• Krátkometrážní

Zkus mě rozesmát (2011)

Nemůžu si pomoci, ale mě tento film prostě baví, i když to není zase úplná pecka. Jde o to, že pokud se podíváme ve filmu na herecké výkony, tak jsou výborné. Hlavní dvojice Adam Sandler a Jennifer Aniston hrají precizně a přesvědčivě, vtipně a přirozeně. Film má nápad, humor, děj a dobré záběry. Myslím si, že jako komedie je to velmi dobrý film a mě zatím nikdy neomrzel. Já opravdu hodnotím čtyřmi hvězdami :-)

Úplné bezvětří (1989)

Skvělý film plný napětí. Tento film má nápad, děj a super herecké zastoupení. V celém filmu hrají jen 3 lidé a pes, přesto je tam neustálý děj, kdy se nenudíte. Tohle hodnotím za preciznost, jen pomocí tří herců, udělat skvělý napínavý film...

Úkryt (2002)

Napínavý děj plný obav a strachu o přežití. Velice dobrý film, který je skvěle natočený ve velkém prostorném nočním domě. Napětí je zde opravdu vysoké a celkově se mi film velice líbí. Má to šmrnc, má to děj, má to nápad!

Úsvit mrtvých (2004)

Je pravda, že nejsem fanouškem nějakých hororových filmů se zombie. Tento styl hororů mě nikdy vážně nebral a nebere. Ale zase si nalejme čistého vína, že je to jeden z nejlepších hororů tohoto stylu, tedy nejlepší horor se zombie. Je to alespoň horor se zombie, na který se dá koukat a který nějakým způsobem baví, není to obyčejná komedie se zombie jako většina nepovedených hororů na stejný způsob. Trocha napětí, trocha strachu, takže jako zombie film nejlepší, jinak jako horor obecně tohle pro mě není. Za kvalitní provedení musím ale i přesto dát ****, neuvažuji jen jako zda je to můj styl či není, ale uvažuji za provedenou práci.

V zajetí démonů (2013)

Dle mě jeden z nejlepších hororů. A to proč? Nejde jen o preciznost a skvělé záběry, které byly v tomto filmu pořízeny. Jde celkově o to, že se režisér chytil příležitosti tento film natočit, který se opravdu stal. Dvojice vyšetřovatelů Worrenových, a rodina, která v domě žila - zkrátka vše se událo a je vše vyobrazeno v celém filmu a velmi přesvědčivě, kvalitně. Kromě lekavých scén, které nejsou ledajaké díky skvělým záběrům a pocitu nekonečného strachu, kamera putuje po domě, jako byste tam skutečně byli a to vás nenechá klidným ani chviličku, přičemž už si přejete, aby ten nekonečný záběr, který trvá neskutečně dlouho a čekáte na to nejhorší, už skončil, protože se neskutečně bojíte přesvědčivostí záběrů. Zvuky v tomto filmu jsou dokonalé, zaujaly mě i záběry na originálním nosičí, tedy bonusy, a to takové, že rozhovory ze skutečné rodiny (děti jsou již dospělé a jejich matky, která už je stará), se opravdu probírají, jak a co se událo. Velice zajímavý, precizní a skvělý horor, který doporučuji nejen kvůli skvělé atmosféře, ale i hereckým výkonům a celkově chopení se příležitosti natočit horor podle skutečné události!

Poklad z půdy (2018) (pořad)

Myslím si, že je pořad zbytečně i podhodnocen. Hodnotu a kvalitu pořadu bohužel snižují opravdu některá individua, která tam přichází mnohdy s úplnými nesmysly, které s "pokladem" nemají nic společného a nebo nemají vůbec žádnou hodnotu. Řekl bych až s prkotinami. Ovšem polovina z případů jsou opravdu zajímavé a vzácné kousky, které by se klidně líbily i mě, ač nejsem starožitník a tolik peněz na to opravdu nemám. Starožitníci jsou ovšem odborníci, jde to vidět. Poklona před nimi, že dokážou opravdu ihned odhadnout dobu, a orientují se víceméně ve všech oblastech všech předmětů. Ač třetina lidí, která tam přijde s nesmysly kazí celkový dojem pořadu, tak si nemyslím, že je to taková katastrofa. Nevím proč, něco mě na tom chytlo. Asi obecně vždy zjištění, jakou hodnotu předmět má a rovněž mi to trochu pomáhá získat nějaký rozhled a zkušenosti v oblastech starožitnictví. Některé předměty tam jsou totiž opravdu velmi staré a vzácné, na které běžně nenarazíte. Takže odhalí i kus historie. Za mě 3 * to určitě má a přidávám i kvůli zbytečnému podhodnocení zde a rovněž díky těm individuím, kteří podhodnocují samotný pořad přímo v něm :D

Geissenovi: Těžký život milionářů (2011) (pořad)

Mnohem mnohem lepší "verze" je se slovenským dabingem - snad tedy výjimečně mohu říci, že mě se slovenským dabingem baví mnohem více, než s českým. Přijde mi, že to má ty správné grády, je to mnohem vtipnější, neboť nadabované to je věrohodně. U českého dabingu mi to přišlo nudné a jakoby to dabéři (ani nevím, kteří to dabují), to jen vykládali a četli z papíru. Slovenský dabing je tedy nepřekonatelný a obecně je to ihned koukatelnější. Nevím sice proč maji Geissenovci takové nízké hodnocení, myslím si, že k pobavení nebo k relaxu u televize se fakt hodí a člověk tak může nejen cestovat po různých zemích, jako v rámci dokumentu o cestování po světě, ale zároveň si mnohdy užije jejich "starosti" nebo naopak věci, které běžně člověk nikdy řešit nebude, a to, za co vlastně dneska utratíme ty peníze :). Myslím si, že je to daleko lepší, než kdejaké české či slovenské pořady tipu Moje mama vaří lepšie ako tvoja, Aféry - Nevuvěřitelné životní příběhy a podobné s*ačky. Tady se člověk alespoň rozptýlí něčím, co je skutečné a alespoň skutečně se odehrávající. Ano, některé díly mě také nebaví, zato některé jsou super. Záleží od tématiky, místa, kde se právě nacházejí a obecně toho, co se v daném díle odehrává. Na 3* to určitě bude ;)

Úder na planetu Zemi (2007)

No, popravdě jsem trochu zklamán. I když jsem čekal vysloveně dokument bez hraných scén, budiž i v rámci hraného scénáře může být dokument provázen. Ovšem absolutně mě zklamaly herecké výkony, když už se nejedná čistě o záběry reálných katastrof po dopadu a chtěli vše zinscenovat, co by mohlo nastat v budoucnosti, mohli vybrat alespoň trochu talentovanější "herce", moc reálně to nepůsobilo a mnohdy i nepřirozeně. Rovněž mnoho věcí, které se v "dokumentu" odehrávaly, by v reálu takto skutečně nebyly. Například 5 dní po dopadu by prakticky nebylo možné ani vyjít ven a dýchat vzduch, natož aby za necelý měsíc vyšlo slunce. Hodně věcí tam bylo i zbytečných, tedy scény, které byly spíše filmem, než dokumentem. Moc mě to tedy nenadchlo a 3* z odřenýma ušima, tedy 50 %.

Jezerní královna (1998)

Sice slabší pohádka na české poměry, každopádně pořád jedna z těch lepších. Nápad pohádky je vcelku vkusný, akorát dějově to je trochu slabší. Každopádně pohádka, která neurazí, za snahu dávám 3*.

Pátrání (2018)

Film, u kterého mě trochu překvapuje až nadstrandardní hodnocení. Musím říci, že je sice opravdu originálně natočen, většinu filmu v podstatě přes monitor notebooku, webkamer či telefon, což smekám, neboť u jiných filmů se to v podobném stylu totálně nepovedlo, zde však ano. Co ovšem musím vytknout, že se o nervy drásající thriller opravdu nejedná, jak uvádí popis filmu. Pod pojmem nervy drásající thriller si představuji asi něco jiného, zde se mi nervy opravdu nedraly, jako u jiných filmů, kde to slibují. Uznávám, jen tak vymyslet a zrežírovat velmi zamotaný příběh nebude asi nic snadného, do poslední chvíle opravdu člověk neví, co si myslet a oč tam přesně jde. Zamotání, tedy mysterióznost příběhu se mi líbila. Co se týče napětí, toho jsem se dočkal spíše až v závěrečné druhé polovině filmu, kdy vše vyplynulo na povrch a vše bylo "vysvětleno". Trochu více bych rozvedl závěr, kde některé scény chyběly, *** SPOILER -> *** třeba co se týče verdiktu agentky a jejího syna! Film, který nijak neurazí, ale mě osobně ani nijak výrazně nenadchne. Mírně nadprůměrné hodnocení si zaslouží, ale určitě ne nad 75 %. U mě je to 65 % - 70 % a tedy 3*.