• Krátkometrážní

Jeptiška (2017) odpad!

Dívka, která díky katolické škole uvěřila v Boha. Dívka, která se upřímně hledajíc Boha rozhodla pro klášterní život. Dívka, jíž náboženství doslova ničí. Dívka, která se pár minut před koncem svlékne donaha a na kameru ukáže své "panenské" tělo. Dívka, která se následně rozhodne, že chce něco mnohem víc, než být jeptiškou (v opravdu dobrém slova smyslu). Zajímavý mix, což? Fakt nevím, pro koho to vlastně bylo natočeno?!? Nedoporučuji, ztracený čas...

Ben Hur (2016)

Ano, v komentáři se určitě odrazilo i srovnání se slavnou verzí z roku 59. Ale i kdybych na ni zapomněl, tak tato verze je prostě surovější ve všech směrech na úkor vlastního příběhu. Nebýt to Ben Hur, vypnul bych to už zezačátku. Jediné milé překvapení čekalo na konci, ale tak trochu odbyté. Tuto verzi rozhodně nedoporučuji.

Evangelium podle Matouše (1993) (TV film)

Scénářem k tomuto filmu je sama Bible - herci totiž hrají a mluví verš po verši podle Bible. A dole v obraze se zobrazují odkaz na aktuální verš.

Šestka - znamení zla (2004)

Tento film jsem dlouho toleroval i přesto že jsem vnímal, že je spíše za hranou... Ale ono to není podařené ani obsahově, ani filmařsky. A film nakonec nikomu nic nedá, maximálně zanechá hořkou pachuť zbytečného času.

Kdo seje vítr (1960)

Ano, jsem si vědom, že je film podle skutečné události. A vlastní událost neznám. Téhle verzi ale zazlívám silnou zaujatost, s níž se vůbec netají. Do role ateistů obsadili jen sympatické postavy, věřícím nikoli. Scénky s ateisty byly empatické a vtlačili jim tam i lásku (kterou ti věřící chtějí jak jinak - rozbít) a do úst jim vložili "moudrá" slova. Zatímco z věřících od začátku dělali... Jak to říct slušně... Naprosto tupé, nenávistivé blby. Dívat se tedy na tento film, který je od začátku na jedné straně sporu, je pro věřícího spíše bolestné. Ač nepopírám, že tam padlo pár zajímavých myšlenek, tento film NEDOPORUČUJI.

Molokai: The Story of Father Damien (1999)

K tomuto filmu nezveřejním komentář. Rád bych jen dodal, že hodnocení nehodnotí odvahu a zásluhy skutečného Damiána. Hodnocení se vztahuje k filmovému zpracování.

Dokud jsi se mnou (2020)

K tomuto filmu se raději nebudu vyjadřovat, protože v tomto případě nedokážu komentář očistit od zcela subjektivních dojmů, které zde přidávat nechci. Můžu jen říct, že je to další z řady filmu o lásce a smrtelné nemoci, který na křesťanské filmy končí trochu netradičně. A hodnocení je o filmu, nikoli o skutečném Jeremym, kterého neznám. TIPseznam dalších křesťanských filmů.

Preferisco il paradiso (2010) (TV film)

NEHODNOTÍM OSOBU FILIPA, protože ho neznám. HODNOTÍM POUZE FILMOVÉ ZPRACOVÁNÍ. Musím říct, že se mi (první polovina) poměrně líbilo. Člověk, který se vice než na organizaci a regule zaměřil na Boha a své bližní - na ty nejpotřebnější. A přestože - jak už to tak bývá - mu mnozí házeli klacky pod nohy, on ve své práci setrval. K filmu musím podotknout, že první díl byl silný, druhý už o dost slabší a takový už trochu beze smyslu. TIPseznam dalších křesťanských filmů.

P.K. (2014)

Aby se mimozemšťan - ve stejném těle jako člověk - mohl vrátit na svou planetu, potřebuje pomoc boha. Ale - kterého? Když je těch náboženství tolik... Zkouší bohy všech náboženství které potká, ale jeho prosby jsou bez odezvy... Tak které je to pravé? Je naprosto zklamán. BohuŽel i křesťané se k němu zachovali tak, že byl jen zmaten... Zajímavý a vtipný film o hledání - k zamyšlení. A shlédnutím snad nic nezkazíš. Ale jako křesťanský ho doporučit nemohu, protože je okolo i spousta věcí, které jsou nedoporučitelné. A jakési poselství film sice nese a on dojde vlastně ke správnému závěru, ale hlavní poselství filmu je spíše - všechny náboženství jsou na prd...

He Is Risen (1988)

Docela pěkně zpracovaný díl pro děti, ale spíše pro ty větší. TIPseznam dalších křesťanských filmů.