Most (2011) (seriál) odpad!

Severská televizní i filmová tvorba je pro mě jeden z vrcholů evropské dekadence. Neplatí to asi pro všechny, výjimku bych hledala spíš ve Finsku, ale tento švédsko-dánský výtvor je exemplární. Násilí se všemi odpudivými detaily, sex bez lásky, sobectví. Snaha o to vést nás s vrahem sympatizovat. Nehledě na to všechno, poslední díly 1. série staví dosavadní dění na hlavu, jednání zúčastněných je nepochopitelné a tak jen vrtím hlavou nad touto severskou slátaninou. Ještě že je tam ta závěrečná znělka.

Škola princů (2010) (TV film)

Hvězdy bych dala klidně i čtyři, ale mouchy to mělo, chyběla gradace a ten závěrečný souboj mezi princem a princeznou, ten jsem nepochopila a to rozhodlo. Takže za tři, lepší průměr.

Dobré ráno, Brno! (2023) (seriál)

Když vidím podobné pořady, říkám si, jestli existuje něco jako televizní/filmová etika?!

V exekuci (2023) (seriál)

Sugestivní, i když celkem tendenční. To je ale pochopitelné a v pořádku, jen z hlediska dokumentaristické objektivity to třeba zmínit. V tomto případě je však podle mě smysl ukázat, jak byznys s dluhy v ČR funguje, jak dopadá na konkrétní lidské osudy a jak je těžké změnit systém. Pořad, jak doufám, by tak mohl být apelem k tomu, aby se problém dostal do širšího povědomí veřejnosti, některé před půjčkami odradil a jiné přiměl ke změně zákonů a fungování. Protože bohužel dokument problém dokumentuje celkem přesně a komplexně.

Ostuda (2009)

Nebylo to špatné a svým zaměřením velmi zajímavé, místy přitažené za vlasy. Nepřineslo mi to ani nic převratného ani se mi nepodařilo s filmem sžít. Co ale film naopak ukazuje, jak je těžké vychovávat "cizí" dítě, které už dostalo bůhví co naloženo a taky přináší recept, jak nejlépe to uchopit, to v závěrečných asi 20 minutách.

Magický les a mokřady (2021) (TV film)

Oceňuji kvalitu záběrů, dramaturgii, tedy to, jak se střídají jednotlivé objekty zájmu kamery, mláďata, voda, stromy. Příjemný komentář. Krásné místo.

Havaj, cesta ke kořenům (2022) (TV film)

Snaha ukázat nám ostrovy z různých pohledů vedlo k tomu, že se nám dostaly příliš povrchní informace. A když jednu skupinu, třeba amerických kovbojů, reprezentuje jedna rodina, jeden hlas, bude to nutně zkreslující...

Jinsimi dadda (2019) (seriál)

Vzdor mému hodnocení, je to hezký seriál a ti dva se k sobě chovají moc moc hezky. Hodnocení tak snižuje posledních cca 5 dílů, kdy už hlavní dvojice nezaznamenává žádný progres a té sladkosti tak už bylo přeci jen jako přejezení se cukrovou vatou. Vykompenzovaly by to ostatní páry, ale ty bohužel nedostaly tolik prostoru, kolik by se mi líbilo. Druhá hvězda dolů je za product placement. Korejci sice reklamu často používají, zde to ale byl i na obvyklé poměry celkem extrém.