Velká vánoční jízda (2011)

Z tohoto animáku mám neskutečně rozporuplné pocity. Byly tu scény, kdy jsem se rozplývala nadšením a královsky se bavila a pak zase pasáže, během kterých jsem odcházela, protože mi přišly nudné, kýčovité a zbytečné. Ambice tvůrců byly asi velké, ale z mého pohledu zůstalo právě jen u těch ambicí. Ve filmu je spousta věcí, které by si rozhodně zasloužily větší pozornost a propracování. Na animovanou pohádku tu bylo dle mého názoru až moc rychlých střihů a skoků, na úkor děje. Ale abych jen nerýpala, tak je tu několik i opravdu povedených scén a nápadů, které pobaví. Dětská generace bude určitě nadšená.

Hotel Transylvánie (2012)

Když se na tenhle animák díváte jako na pohádku pro děti, tak je to opravdu dobrý film. Spoustu vtipných momentů, super nápady, propracované detaily a sympatické postavy, dělají z Hotelu Transylvánie skvělou podívanou, u které se nenudíte. Na druhou stranu, když se na snímek díváte i dospěláckýma očima, tak se dočkáte zklamání v podobě předvídatelnosti a neoriginality. Je to zkrátka něco, co tu bylo už několikrát předtím. Co bylo podle mě naprosto zbytečné a filmu to i zbytečně uškodilo, bylo zničehonic (po celkem klasickém pojetí) moderní rapování, hudba a rádoby disko trisco mód v závěru. Škoda, protože Hotel Transylvánia měl na to být opravdu dobrým a povedeným animovaným filmem. Takhle jde, podle mě, o obyčejný a jen máločím výjimečný průměr.

Jump street 21 (2012)

Hodnotila jsem 4 hvězdičkami, ale přiznám se, že po pár dnech se mi děj filmu už ztrácí a zážitek z něj vyprchal ještě rychleji. Nebylo to špatné, vlastně naopak. Jump street se opravdu povedl a já se královsky bavila. Ale ani tak ve mně film nenechal to něco navíc, co by zapříčinilo, že bych si ho vybavila hned po vyslovení jeho názvu a z čeho bych si sedla na zadek. Sem tam výborné hlášky, herci sympatičtí, zápletka dobrá, hudba ladila, akce napínavá... ale po zralé úvaze měním hodnocení na průměrnou trojku.

Osm statečných (2006)

Příjemné pokoukání se silnější emotivní linkou. Moc mě bavil děj ohledně ztracených psů. Pro mě za mě bych tam linii s lidmi ani vůbec nemusela mít (i když na Paula Walkera se vždycky kouká poměrně dobře :o)) Obdivuju instruktory, kteří se psi odvedli skutečně obrovský kus práce. Stála ale za to a úsilí se vyplatilo. Hudba v pozadí byla taky příjemná, fakt, že je děj natočený podle skutečné události dává filmu hlubší rovinu, člověk se i zasměje, občas naopak má husí kůži a vlhko v očích, takže za sebe hodnotím jako velmi příjemnou oddechovou podívanou se třemi hvězdičkami a v budoucnu bych se nebránila podívat se na ni znovu.

Let’s Dance: Revolution (2012)

Konečně taneční film, který je skutečně z velké části hlavně o tanci. Ani tady se ale tvůrci nevyhnuli několika přešlapům, které mi po té přehršli podobných snímků už začínají lézt na nervy - předvídatelné lovestory, charitativní podtext, velkolepá taneční závěrečná scéna s obřím chuchvalcem herců a komparsistů a samozřejmě happyend, kdy se všichni usmíří, všechno se vysvětlí, ústřední dvojice se políbí... jednoduše kdy všechno dopadne naprosto podle očekávání. Revolution je z mého pohledu asi nejvydařenějším dílem, ale jak jsem psala - už toho je moc. Uvažovala jsem i o 4 hvězdách, ale vzhledem k tomu, že už nemám chuť se na film dívat znova, v ničem mě nepřekvapil a po pár dnech jsem skoro zapomněla, o čem byl, dávám jen průměr.

Twilight sága: Rozbřesk - 2. část (2012)

Sága se tímto dílem rozhodně posunula kupředu. Konečně si totiž přestala hrát na drsnou fantasy a začala na sebe pohlížet trošku s nadhledem. Rozhodně kladně hodnotím řešení konce filmu. Na své si díky kroku filmařů totiž přišli i ti, co knihu četli a báli se, že je už nic nepřekvapí. U Kristen jsme se dokonce dočkali více než dvou výrazů tváře, v což jsem upřímně už ani nedoufala. Co ale ale filmu neuvěřitelně uškodilo, bylo rychlé tempo. Nechápu, proč první část, kde dějová linka byla naprosto zanedbatelná, měla 2 hodiny a tahle byla tak zkrácená. Knihu jsem četla a musím říct, že bez ní bych kolikrát nevěděla, která bije. Dívali jsme se s přítelem a museli jsme film několikrát stopnout, abych mu dovysvětlila, kdo, co, proč, jak, protože nestíhal a byl občas dost zmatený. Je to hlavní důvod, proč jsem dala jen tři hvězdy. To, prkenné dialogy, které občas opravdu dost vázly a tahaly za uši a to šílené počítačovo-kyborgové dítě. Škoda, protože potenciál poslední díl rozhodně měl a mohl se dočkat i kladnějších reakcí.

Bez kalhot (2012)

Těžko říct, co jsem od Bez kalhot čekala, ale tohle určitě ne. Není to špatný film, to určitě ne, ale zkrátka... ani ne tak dobrý, jak jsem po všech reakcích čekala. Komediální složka je dle mého názoru tak nepatrná, že jsem ji skoro ani nepostřehla, romantický příběh je taky zanedbatelný, jako jen na životopis se na to taky dívat nedá, drama si představuju trošku jinak... prostě nemastné, neslané. Jako holka hodnotím kladně jen striptýzové scény,.Vůbec nic ve mně film ale jinak nezanechal a až na pár výraznějších scén si ho už skoro ani nepamatuju. Zklamání...

Sněhurka (2012)

Ztvárnění zajímavé, originální... ale i když jsem se na film dívala jako na pohádku, tak mi v něm něco nesedělo. Byly tu scény, u kterých jsem se opravdu upřímně zasmála, ale většina mi přišla až zbytečně infantilních. Trpaslíci byli roztomilí, představitelka Sněhurky byla taky sympatická, ale kdo mi vadil, byla Julia. Její róby byly úchvatné, ale pod zlou čarodějnicí si představuju něco jiného, než ukňouranou stárnoucí slepici, která neumí nic zařídit. Vím, že je to chyba spíš scénáře, ale ani tak se nemůžu zbavit dojmu, že roli nezahrála dobře. Kam se hrabe na Charlize Theron. "Muzikálový" konec tomu všemu nasadil vyloženě šaškovskou korunu a i když už od začátku je jasné, že film se sám na sebe dívá s nadhledem, tak tohle byla síla. Celkově mi mnohem víc sedla verze Sněhurka a lovec... Tuhle Sněhurku jsem viděla jednou a asi mi to na dlouhou dobu bude stačit.

Hřiště snů (1989)

Věřím, že kdybych Hřiště snů viděla o pár let dřív, dala bych mnohem vyšší hodnocení. I takhle jde o vážně dobře natočený film, který má co říct a rozhodně má kouzlo. Ale nějak mě to nechytlo za srdce tolik, jak jsem čekala. Mrzelo mě, že spoustu motivů nebylo vysvětlených a já tak dumala, co, proč, jak a neužívala si zbytek filmu. Oceňuju myšlenku, že člověk si má jít za svým snem, i když je šílený. Konec byl ale na můj vkus až moc přeslazený a dokonalý.

Abraham Lincoln: Lovec upírů (2012)

Nápad to nebyl špatný. Ale prostě... nevím, nějak mi tohle podání váženého amerického prezidenta nesedlo. Upírské filmy mám ráda, ale tohle byla slátanina. Zkroutit válku severu proti jihu do požadovaného boje upírů o území a moc, se podle mě dvakrát nepovedlo a celé to působilo dost kýčovitě a strojeně. U podobných filmů něco zachrání hlavní hrdina, ale ani to se zde nepodařilo. Walker je mi vyloženě nesympatický a mohl dát do role mnohem víc. Za to Cooper mohl mít klidně prostoru víc. Nejvíc mi asi vadila umělost některých scén a otřesně průhledné a vyumělkované efekty. Souboj Lincolna s upírem mezi stádem koní byl otřesný... Přes tohle všechno poslední dobou nějak měknu, a tak i Lincolnovi dávám 3 hvězdičky. Koukatelné to bylo a když člověk přivře obě oči, tak si to možná pustí i znovu.