Berani (2015)

Dala bych tomu sošku za zvuk (zapojit kromě zraku druhý smysl velmi silně vnese do příběhu a naplní životem), za (ne)herecké výkony (jednalo se o velice autentické výkony), za geniálně prostou synergii myšlenky (film o životě a smrti, jež jsou jen dvě strany téže mince), záplatky (dva bratři, co spolu roky nemluví) a názvu (prostě Berani!!!), za napětí (málokdy umí tak minimalistický snímek navodit napětí tak silně, že si nepotřebuje vypomoci dějem, kamerou nebo dramatickou hudbou) a ze scenérie (co scéna, to víno, i když šlo jen o holé kopce či květované tapety). Bylo to velké drama a mělo to v sobě komedii. Film, co i druhý den ve mě stálé silným dojmem dýchá! Vřele doporučuji.

Nezlomná vůle (2006)

Otroctví. Mysl se zdráhá přijmout, že se něco takového kdy dělo. A že teprve v roce 1833 bylo zrušeno. Vzpomeňme si na to, až zas budeme vynášet západní civilizaci do nebes. Náš pokrok je zaplacen krví tisíců bezejmenných, co se dřeli, zatímco západní země bohatly. Vzpomeňme si, že ty milióny bezejmenných stále tvrdě dřou na rýžových plantážích, smrdutých koželužnách a v coltanových dolech, abysme my na západě měli co vyhazovat do kontejnerů. Vzpomeňme si, až zas budeme ostře soudit ty necivilizované barbary, na naše vlastní krutosti. Vzpomeňme si na nezlomnou vůli Williama Wiberforcera, až zas budem klesat na mysli.

Poslední čas na lásku (2008)

Viděla jsem až druhou půli filmu a je to škoda, neb mě láska mezi postavami (ztvárněnými výbornými herci) naprosto okouzlila.

Ztracený a nalezený (1999)

Asi ta nejnesourodější romantická dvojice - ona krásná a elegantní, on trhlý a nešikovný.

Řeka čaruje (1945)

První polovina byla super a vtipná, pak to celkem ztrácelo - víc prostoru dát J. Marvanovi a J. Plachtovi a bylo by to hned o úroveň vyšší.

Expresní zásilka (2012)

Lehký nadprůměr a tak trochu jiný akční a komediálně nadsazený film.

Květ pouště (2009)

Je třeba se na to dívat jako na příběh silné a nesmírně statečné ženy, která nemyslela jenom na sebe.

Láska na kari (2014)

Bylo to jako ta květáková zmrzlina s kapary. Květák je pro mě zelenina tak fádní a nevýrazná, že ji ani exotické kapary příliš nevylepší. A snažit se květák upravit do sladkého provedení, to by snad možná šlo, ovšem v tomto případě tvůrci měli tolik práce, aby příběh držel pohromadě, že na lásku mezi hlavními protagonisty zcela zapomněli!

Azur a Asmar (2006)

Film má animaci tak nádhernou, že skví se jako klenot a září jako smaragd. A současně velmi neokoukanou! A příběh? Ten je velmi nenáročný a přitom velmi milý a moudrý.

Elena a muži (1956)

Je velmi příjemné moci si oddechnout od filmů, co mají děj a spád. Je příjemná změna dívat se na film, který je postavený na hareckých osobnostech a vtipných dialozích. Film vás nenutí přemýšlet, místo toho vás nechá bezstarostně se unášet. Nese punc dávných grotesek, no láska tu má romantické kouzlo, které by mu současné filmy mohly závidět.