Kong: Ostrov lebek (2017)

Ideální popcorn/nachos movie dělané pro kino. Doma možná o hvězdu méně, už jsme tím vším, co kinematografie dnes přináší, tak zmlsaní, efekty za hranicí možností přesycení, že máloco koho překvapí, ohromí, okouzlí. Mě se líbilo hlavně to dobrodružství, ostrov, který šlo ještě více využít a ještěrky mi nepřišly ani trošku zajímavý, na druhou stranu je tu třeba (ukázka dokonale využitých 3D technologií) naprosto strhující patnáctiminutovka, kdy za znění Black Sabbath letí vrtulníky v ústrety Kongovým pěstem, to byl totální diváckej orgasmus. 7.5/10

The Suffering (2016)

Ponuré, mlhhavé, tajemné, prostě za mě super. Na tři, závěrečná pointa dává jistou jednu hvězdu navíc. Skvělej film. 7.5/10

Temný stín nad L.A. (2002)

Skvělá kriminálka z policejního prostředí s citelným Aeyrovo rukopisem. Špína LA nadotek, hlavně výborní herci. Výtečná záležitost za 7.5/10 směle do toho.

Ve jménu krve (2016)

Mel to v sobě pořád má, i s těma plachťáckejma stařeckejma ušima. Stačí jeden pohled. 7.5/10

The Invitation (2015)

Na malém prostoru velké divadlo, ani chvíli mě to nenudilo a pořád udržovalo v nejistotě a napětí. Slušný thriller s výborně zahranými rolemi, protože pár z nich jsem fandil ( Logan Marshall-Green ), někomu bych nejradši ukop hlavu ( Tammy Blanchard ), dalšího bych zas nerad potkal sám v tunelu ( John Carroll Lynch ) a jednu bych pígloval vod rána do večera ( Lindsay Burdge ). Za mě dobrý 7.5/10

Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti (2016)

(ULTIMATE EDITION kino sestřih neviděn) Po nechvalných ohlasech z kin jsem si počkal na tříhodinovou verzi a vylezl mi z toho po WATCHMENECH ( jeho životní a asi nepřekonatelné dílo ) nejlepší Snyderův film. Vizuál super, Affleck jako Batman no problem, spis naopak - nebranil bych se videt ho tak dal.. hluchý místa nebyly. Když došlo na akci, tak kurva super :) ..... mišmaš až ke konci, ale pořád se na to podívám raději než na avangers. Mám chuť dát pět, ale dám 4 a půl, chtělo to víc srdíčka. 8/10

Frankenstein (2015)

Dost zvláštní zjevení. Nevynášel bych to do nebes, ale ani nezatracoval. Mě to upoutalo. Proč ? Sám nevím, bylo to smutný, horor rozhodně ne, co chtěl film sdělit, to nevím, ale upoutal mě. Slušelo by tomu asi víc příběhu a osudů postav před stvořením "Adama" a taky nějaký smysluplný zakončení... vlastně počkat, do filmu vstupujeme při jeho zrození a Adam k nám v monolozích promlouvá.. takže že by šlo o to procítit film z jeho pohledu ? Pak teda potěš koště, lidstvo... 7.5/10

Temný případ - Série 2 (2015) (série)

Nakonec na dva zátahy, stejně jako první série. Kvůli ní to tady dvojka pěkně vodsrala, budiž.. i mě se první série líbila víc. Ale tohle jde svou vlastní cestou, nesnaží se to být klonem výborné zmiňované jedničky a to je u mě za velký plus. Nejvíc to táhnou herci, zápletka je slabší, ale charaktery a jejich představitelé to je lahůdka panečku... Farell je strašnej frajer, Vaughnovi tahle vážná role sedla až doprdele, Rachel hraje tu svou trosku co se nevzdává na jedničku, Taylor Kitch je cukrouš a Kelly Reilly strašně sexy a naprosto oddaná žena... Po pátou epizodu je to na pozlacený 3*, ale poslední tři epizody jsou brutus a při závěrečný písničce ( skvěle vybraný, stejně jako u jedničky ) jsem byl totálně rozsekanej, stejně jako u jedničky. Takže za 4* a 8/10

Zootropolis: Město zvířat (2016)

Jeden z těch fakt lepších animáků.. už to nedokážu tolik brát jako malej, kdy jsem byl na tehdejších 90's klasikách, výbornej byl Velkej Don Corleone, to sem sral.. "Příjdeš bez ohlášení na narozeniny mé dcery" to bylo hotovo.. no nenudil jsem se ani chvíli, což k týhle stopáži znamená rozhodně plus, mě se to líbilo, a aniž bych o hudbě k filmu dopřeu cokoli věděl, Giacchino se prozradil svým soundtackem alá Medal of Honor ( 1+ 2Underground na PSX) hned několikrát, což taky potěšilo, jo - 8/10

Kobry a užovky (2015)

Slušná depka, víc než dobře zahraný ale co hlavně - celý uvěřitelný a celý jako namalovanej obraz části naší dnešní společnosti, proto ta čtvrtá. 7.5/10