• Krátkometrážní

Cesta poutníka (1978)

Hodně ořezané zpracování knihy. Plusem zde vidím opakování pravd a Biblických veršů tak, aby se divákovi vryly do paměti... TIPseznam dalších křesťanských filmů.

Sněhový poklad (1980)

Příjemně zpracované dílko Patricie St. John (poklady pod sněhem)... TIPseznam dalších křesťanských filmů.

Úplně vzhůru (1998)

Příjemný a milý film o tom, jak malý chlapec hledal Boha. A jak už to tak bývá když člověk začne hledat Boha - Bůh na něm začal pracovat a chlapec tak začal nést ovoce... TIPseznam dalších křesťanských filmů.

Expres na západ (2011) (TV film) odpad!

Psycho oneroomshow snímek. Film v popisu slibuje zamyšlení se nad životem z pohledu ateisty a "věřícího". Jaké bylo mé zklamání, když jsem zjistil, že autor tohoto filmu je rovněž ateista plně se ztotožňující se zoufalým pohledem herce ateisty a věřící tam je jen tak lehce nastíněn dle autorovy zkreslené představy, jako osoba vhodná pro argumentaci a vyvolávání témat, které chtěl autor rozpitvat. Uznávám, že film obsahoval i pár zajímavých myšlenek a otázek... Ale při pohledu na celek jsem film vnímal jako nemocniční kapačku, která postupně divákovi vpouští do žil jed a to v čím dál větších dávkách... a jako takový ho rozhodně nikomu NEDOPORUČUJI!

Boj za svobodu (1985)

První část příběhu (ta delší) je o životu před a druhá část po obrácení. Vlastní obrácení tam ale bylo jakoby jen naznačeno, což je škoda, protože kdo něco podobného nezažil, zřejmě to s nepochopením odsoudí... TIPseznam dalších křesťanských filmů.

Mezi nebem a zemí (2006)

Za příběh a zpracování hvězdičku. A ten zbytek? Film bych shrnul asi takto - je v něm shrnuto mnoho pravd ale i mnoho scestných myšlenek. Hned od začátku mi přišlo, že je to jako řeč přátelů Joba - ano, všichni měli jistou pravdu. Ale co na to pak řekl Bůh sám? Když jsem tak trochu zabrousil na oficiální stránky tohoto projektu, zjistil jsem, že je to vyloženě antikřesťanské - člověk se sám povyšuje na Boha. Ve výsledku tento film NEDOPORUČUJI!

Final Exit (1995)

Snímek, který snad otevře oči zaslepeným samospravedlností. Boží spravedlnost se zakládá na zcela jiných měřítkách než lidská. Takže vrah se do nebe dostat může, přestože jeho oběť trpí v pekle. V Božích očích je totiž směrodatný pouze jeden fakt: Kdo v něho (Ježíše) věří, nebude souzen, ale kdo nevěří, je už odsouzen, protože neuvěřil ve jméno jednorozeného Božího Syna. (Jan 3:18) Kdo věří v Syna, má věčný život; kdo Synu nevěří, nespatří život, ale zůstává na něm Boží hněv. (Jan 3:36) TIPseznam dalších křesťanských filmů.

Joni (1979)

Silný životní příběh. TIPseznam dalších křesťanských filmů.

Poslední let (2004)

Průměrný, lehce akční filmeček... TIPseznam dalších křesťanských filmů.

The Woodcarver (2012)

Příjemný filmík o rodině před krachem, která zakusí moc modlitby... Kupodivu lepší než díl první. TIPseznam dalších křesťanských filmů.