Wonder Woman (2017)

Převažuje zklamání. Film nenabízí nic převratného nebo mimořádného, co by stálo za zapamatování si. Charakter hlavní hrdinky je strašně plochý, scénář mi připadal hodně podprůměrný. Ani casting bych neoznačil za povedený, Chris Pine mě vůbec nezaujal, David Thewlis je skvělý herec, ale ne do této role, Robin Wright i Connie Nielsen mám rád, ale obě mi ve svých vážných rolích připadaly spíše směšné. Na Gal Gadot se pěkně dívá, ale to je asi všechno.

Strážci Galaxie Vol. 2 (2017)

Už těch všech možných hrdinů začínám být lehce přesycený, nicméně Strážci galaxie si dokážou získat fanoušky svým vtipem, se kterým obvykle řeší všechny kritické situace. Po rozpačité první polovině šel film v té druhé nahoru a začal mě víc bavit. Trefou do černého (obrazně) v této sérii bylo obsazení Zoe Saldany, ta mě ve Strážcích nepřestává bavit ani po druhém díle.

Snowden (2016)

Nečekaně dobré obsazení, řemeslně dobře odvedená práce, ale ve vyšším hodnocení mi zabránily dvě věci - už poněkud ohrané téma a přemrštěná stopáž filmu. Být to o půl hodiny kratší, uvažoval bych seriózně o čtyřech hvězdách.

I dva jsou rodina (2016)

Pěkně obsazený a milý film, který neurazí. Jen jsem se nesmál vždy, když se to očekávalo nebo bylo záměrem tvůrců... V dramatických momentech lepší než v komických scénkách. Možná to mělo ještě vyšší potenciál, ale i tak slušné čtyři.

Vetřelec: Covenant (2017)

Z mého pohledu lepší než Prometheus, ale i tady mě udivovala míra inteligence některých členů posádky, od kterých bych v tomto ohledu jaksi očekával vyšší kvalitu. Moc mi nesedla herečka Katherine Waterston, která mi v její roli neseděla, naštěstí to zachraňoval Michael Fassbender. Slabé čtyři, tohle téma už bych asi nechal na pokoji.

Zakladatel (2016)

Obával jsem se ohledem na téma a životopisný typ snímku, že to bude utahané a nudné, ale bavilo mě to sledovat celou dobu. Tvůrci odvedli dobrou práci, Michael Keaton také a já mám o důvod víc, proč se vyhýbat McDonald's. :-))

Místo u moře (2016)

Kenneth Lonergan napsal a natočil mistrovský kousek. Místo u moře je po všech stránkách kvalitní filmový zážitek. Nabízí silný a nesmírně smutný příběh, nikdy nesklouzne k lacinému patosu nebo klišé, výborně pracuje se stavbou děje, kdy postupně odkrývá jeho pozadí. Oscar za scénář je ve správných rukou. Casey Affleck jednoznačně předvedl výkon roku, Michelle Williams dokonale využila krátký čas, který ve filmu dostala. Opomenout nelze vynikající hudební doprovod, zejména Albinoniho Adagio in G minor.

Braindead - Živí mrtví (1992)

V první polovině snímek nabízí vtipné scénky, film nezná žádnou míru, takže je všechno tak nějak příjemně přes čáru. Pak se to ale zvrtne, když se na scéně objeví sekačka... Na můj vkus pak až moc "krvavé", tohle asi nedokážu pořádně ocenit.

Hvězdné války podle Turka (1982) odpad!

Kandidát na nejhorší film, co jsem kdy viděl. Některé pasáže (bohužel většina) naprosto otřesné. Spoustu nijak neskrývaných vykrádaček. Herecké výkony dokonale prkenné. Možná to všechno byl záměr, ale spíš se obávám, že ne...

Kubo a kouzelný meč (2016)

Spolu s Červenou želvou nejlepší animák roku. Originální zpracování i postavy, dobře napsaný i odvyprávěný příběh, film ani chvíli nenudí.