Noc oživlých mrtvol (1990)

Saviniho Noc není v mých očích vůbec zbytečným remakem. Začátek se Zombies kolem domu byl neuvěřitelně dobře natočenej. Kam se hrabou rychlonožky z Úsvitu a Dvacetosmiček nový doby. Když budu chtít vidět poctivej film se zombies, sáhnu po tomto. 65% [listopad 2006]

Terminátor 2: Den zúčtování (1991)

10/10 - TOP 1 Mrazivá a uvěřitelná postapokalyptická vize budoucnosti. Má to fantastickej příběh, spoustu nápadů a tvořivých myšlenek ( T 1000 ), svou Terminátorskou akci, kterou v jiným akčním snímku budete hledat marně a Arnolda ve svý nejlepší roli. I Fiedelova hudba je na jedničku. Tenhle film si bude hrát s vaší fantazií, zatáhne vás do dobrodružství, zapůsobí na emoce a donutí k zamyšlení. Arnoldův nástup na scénu, první setkání obou robotů tváří v tvář, akce v Pescaderu, v Cyberdyne, božské finále ve slévárně. Vývoj Arnoldovy postavy co se týče váhy lidského života, jeho mise za každou cenu chránit svýho pána. Končím, páč bych se nad tímhle filmem mohl rozplývat a pitvat se v něm až do dne zúčtování.

Terminátor (1984)

Dokonalej sci-fi horor. Ma to cele takovou neprijemnou spinavou atmosferu podporenou vhodnou Fiedelovou hudbou. Tragicka romanticka linie a naprosto hustej zaver - terminator vylezajici z ohne. No tenhle Terminator je legenda sam o sobe, s Terminatorem 2 to nema prakticky nic spolecne, oba filmy jsou naprosto jiny, tenhle original za nijak horsi nepovazuju i kdyz T2 je ma srdcovka. 10/10

Na rybách (1997)

No, čekal jsem teda trošku jiný druh humoru ( něco ve stylu filmů s Lemmonem & Matthauem ). Glover a Pesci taky nejsou špatná dvojka, ale s Gibsonem jim to jde oběma lépe :). I tak jsem se ale místy smál, to je hlavní. 50% [říjen 2006]

Invaze zlodějů těl (1978)

9.5/10 Silně atmosferický horor. Druhé zpracování knižního románu u mě černobílý originál překonalo. Obě verze jsou hodně kvalitní, ale tato z roku 1978 má přesně to, co té první chybělo a za co jsem ji nedal plný počet. Pěkný klidný rozjezd nenasvědčoval ničemu, co jsem v druhý půli zažil. Celý film si drži tísnivou atmošku strachu a na závěrečnou patnáctiminutovku přidá o 300%. Scéna u lodi s Elizabeth a samotný závěr - nelze nedat plnej počet. Hudební motiv během telefonních hovorů ve městě působil tak děsivě ! Takhle má vypadat správnej sci-fi horor. [říjen 2006] PS: Vztah Matthewa a Elizabeth - ony odporné nepříjemné pocity bezmoci a zoufalství byly přesně jako ze zlé noční můry. Takhle si představuju nahnání strachu.

Stroj času (1960)

Dival jsem se na to potaji po pulnoci jako osmiletej kluk na TNT. Sam v pokojicku, vsechna svetla zhasnuta a ja pribitej v kresle pred televizi. Takhle jsem to videl nejmene trikrat a pokazde to bylo FANTASTICKY. Uzasny zazitek a atmosfera, na ktery dodnes vzpominam, i kdyz jsem postavam nerozumel ani slovo :) 10/10

Invaze lupičů těl (1956)

Také jsem tenhle padesát let starý snímek viděl kdysi v dětství. Dodnes jsem ho měl v hlavě. Mám slabost pro tyto starší horory, zejména Invaze lupičů těl dokáže vzbudit opravdu silné emoce určitého typu strachu, ale vůbec by nevadilo příběh více rozvyprávět a prodloužit stopáž. Osmdesát minut uteče hodně rychle, no pro mě je tato délka spíše mínusem. Rád bych tu pátou hvězdu dal. Dnešní Hollywoodské srajdy se stokrát větším rozpočtem si mohou o takové atmosféře svých hororů a sci-fi nechat jen zdát. 80% [říjen 2006]

Duch (1990)

Nádherná romantika. Ve většině romantických filmů dneška hrají mužské role samý bukvy. Ale Svejzí mi zde tak naštěstí nepřipadal. Jestli některé herečky vyloženě nemusím, patří mezi ně Demi Moore. Tady však byla roztomilá. Smál jsem se s Whoopi Goldberg. Cítil jsem lásku mezi Samem a Molly. Zapůsobily na mě i scény se stíny. Škoda, že Vincent Schiavelli nedostal více prostoru, i tak během pár minut ukázal více než dost. Jednou za pět let se na to vždy rád podívám. 9/10 [říjen 2006]

Jurský park (1993)

10/10 - TOP 10 Bylo mi pět a v TV běžely ukázky na Jurskej Park. Stalo se o pár dni poté, že právě Jurský park se stal mým prvním hraným filmem, který jsem viděl v kině. S fantazií pětiletýho děcka sledovat dinosaury v takovým filmu na velkým plátně, to je zážitek na celej život člověče. 100% [březen 09]