kláde III - Hladanie Mr. Spocka

Soumrak mrtvých (2004)

U mňa úplne OK. Nie každému sadne english Humor, ja som bol na ňom odchovaný, takže po dlhom čase niečo, čo potešilo, aj keď die o 1000 krát otrepanú Zombie tému - pohľadom typického anglického povalača vrátane neskutočne trefných hlášok ma film neskutočne pobavil.

Mrtvá jáma (1989)

Je to béčko najbéčkovitejšie z konca 80 tych rokov akých sa točilo ako maku. Prvá polovica navodzuje akú - takú atmosféru, po zjavení sa zombíkov to celé padne na bod mrazu - 1000 krát videné, predvídateľné atď... Videl som uncut verziu, takže aspoň trošku viacej krvičky potešilo ale inak najpriemernejší priemer. Pozitívum je fakt že napriek priemernosti film má svoju dynamiku deja, zbytočne sa tu nevykeckáva a autori sa nehrali na nejaké vyššie dielo - čo sa od béčka očakáva tu bolo splnené do bodky.

Porotci (2013) (TV film)

Hm, nepamätám si z toho ani prt.... čo len podčiarkuje ďalšie tu uvedené hodnotenia ako nezáživný celý film je. Ono samotné herecké obsadenie už dáva tušiť istú dávku nezáživnosti, ale myslím aj táto myšlienka tu už Bola povedaná.

Hisss (2010)

No vidieť silný indický vplyv čo sa týka režie aj scenára. Neskutočná zlátaninka na 1 pozretie s pár digitálnymi trikmi a muzikálovými vsuvkami. Niektoré scénky - najmä premeny - potešia. Silne vykradnutí legendárny Cat People čo sa nápadu týka. Na Indiu OK, vlastne som od nich ani nič iné nečakal, v porovnaní s celkovou úrovňou hororov z ďalekého východu silný podpriemer.

Nekonečný víkend (2008)

Prírodno - dokumentaristická stránka: 5 hviezd Dramatická stránka: 2 hviezdy - po odbúraní prírodných krás a akej takej atmosféry manželský pár amerických buranov ide do panenskej prírody robiť trocha bordel po americku a pomedzi to riešia manželskú krízu - tiež po americku - otranvé blbé a otrepané, snáď aspoň ako tak odohraté Hororová stránka: 2 hviezdy za budovanie akej takej atmosféry + asi 2 scénok kde sme sa dočkali akého takého ľaku. Spriemerované 3 hviezdy. Ono budovanie nejakej mystickej či strašidelnej atmosféry je OK, ale keď sa vo filme prakticky ničoho nedočkáme, tak s celou atmosférou nech idú do... hydrometeorologického ústavu.