U řeky (1952)

Solidní western o putování prvních osadníků za vysněným novým domovem, kterému nechybí akce (pořád se v něm něco děje) ani zajímavé postavy. James Stewart i Arthur Kennedy se svých rolí zhostili velmi dobře.

Jak byl dobyt Západ (1962)

Tady na sebe podle mě narazily obří ambice s realitou, výsledkem je nesmírně velkolepě pojatý snímek, který je ale extrémně dlouhý a tím pádem místy příliš zdlouhavý. Má to dobré momenty (útok indiánů na karavanu, bizoni, výkon Debbie Reynolds), ale také nemálo hluchých míst. Škoda, potenciál to mělo velký, obsazení je parádní, ale očekávání to podle mě vůbec nenaplnilo.

Muž, který zastřelil Liberty Valance (1962)

James Stewart jako zelenáč v ostrém protikladu k drsnému tvrďákovi, kterého ztvárnil John Wayne. Filmu by místy prospěl větší drive a více akce, ale s odstupem to hodnotím jako hodně dobrý film s výborně napsaným scénářem.

Winchester '73 (1950)

Jedna z nejlepších westernových rolí Jamese Stewarta, tady mu to sedlo dokonale. V celkově kvalitním westernu jsou skvělé pasáže, např. střelecká soutěž nebo útok indiánů na vojenský tábor. Paradoxně jsou tyto momenty asi lepší než závěrečný souboj ve skalách.

Hastrman (2018)

Hodně zajímavý a nevšední film s velmi dobrým obsazením (Karel Dobrý, Simona Zmrzlá, Jan Kolařík) a výbornou hudbou. Američané mají svého SUPERMANA nebo SPIDERMANA, my zase máme HASTRMANA, kam se na něj hrabe nějaký AQUAMAN. :-)

Creed II (2018)

No ty bláho, už jsem fakt myslel, že ho zase zabije a chudák Rocky bude muset ještě na stará kolena do ringu, aby porazil i Dragova syna...

Pepi (1993) (TV film)

Škoda, že spoustu zajímavých informací zde vůbec nezaznělo a místo toho tam bylo dost zbytečné vaty. Takový dokument polistopadového ražení, dnes by se věřím dalo udělat mnohem lépe a dynamičtěji. Třeba ta hudba, která dokument doprovází, je nezajímavá a hodilo by se k tomu něco jiného. Legendární Pepi by si zasloužil lepší zpracování.

Česko hledá prezidenta (2018) (pořad)

Voříšek a celá Prima tohle absolutně nezvládli. Hraničilo to s diletantstvím... Neustálé přerušování ze strany publika, rádoby vtipný moderátor, zbytečné video vstupy, neschopnost usměrňovat diskuzi, řešení nepodstatných témat, naprosté nezvládnutí časové dotace pořadu, opakované chvástání vysokou sledovaností. Za mě nedůstojné prezidentského klání.

Star Wars: Poslední z Jediů (2017)

Linie s Finnem a Rose byla zbytečná a nebavila mě, takže bych si dovedl představit Epizodu VIII bez ní, ale jinak jsem dostal to, co jsem chtěl a očekával. Byla to zábava, nechyběly emoce ani dostatek akce, líbilo se mi obsazení některých vedlejších rolí (Domhnall Gleeson, Laura Dern) a o hodně víc než v předchozím dílu se mi zamlouvalo herecké vystoupení Daisy Ridley.

Úkryt v zoo (2017)

Opravdu špatný film, nejde mi do hlavy, jak je možné, že to ostatní nevidí. Všechno naaranžované a vyumělkované, počáteční idylku střídá nálet na zoo a podobně "nečekaně" se film odvíjí i dál. Emotivně mě to naprosto minulo, filmu chybí atmosféra doby, působí velmi nepřirozeně. Jessica je moje nejoblíbenější herečka, ale tady jí to vůbec nesedlo, celý film jen protivně kňourá. Ani ostatní herci se mi v rolích moc nezamlouvali (Heldenbergh, Brühl).